Tag: Uśmierzanie bólu

Pod wodą

10 sztuczek, których możesz nauczyć swoje ciało

Inne Choroby
Zjedzenie 10 hot dogów w 6 minut czy wybekanie hymnu narodowego może zaimponować twoim znajomym jednak nie przyniesie to dużo dobrego dla twojego zdrowia. Zamiast tego dlaczego nie nauczyć się czegoś, co może ci się na prawdę przydać? Nie chodzi tutaj o naukę w ławce czy trening interwałowy. W prosty sposób możesz nauczyć swoje ciało samodzielnego leczenia się z różnych codziennych dolegliwości takich jak skurcze, trema przed pierwszą randką czy uporczywe drapanie w gardle.
napój z kurkumą

Jak zrobić napój z kurkumą uśmierzający ból?

Zdrowa Dieta
Jeżeli szukasz naturalnego sposobu uśmierzania bólu, to proponujemy sok z kurkumą, który działa szybko i przede wszystkim skutecznie. Sekretem działania tej substancji jest użycie mieszanki składników o działaniu przeciwbólowym. Jeżeli chcesz wiedzieć jak własnoręcznie zrobić taki domowy lek, koniecznie sprawdź przepis.


Podobne porady

Korzystaj z życia

10 wskazówek jak czerpać z życia pełnymi garściami

Rozwój Osobisty
Życie jest tylko jedno, jak więc je przejść, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas? Klucz do odpowiedzi zawarty jest w pytaniu. Wielu ludzi zapomina, że życie jest tylko jedno i trwonią je bezproduktywnie niepotrzebnie się zamartwiając, czy nie podążając za swoimi marzeniami. Nie czekaj i czerp z życia garściami, bo zegar tyka. Przeczytaj poniższe wskazówki i korzystaj z życia już od dzisiaj.
jak zyc dłuzej

Jak żyć dłużej?

Medyczne Badania Naukowe
Życie jest najcenniejszą rzeczą jaką mamy. Jesteśmy w stanie wiele wykonać aby cieszyć się każdą minutą życia. Mamy wiele wyborów, lecz nie wszystkie można przyjąć. Oto kilka wskazówek, które mogą skutecznie pomóc.
odetkanie uszu

5 sposobów na zatkane ucho

Uszy i Słyszenie
Zdarza się, że ciśnienie powietrza podczas zmiany wysokości lub nagromadzenie płynu powoduje zablokowanie trąbki Eustachiusza. Spowodowane jest to różnicą ciśnień wewnątrz i na zewnątrz ucha. Różnica ciśnień wywołuje ból ucha oraz przyblokowaniem ucha i słyszeniem stuków. Przywrócenie słuchu w uchu jest łatwe, wystarczy znać kilka sposobów. Oto one.

Pięć prostych ćwiczeń stóp, które złagodzą ból stawów

Medycyna Naturalna
Często doskwiera ci ból stawów i kości, szczególnie w rejonach pleców, bioder i kolan? To wyjątkowo dokuczliwy problem, który zapewne utrudnia ci wykonywanie najprostszych czynności. Zamiast środków przeciwbólowych, wybierz aktywność fizyczną, która złagodzi ból i poprawi krążenie krwi. Przygotowaliśmy dla ciebie pięć prostych ćwiczeń stóp, które skutecznie złagodzą ból stawów i kości, a szczególnie pleców, bioder i kolan.

Rwa kulszowa: Jak postępować podczas ataku?

Bóle
Rwa kulszowa to ostatnio jedna z najbardziej popularnych dolegliwości. Atakuje znienacka i objawia się ogromnym bólem w dolnej części kręgosłupa, który często uniemożliwia poruszanie się i oddychanie, a nawet może sparaliżować część ciała. Kto znajduje się w grupie ryzyka? Przede wszystkim osoby pracujące siedząco, a także te zmagające się z problemami kręgosłupa. Co warto wiedzieć o rwie kulszowej, jak postępować podczas ataku i jak zapobiegać kolejnym? Odpowiadamy.

Jak skutecznie walczyć z bólem migrenowym?

Bóle
Migrena bez wątpienia należy do tego rodzaju dolegliwości, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Ból bywa nie do zniesienia. Potwierdzi to każdy, kogo migrena dopadła chociaż raz w życiu. Warto wiedzieć, że z tym przewlekłym zaburzeniem neurologicznym nie da się walczyć wyłącznie farmakologią. Ważna jest również zmiana stylu życia na zdrowy oraz stosowanie naturalnych metod, które pomogą szybko uśmierzyć ból. Podpowiadamy, jak skutecznie walczyć z migreną.