Tag: ćwiczenia stopy

piękne stopy

Jak dbać o stopy? Zestaw ćwiczeń

Ćwiczenia
Dbasz o zgrabną, wysportowaną sylwetkę - umięśnione uda, jędrne ramiona, płaski brzuch. A czy myślałaś kiedyś o stopach? To one każdego dnia dźwigają na sobie cały twój ciężar. Choć pewnie wcześniej nie zdawałaś sobie z tego sprawy, również stopy wymagają regularnych ćwiczeń, by zachować formę i piękny wygląd. Poniżej znajdziesz krótki zestaw ćwiczeń na stopy. Codziennie znajdź chwilę, by z niego skorzystać. Efekty docenisz w lecie, gdy znów założysz swoje ulubione szpilki.
Zimne stopy

10 sposobów na zimne stopy

Inne Choroby
Marznące stopy, kiedy na zewnątrz temperatura nie rozpieszcza, nie są powodem do zmartwień. Niska temperatura może bowiem powodować skurcz drobnych tętniczek stóp, a dalej do ich niedokrwienia, co jest zjawiskiem naturalnym. Również nieodpowiednia dieta, nadużywanie alkoholu i palenie tytoniu mogą być powodem obniżenia temperatury stóp. Jeśli jednak zimne stopy dokuczają cały rok, wówczas należy zastanowić się nad przyczynami tej dolegliwości. Objaw marznięcia stóp bardzo często może wskazywać na choroby związane z układem krążenia, anemię, uszkodzenie nerwów obwodowych, choroby naczyń obwodowych, cukrzycę, niedoczynność tarczycy, chorobę Raynauda, zespół niespokojnych nóg. Jeśli marznięciu stop towarzyszą inne objawy, takie jak uczucie drętwienia i mrowienia, powstawanie ran i pęcherzy, zmiana koloru skóry, koniecznie należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem ustalenia odpowiedniej diagnozy i rozpoczęcia leczenia. Tymczasem warto wypróbować kilka domowych sposobów, które przyniosą ulgę zmarzniętym stopom.
Domowy sposób na zmęczone i obolałe stopy

Domowy sposób na zmęczone i obolałe stopy

Alternatywne Remedia
Po długim ciężkim dniu czujesz uporczywy ból w stopach? Nie możesz poradzić sobie z tym nieprzyjemnym uczuciem? Istnieje prosty sposób, dzięki któremu poczujesz ulgę, stopy odprężą się i ból zniknie bez śladu. Wystarczy tylko kilka składników. Dokładną instrukcję znajdziesz poniżej.

Sekretnym rozwiązaniem na bóle pleców są stopy. Oto 5 ćwiczeń

Bóle Pleców
Stopy są jedną z najważniejszych części naszego ciała, chociaż wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Podczas aktywności fizycznej to właśnie ta część ludzkiego ciała pracuje najintensywniej, gdyż to dzięki niej jesteśmy w stanie sprawnie się poruszać. Odpowiednie dbanie o stopy sprawi, że pozbędziesz się bólu pleców, ud i kolan.

Jak zniwelować stres

Akupresura jest metodą wywodzącą się z Chin, i ma około 5000 lat tradycji. Uciskanie odpowiednich punktów na ciele może niwelować stres, stymulować narządy do lepszej pracy, a nawet leczyć wiele zdrowotnych schorzeń. Działa w ten sam sposób co akupunktura, z tym że zamiast igieł używa się palców. Podane w artykule pięć ćwiczeń przyczyni się do likwidacji bólu, zachowania równowagi, a nawet do wzmocnienia stóp.

Wskazówki, które pomogą ci zadbać o stopy

Pielęgnacja skóry
Nasze stopy narażone są na ciągłe uszkodzenia, a my sami mamy tendencję do zaniedbywania stóp, które szczególnie latem potrzebują znacznie bardziej starannej pielęgnacji niż w sezonie jesienno-zimowym. Wiele osób stara się zapewnić swoim stopom jak największy komfort, inwestując w skórzane i dobrze wyprofilowane buty. Jednak czy drogie buty wystarczą? Niekoniecznie, jeśli chcesz, aby twoje stopy były w jak najlepszej kondycji, musisz pamiętać o właściwej pielęgnacji.


Podobne porady

ból stopy

Co oznacza ból w stopie?

Choroby Układu Krążenia
Nogi bolą cię po przetańczeniu całej nocy albo po wyjątkowo długim spacerze? To jeszcze nie jest powód do zmartwienia. Natomiast jeśli tego typu dyskomfort pojawia się bez istotnego powodu – sprawa wygląda poważniej. Szczególnie niepokojące jest, gdy nogi bolą w czasie siedzenia albo leżenia. Warto wiedzieć, że takie objawy mogą świadczyć nie tylko o nieprawidłowościach w układzie kostno-stawowym. Za bóle stóp i kostek mogą być odpowiedzialne także choroby, które z układem ruchu na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego.

Sygnały wysyłane przez stopy, których nie wolno ignorować

Cukrzyca
Stopy to lustrzane odbicie twojego stanu zdrowia. Dzięki nim możesz ustalić, czy zmagasz się z cukrzycą, chorobami serca, wysokim ciśnieniem, schorzeniami nerek, czy nowotworem skóry. Jeśli przyjrzysz się swoim stopom, to będziesz mogła zapobiec poważnym problemom zdrowotnym.

Zimne stopy
Niedoczynność tarczycy bardzo często jest czynnikiem powodującym, że nasze stopy są zimne. Choroba ta może również prowadzić do depresji, utraty włosów oraz tycia. Jeśli często masz zimne stopy, skonsultuj się z lekarzem.