Tag: Barwniki spożywcze

Naturalne barwniki

Czym zastąpić barwnik spożywczy?

Ciasta
Każda osoba mająca dzieci może potwierdzić, że barwniki spożywcze poprawiają postrzeganie smaku potraw. Niestety złą wiadomością jest fakt, że wiele barwników zawiera szkodliwe substancje, których chcemy unikać. Barwniki spożywcze możemy jednak zastąpić naturalnymi barwnikami, które nie zaszkodzą zdrowiu naszemu ani naszych dzieci. Wszystkie poniższe przepisy dotyczą zabarwienia około 1 szklanki lukru. Pamiętaj, że sok z owoców rozcieńczy lukier. Należy zatem zrobić lukier stosunkowo gęsty i później w razie potrzeby dodać więcej wody. Jeśli chcesz zabarwić coś innego niż lukier eksperymentuj z ilością naturalnych barwników aż uzyskasz pożądany kolor.
Naturalne barwniki spożywcze

Jak zrobić naturalne barwniki spożywcze?

Desery Owocowe
Białe lub czarne jedzenie nie może być apetyczne. Kolor dodaje naszemu pożywieniu atrakcyjności i sprawia, że wygląda smakowicie, nawet jeśli jeszcze go nie spróbowaliśmy. Jednak zanim ugryziesz kawałek tych kolorowych przysmaków, sprawdź, czy barwniki do nich użyte są naturalne. Sztuczne barwniki dodawane do żywności zawierają chemikalia takie jak pochodne smoły, węglowodory i petrochemikalia. Składniki te nie mają żadnych wartości odżywczych i według niektórych badań mogą powodować wiele problemów związanych ze zdrowiem i zachowaniem. Z tego też powodu wielu ludzi woli unikać sztucznych barwników. I ty możesz tak zrobić.
szkodliwe jedzenie

Jakich składników zawartych w pożywieniu należy unikać?

Bezpieczna Żywność
Czy zawsze jesteśmy świadomi tego co jemy? Niekoniecznie, niektóre składniki zawarte w pożywieniu są dość nietypowe i mogą przyprawić nas o zawrót głowy. Często jesteśmy nieświadomi składu ulubionego dania lub produktu spożywczego. Poniżej znajdziemy składniki o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.
naturalne barwniki

Naturalne alternatywy dla barwników produktów spożywczych

Techniki gotowania
Jedzenie nie byłoby apetyczne, gdyby nie było kolorowe. Jednak zanim weźmiemy do ust taki produkt, sprawdźmy, czy barwniki w nim użyte są naturalne. Sztuczne barwniki zawierają substancje chemiczne takie jak pochodne smoły, węglowodory oraz petrochemikalia. Nie mają one żadnej wartości odżywczej i według niektórych badań mogą powodować wiele problemów zdrowotnych i behawioralnych. To właśnie z powodu sztucznych barwników ludzie unikają zawierających je produktów i szukają ich naturalnych zamienników. Ty możesz zrobić to samo.
zły humor

Chcesz mieć dobry humor? Unikaj tych składników

Odżywianie
Produkty, które często znajdują się na twojej liście zakupów mają ogromny wpływ na twoje zdrowie jak i na samopoczucie. Istnieje kilka składników, których należy unikać, aby chronić się przed wahaniami nastroju. Każdy z nich jest znany z negatywnego wpływu na twoje samopoczucie. Oto one.