Tag: Dynie

Dynia na Halloween

Jak zrobić dynię na Halloween?

Dekoracje na Halloween
Drążenie dyni jest bardzo popularne na zachodzie. Sztuka ta z roku na rok staje modna również w Polsce. Robienie z dyni śmiesznych a zarazem strasznych potworów jest niesamowitą zabawą zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Robienie dyni na Halloween nie wymaga szczególnych zdolności czy umiejętności - potrzebny jest nam tylko czas. Poniżej przedstawiam instrukcję jak krok po kroku zrobić wspaniałą dynię na Halloween.
Pestki z dyni

Jak prażyć pestki z dyni?

Przekąski Zimne
Niewiele jest takich wszechstronnie wykorzystywanych owoców jak dynia. Możesz zrobić ciasto dyniowe, zupę dyniową, chleb dyniowy, lampion z niejadalnych jej części na Halloween i możesz także uprażyć pestki, aby zjeść je później jako przekąskę. Poniższa instrukcja poinstruuje cię jak zrobić najlepsze prażone pestki z dyni.
Lampiony z dyni na Halloween

Jak zrobić lampion z dyni na Halloween?·

Dekoracje na Halloween
Robienie lampionów z dyni jest bardzo fajną zabawą, sprawiającą przyjemność zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. Dynie na Halloween nie muszą jednak mieć wyłącznie strasznego oblicza. Można na nich grawerować i wycinać dosłownie wszystko. W tym artykule dowiesz się jak wyciąć w nich jesienne liście. Taki lampion będzie ozdobą nie tylko na Halloween ale na całą jesień.
Dynia na Halloween

Jak zrobić wazę na cukierki z dyni Halloweenowej?

Dekoracje na Halloween
Ta drapieżna dynia jest przeklęta. Musi ona bowiem oferować słodycze dla dzieci przez cały wieczór, a jednak nie wolno jej ich jeść (ani cukierków ani dzieci). Miska wypełniona słodyczami umieszczona została w przepastnej jamie ustnej dyni, zaś miniaturowe lampki schowane są po obu stronach naprzeciwko żuchwy dyni.
Dynie na Halloween

Jak wycinać twarze w dyniach?

Dekoracje na Halloween

Wycinanie twarzy w dyniach i robienie z dyni lampionów na Halloween jest w Polsce z roku na rok coraz popularniejsze. Halloween jest świętem Irlandzkim. Dawno temu Celtowie 31 października dziękowali bogu Słońce za wszystkie plony i dobrobyt oraz witali boga Śmierci Sanhaim, którego przyjście rozpoczynało Nowy Rok Celtycki. W ten dzień na ziemi pojawiały się złe duchy, które należało ułaskawić za pomocą ognisk z udziałem czarownic.

 

Lampion z dyni ma natomiast wiele legend. Najpopularniejsza z nich wyjaśnia, że pewien mężczyzna imieniem Jack, który za życia był złym człowiekiem, podpisał pakt z diabłem w którym obiecał oddać swoją duszę w zamian za bogactwa na ziemi. Jackowi udało się przechytrzyć diabła i w rezultacie nie mógł się dostać po śmierci ani do nieba, ani do piekła. Jack jednak nie zniknął na zawsze. Dostał on bowiem drugą szansę - przez jeden dzień w roku 31 października jego dusza jest uwalniana i Jack straszy ludzi na ziemi, po to, aby przestali grzeszyć. Lampion z dyni (po angielsku Jack-o'-lantern czyli latarnia Jacka) jest zapalany przez ludzi, aby pozbyć się Jacka i wysłać go jak najszybciej do nieba (postępowanie to ma na celu również pokazanie Jackowi, że ludzie znają swoje grzechy).

Dekoracje z dyń na Halloween

Jak zrobić dekoracje z dyń na Halloween?

Dekoracje na Halloween
Dekoracje z dyń na Halloween są najpopularniejszym sposobem ozdabiania domów i mieszkań w okresie jesiennym. Za pomocą dłuta artystycznego, nożyka i zwykłego wycinacza do skórek paznokci można ze zwykłej dyni wykonać prawdziwe dzieło sztuki. Jeśli szukasz gotowych pomysłów na ozdoby halloweenowe to dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz gotowe szablony oraz dowiesz się jak krok po kroku przenieść wzór na dynię.
Dynia na Halloween - sęp zamknięty w klatce

Jak zrobić dynię na Halloween - sęp zamknięty w klatce?

Dekoracje na Halloween
Aby wykonać taką ozdobę na Halloween będziesz potrzebować dwóch dyń - większej i mniejszej. Dlaczego? Aby stworzyć efekt sępa zamkniętego w klatce musisz włożyć jedną dynię do drugiej.
dynia na Halloween

Jak przygotować dynię na Halloween?

Dekoracje na Halloween
Z zachodu przyszło do nas wiele świąt. Między innymi halloween. Jest to wieczór poprzedzający 1 listopada. W Stanach Zjednoczonych dzieci przebierają się w tym dniu i chodzą od mieszkania do mieszkania płatając figle lub zbierając łakocie. Z roku na rok coraz więcej dzieci w naszym kraju bierze udział w tej zabawie. Nieodłącznym elementem tego święta jest dynia z wyciętymi oczami i uśmiechem. Jak przygotować jedyną w swoim rodzaju dynię na halloween? Oto prosty przepis.
dynie z pomarańczy

Jak zrobić dynie z pomarańczy?·

Dekoracje na Halloween
Zaskoczyło Cię Halloween, a nie masz dyni pod ręką? Nic się nie martw. Do akcji wkraczają pomarańcze, w końcu tez są okrągłe i pomarańczowe, zupełnie jak dynie. Ustępują tylko rozmiarem, ale w pewnych kręgach to jest wręcz urokliwe. Pomaluj swoje pomarańcze tka jak pomalowane zostałyby dynie. Dorób im zabawne włosy. Pomysł trafiony w dziesiątkę!
dynia w liście

Jak zrobić dynię w liście na Halloween ?

Dekoracje na Halloween
Chcesz mieć dynię inną niż wszystkie to namaluj na niej liście. W końcu dynie kojarzą się właśnie z jesienią. No i z Halloween. Podczas gdy Twoim znajomi i sąsiedzi siedzą i skrupulatnie wycinają lampiony z dyni Ty ich wszystkich zaskocz i swoje dynie pomaluj, a nie wycinaj.