Tag: Desery dla dzieci

Jak zrobić truskawkowe cudaczki?

Przepisy wegetariańskie
Cudaczki to ciekawy i pyszny deser z truskawkami. Podczas smażenia ciasto bardzo rośnie i przybiera wiele różnych kształtów, dzięki czemu cudaczki wyglądają bardzo interesująco i skuszą nawet największego niejadka! Poniżej znajdziesz instrukcję, jak zrobić pyszne truskawkowe cudaczki.
myszki z czekolady i wisienek

Jak zrobić myszki z czekolady i wiśni?·

Słodkie przekąski
Doskonały deser na święta, urodziny, imieniny i wszystkie inne „specjalne okazje”. Pokochają je dzieci, zachwycą się nimi dorośli. Czekoladowe myszki to absolutny hit na każdej imprezie, na której się pojawią. Jak je przygotować? Nie spodziewasz się nawet jakie to proste. Szczegóły poznasz poniżej.
owocowy wąż

Jak zrobić owocowego węża z truskawek i bananów?

Desery Owocowe
Żeby twoje dziecko z ochotą jadło to, co dla niego zdrowe, musisz wykazać się odrobiną kreatywności, by dania, które mu serwujesz były nie tylko smaczne, ale i atrakcyjne. Przykładem takiego kreatywnego deseru może być owocowy wąż przedstawiony na zdjęciu obok. Do jego wykonania użyto truskawek i bananów jednak bez problemu można „wzbogacić go” o pokrojone w talarki inne owoce. Krótką instrukcję przygotowania tego deseru znajdziesz poniżej.
miodek kubusia puchatka

Jak zrobić czekoladowe dzbanki miodu Kubusia Puchatka?

Słodkie przekąski
„A wszystko przez to, że zanadto lubię miodek” – powiedział Kubuś Puchatek. I rzeczywiście, dzbanek miodku to ulubiony przysmak misia o bardzo małym rozumku. Zapewniam cię jednak, że te dzbanuszki przypadną do gustu nie tylko najmłodszym Kubusiom, ale także wszystkim Prosiaczkom i Kłapouszkom. To idealny deser na dziecięce przyjęcia, ale przywoła uśmiech również u nieco starszej publiczności. Bo kogóż nie ucieszyłby dzbanek miodu? Zwłaszcza ten w całości jadalny i zrobiony z prawdziwej czekolady?
krab z jabłka

Jak zrobić kraba z jabłka – przekąskę dla dziecka?

Zimne śniadania
Twoje dziecko uparcie nie chce jeść żadnych owoców? Uważa, że jedyne, co może być smaczne to batoniki i cukierki? Przekonaj je, że jest w błędzie. W jaki sposób? Podając mu na talerzu kraba. Ale nie prawdziwego. Jabłkowego. I to na piaszczystej plaży!
żabka z jabłka

Jak zrobić żabkę z jabłka – przekąskę dla dziecka?

Odżywianie Dziecka
„Była sobie żabka mała, re-re, kum-kum, re-re, kum-kum, która mamy nie słuchała, re-re, kum-kum, bęc”. No właśnie. A czy twoje dziecko słucha cię, kiedy powtarzasz mu, że musi jeść owoce i warzywa? Pewnie nie. Ale nie martw się, nie jesteś w tym problemie osamotniona. Spróbuj przechytrzyć swojego niejadka proponując mu na drugie śniadanie zdrową przekąskę – żabkę z zielonego jabłuszka. Takiemu smakołykowi na pewno się nie oprze.
deser na halloween - duchy z bananów

Jak zrobić deser na Halloween – bananowe duszki?

Potrawy na Halloween
Idealny deser na imprezę dla dzieci z okazji Halloween. Smaczny, zdrowy, prosty w przygotowaniu. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zapracowanych, którzy potrzebują zorganizować coś na Halloween „last minute”. Mrożone buuuu-nany to smakołyki, które usidlą nawet najbardziej niespokojne duchy.
ciasteczka z bałwankiem olafem

Jak zrobić przekąskę z bałwankiem Olafem z „Krainy Lodu”?·

Słodkie przekąski
Bałwanek Olaf to chyba najbardziej wyrazista postać z nowej bajki Disneya „Kraina Lodu”. Jeśli i twoje dziecko oszalało na jego punkcie, polecam przygotować mu słodką niespodziankę pokazaną na zdjęciu obok. To naprawdę bardzo proste.
babeczki baranki

Jak zrobić babeczki baranki?

Babeczki i Muffinki
Nie musisz być utalentowanym cukiernikiem, by zrobić dla swoich pociech coś naprawdę wyjątkowego. Babeczki w kształcie baranków to deser, którym możesz zaskoczyć je na Dzień Dziecka lub w dniu ich urodzin. Zdumienie i radość na ich małych buziach warte są każdej minuty poświęconej na przygotowanie tych smakołyków.
myszki z truskawek

Jak zrobić deser dla dzieci – myszki z truskawek?

Desery Owocowe
Jak przekonać dziecko do jedzenia owoców? Podać mu je w atrakcyjnej formie, np. pod postacią apetycznie wyglądających truskawkowych myszek. Taki deser doskonale sprawdzi się na przyjęciu urodzinowym lub z okazji Dnia Dziecka. Nie próbuj się zasłaniać brakiem czasu na takie eksperymenty! Wykonanie myszek z truskawek zajmie ci dosłownie moment.