Tag: Komunikacja z małym dzieckiem

jak się komunikować z małym dzieckiem?

Jak porozumieć się z małym dzieckiem?

Zabawa z Niemowlakiem
Z pewnością nieraz zastanawiasz się, co twoje dziecko próbuje ci powiedzieć. Przeczytaj poniższe wskazówki, dzięki którym dowiesz się jak porozumieć się z niemowlęciem i małym dzieckiem.


Podobne porady

płacząca kobieta

Jak powstrzymać płacz?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Płaczemy z różnych powodów. Są nimi głównie smutek, wzruszenie i złość. Płacz jest dobry. Pozwala nam się odstresować i przynosi ulgę. Jednak są czasem momenty kiedy nie wypada nam płakać a łzy same cisną się nam do oczu. Jak je powstrzymać? Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to jak zapanować nad wybuchem płaczu.
przepraszam

Jak porozumieć się z psem?

Pies w Domu
Podobnie jak w komunikowaniu się między ludźmi, w celu efektywnego porozumienia się z psem, należy starać się, by przekaz informacji był obustronny. Najpierw postaraj się zrozumieć, co twój pies stara się ci powiedzieć poprzez niewerbalną ekspresję, a w zamian za to, pies będzie starał się zrozumieć ciebie. Oto kilka wskazówek, jak rozmawiać i słuchać swojego psa.
kobiety

Jak zrozumieć kobietę?

Poradnie Małżeńskie
Jeśli jesteś normalnym mężczyzną z pewnością się nie raz zastanawiałeś czego właściwie chcą kobiety. To pytanie prześladuje mężczyzn już od wieków. Z mojego punktu widzenia odpowiedź na to pytanie można podzielić na trzy główne części. Oczywiście jest jeszcze wiele innych głębszych spraw, całkowicie niezbadanych i niepojętych dla większości mężczyzn, jednak postaram poniżej wyjaśnić kilka głównych aspektów dotyczących zrozumienia płci pięknej.
masaż dziecka

Dlaczego warto robić małym dzieciom masaż?

Rozwój Niemowlaka
Masaż ma bardzo korzystny wpływ na małe dzieci, jak również rodziców. Wzmacnia więź pomiędzy maluszkiem, a mamą i tatą. Dzięki niemu niemowlę jest bardziej rozluźnione i spokojne. Jeżeli maluszek nie jest zadowolony z masażu, nie powinniśmy go kontynuować. Jeśli jeszcze nie zdajesz sobie sprawy z jego dobroczynnego działania, przeczytaj poniższy artykuł. Poniżej znajdziesz informacje na temat korzyści masowania małych dzieci.
Mały ptaszek

Jak się opiekować małym ptaszkiem?

Zdrowie Ptaków
Opieka nad dzikim małym ptaszkiem nie jest prosta i nie powinno się jej podejmować w domu. Poza tym przetrzymywanie dzikich ptaków wielu gatunków jest nielegalne.
gotowy śliczny kwiat

Jak zrobić kwiatka z małym dzieckiem?

Zajęcia z Dziećmi w Przedszkolu
To zadanie bardzo proste, a materiał do niego ogólnodostępny. Wykonanie takiego kwiatka sprawi frajdę maluchowi i rozwinie jego twórczą wyobraźnię. Kwiatek może też być własnoręcznie zrobionym prezentem dla najbliższej osoby - na przykład z okazji Dnia Mamy, Dnia Babci. Zapraszam serdecznie!
Płacz a zdrowie

Czy wiesz, że płacz jest dobry dla naszego zdrowia?

Oczy i Wzrok
Przez długie lata łzy postrzegane były jako oznaka słabości i symbolizowały niedojrzałość emocjonalną. Wierzono, że płaczący ludzie nie chcą brać odpowiedzialności za swoje błędy lub chcą po prostu w ten sposób zdobyć sympatię. Okazuje się jednak, że płacz jest bardzo korzystny dla naszego zdrowia. Kiedy jesteśmy smutni - i wyrażamy to poprzez płacz - nasze ciało automatycznie uwalnia substancje chemiczne, które pełnią rolę naturalnego środka uspokajającego. Potrafią one stępić naszą percepcję bólu. Płacz stymuluje również uwalnianie hormonów, zwanych opioidami i oksytocynami, które sprawiają, że odczuwany ból wydaje się dużo słabszy. Jest to naturalny środek znieczulający, który zapewnia nam odrobinę wytchnienia. Warto wiedzieć, że płacz to naturalna czynność, która pomaga utrzymać nasz organizm w dobrym zdrowiu. Musimy pozwolić sobie na łzy, gdy jesteśmy przygnębieni lub czymś się martwimy. Dzięki nim, po dłuższej chwili żałoby, zaczniemy odczuwać lekką ulgę. Łzy mogą być również oznaką radości i podniecenia. Pojawiają się one jednak najczęściej w złych okresach naszego życia - są symbolem cierpienia i głębokiego bólu. Nie powinniśmy ich jednak powstrzymywać. Poniżej przedstawiliśmy kilka płynących z nich korzyści dla naszego zdrowia.