Tag: Jak samodzielnie nałożyć parafinę na dłonie

Parafina na dłoniach

Jak zrobić zabieg parafinowy na dłonie?

Inne zabiegi
Zabieg parafinowy korzystnie wpływa na szorstką skórę rąk, która szczególnie jesienią i zimą często daje o sobie znać. Jak wykonać go samodzielnie w domu?
zabieg z użyciem parafiny

Jak samemu zrobić zabieg parafinowy?

Zabiegi na ciało
Biała parafina, stosowana w terapii w sanatoriach i gabinetach kosmetycznych, jest uzyskiwana podczas procesu destylacji ropy naftowej. Z pozoru mogłoby się wydawać, że jest to tylko czysto chemiczny zbiór węglowodanów, w rzeczywistości jednak jej właściwości zdrowotne są niezaprzeczalne. Przede wszystkim dlatego, że parafina po nałożeniu na ciało nawet przez kilkadziesiąt minut utrzymuje stałą, wysoką temperaturę. Daj się oblepić ciepłej parafinie, a przekonasz się, jak wiele ma leczniczych właściwości.

Czy warto używać parafiny?

Kosmetyki dla Pań
Parafina to popularny składnik wielu kosmetyków. Od lat słynie z właściwości natłuszczających i nawilżających, zawierają ją nawet preparaty do skóry atopowej. Używa się jej również do czyszczenia przewodu słuchowego. W ostatnim czasie mówi się jednak o wielu wadach parafiny, a nawet szkodliwych skutkach jej stosowania. Czym tak naprawdę jest parafina i jak działa na skórę? Czy ulubiony kosmetyk naszych babć może powodować trądzik i zaskórniki? Sprawdź, pod jakimi nazwami ukrywa się parafinę w popularnych kosmetykach.


Podobne porady

kąpiel parafinowa

Jak wykonać zabieg parafinowy w domu?

Inne zabiegi
Parafinę stosuje się najczęściej na stopy i dłonie. Ma działanie relaksacyjne i pielęgnacyjne. Wykonując taki zabiec wieczorem w zaciszu własnego domu, poczujemy się jak damy w luksusowym SPA. Metodą tą powinny zainteresować się szczególnie osoby mające problemy ze skórą dłoni. Zwłaszcza po zimie nasze ręce mogą być szorstkie i wysuszone, a zabieg z wykorzystaniem parafiny przyniesie im szybką ulgę.