Tag: Swędzenie skóry nóg

swędzenie skóry

Jak leczyć swędzenie skóry?

Skóra
Pierwszym odruchem podczas swędzenia skóry jest drapanie się, niestety nie pomaga ono zniwelować swędzenia, a jedynie uszkadza powierzchnie naskórka. Jest wiele przyczyn swędzenia skóry takich jak reakcje alergiczne, oparzenia słoneczne, ukąszenia owadów, grzybica, reakcje na środki chemiczne (mydła i detergenty) oraz suche powietrze i starzenie się naskórka. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak zmniejszyć nieprzyjemny świąd.


Podobne porady

jasna cera

Jak wybielić skórę?

Przebarwienia
Przebywanie na słońcu może spowodować wystąpienie przebarwień na skórze, które przybierają postać nieestetycznych plam. Na szczęście plamy te możemy wybielić za pomocą produktów, które są zwykle obecne w każdym domu.
opalanie

Jak naturalnie usunąć przebarwienia słoneczne?

Przebarwienia
Każdy z nas z pewnością doświadczył przebarwień na skórze. Powstają one w wyniku przebywania na słońcu. Choć większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że musimy chronić się przed słońcem i używać kremów z filtrem, bardzo często o tym zapominamy. Ma to wówczas negatywny wpływ na kolor naszej skóry. Oprócz słońca na stan i kolor naszej skóry mogą wpłynąć inne czynniki, takie jak ciąża, choroba i leki. Przebarwienia mogą wystąpić na całym ciele, ale jest kilka prostych domowych sposobów, które pomogą ci je zmniejszyć.
opalanie

Jak pielęgnować skórę po opalaniu?

Pielęgnacja skóry

Nareszcie lato! Czy po pobycie na słońcu zauważyłaś na swojej skórze ciemniejsze i jaśniejsze paski? Czujesz swędzenie, ponieważ słońce wysuszyło ci skórę? Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak pielęgnować skórę po opalaniu.
Nadmierna ekspozycja na działanie promieni UV może spowodować poparzenia naszej skóry. Skóra staje się czerwona lub brązowa i zaczyna się łuszczyć. Istnieją jednak domowe sposoby, aby temu zapobiec. Przeczytaj jakie.

Mleko z miodem

Jak przygotować kąpiel z mlekiem i miodem?

Zabiegi na ciało
Mleko i miód od dawna stosowane były w kąpielach. Do kąpieli może być stosowane każde mleko, jednak najlepsze jest mleko kozie. Mleko i miód mają mnóstwo różnych witamin oraz mikroelementów, które wchłaniane przez skórę sprawiają, że jest ona lepiej odżywiona, gładsza i piękniejsza. Kąpiele z mlekiem są najlepsze latem, kiedy po zbyt długiej wizycie na plaży nasza skóra jest zaczerwieniona i podrażniona.

10 sposobów na oparzenia słoneczne·

Pielęgnacja skóry
Znów zapomniałaś się posmarować kremem z filtrem lub siedziałaś zbyt długo na słońcu? Twoja skóra jest czerwona, spuchnięta i boli tak bardzo, że nie możesz jej dotknąć? Niestety nie ma sposobu na to, aby skóra zregenerowała się w ciągu jednego dnia, jednak proces ten można znacznie przyspieszyć. Poniżej przedstawiam 10 najlepszych sposobów na oparzenia słoneczne.
swędzenie skóry

Swędzenie skóry - o czym świadczy?

Skóra
Przyczyn swędzenia są setki. Najczęściej leżą one w samej skórze. Świąd to na przykład częsta reakcja na przesuszenie i atopowe zapalenie skóry. Pojawia się po ukąszeniach owadów, przy reakcjach alergicznych. Może wynikać z chorób tak zwanych układowych – jest na przykład objawem niewydolności wątroby albo nerek, niedokrwistości z niedoboru żelaza, czerwienicy, rakowiaka, celiakii. Towarzyszy łuszczycy, żółtaczce, chłoniakowi Hodgkina, szpiczakowi, sklerodermii, czasem także anoreksji, przewlekłej nadczynności tarczycy, cukrzycy, stwardnieniu rozsianemu. Dodatkowo swędzenie ujawnia się w przewlekłych zakażeniach, takich jak HIV, rumień zakaźny, czy choroby pasożytnicze.
domowy balsam łagodzący swędzenie

Jak zrobić balsam łagodzący swędzenie?

Kremy Domowej Roboty
Ten balsam doskonale sprawdzi się w przypadku skóry wrażliwej. Łagodzi świąd i wszelkiego rodzaju podrażnienia, począwszy od ukąszeń owadów po poparzenia słoneczce. Zawarte w nim składniki są w 100% naturalne, co minimalizuje ryzyko podrażnień. Kosmetyk nie nadaję się tylko dla osób, które mają uczulenie na miód. Wszystkie inne będą nim zachwycone. To niezbędny kosmetyk nie tylko na lato.