Tag: Dekoracje bożonarodzeniowe ręcznie robione

bombki ozdobione płytą cd

Jak ozdobić bombki płytą CD?·

Choinka
Chcesz w prosty i niedrogi sposób rozświetlić świąteczną choinkę? Wykorzystaj w tym celu niepotrzebne lub zniszczone płyty CD i DVD. Ich tęczowo mieniąca się powierzchnia będzie stanowić doskonałą ozdobę bombek choinkowych. Efekt będzie jeszcze lepszy, gdy bombki ozdobimy mozaiką. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.
bombki ręcznie malowane

Jak ozdobić bombki choinkowe lakierem do paznokci?

Choinka
Szukasz szybkiego sposobu na ozdobienie starych, wytartych bombek choinkowych? Nie musisz inwestować w drogie akcesoria do dekoracji. Wystarczy zwykły lakier do paznokci, brokat i kawałek taśmy. Poniżej przekonasz się jak prosty jest to projekt.
śnieżynki - przywieszki do prezentów

Jak zrobić śnieżynki z masy solnej - przywieszki do prezentów?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jak najprościej zamienić zwykły prezent w coś wyjątkowego, ręcznej roboty? Ozdobić go przywieszką w kształcie śnieżynki wykonaną z masy solnej. Ten projekt przyniesie dużo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Elementy potrzebne do jego wykonania nie obciążą natomiast nawet najbardziej napiętego świątecznego budżetu.
choinki stożkowe

Jak zrobić choinki stożkowe ze wstążki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu na świąteczne dekoracje, dobrze trafiłaś. Te urocze, połyskujące złotem i srebrem choinki wykonasz w kilkanaście minut, a jedyne czego będziesz potrzebować, to papierowe stożki i kawałek wstążki. Projekt nie należy do skomplikowanych, ale dokładną instrukcję wraz ze zdjęciami krok po kroku znajdziesz poniżej.
choinki sprężynki z drutu

Jak zrobić druciane choinki sprężynki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Robienie dekoracji bożonarodzeniowych jest kosztowne i pracochłonne. Tak twierdzą osoby, które zamiast dać upust swojej kreatywności wolą spędzać czas przed telewizorem. Zabij im przysłowiowego gwoździa udowadniając, że nie mają racji. Pokaż, że urocze i eleganckie ozdoby mogą zrobić w minutę, a potrzebują do tego jedynie kawałka drutu. Przykładem niech będą choinki-sprężynki przedstawione na zdjęciu obok. Instrukcję ich wykonania znajdziesz poniżej.
domek cynamonowy

Jak zrobić domek cynamonowy?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Taki domek to urocza dekoracja nie tylko z okazji świąt Bożego Narodzenia. Choć laski cynamonu nie należą do najtańszych, myślę, że warto zainwestować. W końcu gdzie znajdziesz drugą tak oryginalną, pachnącą i łatwą w przygotowaniu ozdobę.

Jak zrobić śnieżynki z nakrętek?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Od kilku lat coraz więcej mówi się o biżuterii wykonanej z nakrętek i śrubek. Dlaczego zatem nie zrobić z nich dekoracji bożonarodzeniowych? Choć śnieżynki z nakrętek nie sprawdzą się jako ozdoby choinkowe (są za ciężkie), to możemy zawiesić je np. na karniszu.
krasnale z szyszek

Jak zrobić krasnale z szyszek na choinkę?

Choinka
Nie tylko Królewna Śnieżka ma swoją ekipę krasnoludków. Ty także możesz wejść z nimi w układ i zaprosić je do zamieszkania na twojej choince. Wystarczy zestaw szyszek, drewniane kulki i kawałek filcu.. Hej ho, hej ho, do pracy by się szło. A instrukcję znajdziesz poniżej.

Jak zrobić domki z filcu?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Takimi filcowymi domkami możesz udekorować dowolne miejsce w domu. Stwarzają one niepowtarzalny, romantyczny i zimowy nastrój. Bez wątpienia zachwycą niejedną osobę, dlatego można zrobić ich więcej i podarować bliskiej osobie jako upominek. Ich wykonanie jest bardzo łatwe i nie musicie poświęcać całego dnia, by stworzyć te urocze cuda. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w ich zrobieniu.
Mikołaj z filcu

Jak zrobić miniaturowego Mikołaja z filcu?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Uroczy filcowy Mikołajek nie tylko na Mikołajki. Możesz powiesić go na choince, umieścić w świątecznym stroiku lub podarować bliskiej ci osobie. A jedyne, czego potrzebujesz do jego wykonania, to kilka kawałków filcu. Szczegóły poniżej.