Tag: Grzybica odbytu leczenie

grzybica

Jak leczyć grzybicę odbytu?

Choroby
Swędzenie odbytu może być bardzo nieprzyjemne, drapanie się w tym miejscu jest bardzo kłopotliwe, a ponadto może prowadzić do uszkodzenia wrażliwej skóry. Przyczyny swędzenia odbytu są różne, jeżeli jednak swędzenie trwa dłużej, niż 5 dni najprawdopodobniej mamy do czynienia z grzybicą. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci zwalczyć świąd odbytu spowodowany grzybicą.


Podobne porady

Jak leczyć hemoroidy?

Jak leczyć hemoroidy?

Inne Choroby
Na hemoroidy (żylaki odbytu) cierpi około 1/3 dorosłych osób. Najczęściej są to kobiety w ciąży, osoby prowadzące siedzący tryb życia oraz osoby które przekroczyły 50 rok życia. Poniżej znajdziesz metody walki z hemoroidami.
hemoroidy

Jak wyleczyć hemoroidy?

Rany i Zranienia
Czy odczuwasz ból, świąd lub podrażnienie wywołane przez hemoroidy? Hemoroidy są częstym problemem u wielu ludzi, spowodowanym przez obrzęk żył wokół odbytu. Hemoroidy są bardzo irytujące, ale zazwyczaj nie są niebezpieczne.
hemoroidy

Jak postępować przy hemoroidach?

Zdrowie Kobiety
Wbrew powszechnemu przekonaniu hemoroidy nie są stanem chorobowym, lecz fizjologicznymi strukturami, które ma każdy z nas. Te umiejscowione w błonie śluzowej odbytnicy guzki krwawnicze wyglądają jak poduszeczki utkane z naczyń krwionośnych. Wraz ze zwieraczami uszczelniają kanał odbytu, pozwalając zatrzymać gazy i stolec. Gdy funkcjonują prawidłowo, podczas oddawania stolca krew cofa się do naczyń krwionośnych, a mięśnie się rozluźniają. Problem zaczyna się, gdy pod wpływem podwyższonego ciśnienia żylnego spowodowanego długotrwałym naciskiem na żyły miednicy i odbytu ścianki naczyń żylnych ulegają poszerzeniu i przesunięciu w dół. Krew nie cofa się, tak jak powinna, i zalega w hemoroidach. Powstaje miejscowy stan zapalny.
hemoroidy

Jakich produktów spożywczych unikać, gdy masz hemoroidy?

Inne Choroby
Hemoroidy są ściśle powiązane z tym co jesz. Dobrą sprawą jest to, że można się ich pozbyć w parę dni bez medykamentów. Jednak wszystko co zjesz wpłynie na ich szybki powrót. Jeżeli cierpisz na hemoroidy, zwróć uwagę na swoją dietę. Przeczytaj dalszą część artykułu, by dowiedzieć się jakich pokarmów unikać.
hemoridy

Naturalne leki na hemoroidy

Inne Choroby
Hemoroidy to nabrzmiałe żyły i naczynia krwionośne w odbytnicy (hemoroidy wewnętrzne) lub w okolicach odbytu (hemoroidy zewnętrzne). Wyglądają jak twarde, wypełnione krwią guzki, które często opróżniają się podczas oddawania stolca, pozostawiając jasne plamy krwi w muszli klozetowej lub na papierze toaletowym. Hemoroidy mogą być spowodowane przez brak odpowiedniej ilości błonnika w diecie, częste biegunki lub zaparcia. Są wynikiem spędzania dużej ilości czasu w toalecie i wysiłku związanego z wypróżnieniem.
problemy

Czy krew w kale to niepokojący symptom?

Inne Choroby
Bez względu na to, czy obecność krwi w kale zaobserwowałeś sam, czy dowiedziałeś się o tym w wyniku przeprowadzonego testu – często jest to poważny sygnał świadczący o tym, że w ciele dzieje się coś niedobrego. Oto, co trzeba wiedzieć o tym groźnym symptomie.
hemoroidy

Co powoduje hemoroidy?

Inne Choroby
Hemoroidy to stany zapalne umiejscowione w żyłach w dolnej części odbytnicy czy odbytu. Żyły te nadmiernie się rozciągają tworząc serie żylaków. Wspomniane stany zapalne powodują duży dyskomfort a nawet mogą być przyczyną bólu. Żylaki mogą być wewnętrzne, zewnętrzne lub jednocześnie wewnętrzne i zewnętrzne. Co więc powoduje, że powstają hemoroidy?