Tag: Olej kokosowy

Olej kokosowy

60 sposobów wykorzystania oleju kokosowego

Diety
Olej kokosowy uważany jest za najzdrowszy olej świata. Jest on źródłem składników odżywczych jak również ma wiele właściwości zdrowotnych. Kwasy tłuszczowe MCFA zawarte w oleju kokosowym nie mają negatywnego wpływu na cholesterol, obniżają ryzyko chorób serca oraz arteriosklerozy. Olej kokosowy ma właściwości antywirusowe, antybakteryjne i antygrzybicze jak również świetnie radzi sobie z wirusem grypy, wirusem zapalenia wątroby typu C czy nawet zwalcza wirusa HIV. Zmniejsza on ryzyko cukrzycy, chorób serca, poprawia poziom cholesterolu, pomaga zapobiegać osteoporozie i pomaga w chorobie Alzheimera. Poniżej przedstawiam sposoby wykorzystania oleju kokosowego

Z czym jeść olej kokosowy?

Zdrowe Odżywianie
Olej kokosowy jest niezwykle zdrowy. Wzmacnia on system odpornościowy organizmu, pomaga w leczeniu tarczycy oraz przyspiesza metabolizm powodując, że pomimo jego jedzenia (jest dość kaloryczny jak to olej) szybciej chudniemy. Oprócz tego olej kokosowy pomaga w przyswajaniu wapnia i magnezu, przyspiesza gojenie się ran oraz ma działanie antybakteryjne. Jak widać, olej ten ma wiele zalet i warto go jeść. Ale jak i z czym? Oto kilka propozycji:

Jak wykorzystać olej kokosowy w kosmetyce?

Pielęgnacja ciała
Olej kokosowy można wykorzystać nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce. Z uwagi na bogactwo składników mineralnych, naturalnych antyutleniaczy oraz witamin - w tym witaminy E, ma on cudowne działanie dla zdrowia naszej skóry i włosów.

3 sposoby na wykorzystanie oleju kokosowego

Maseczki Domowe
Olej kokosowy jest naturalnym produktem, który można wykorzystać na wiele sposobów. Najpopularniejszym jest używanie go w kuchni, jednak olej kokosowy potrafi dużo więcej. Jego szczególną właściwością jest to jak bardzo jest nawilżający, bogaty w węglowodany, witaminy i minerały, które mają cudowne działanie dla włosów, skóry i paznokci. Olej kokosowy będzie idealnym dodatkiem do kosmetyków domowej roboty. Oto 3 sposoby wykorzystania oleju kokosowego.

Do czego można wykorzystać olej kokosowy?

Kremy Domowej Roboty
Olej kokosowy jest cudownym, wielofunkcyjnym produktem, który można wykorzystać zarówno w kuchni jak i do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Jego właściwości pozwalają na różnorodne zastosowanie, a nawilżające działanie widać już po pierwszym użyciu. Przedstawiamy trzy sposoby w jakie olej kokosowy można wykorzystać do pielęgnacji urody.
Olej kokosowy

21 zaskakujących zastosowań oleju kokosowego część 1

Medycyna Naturalna
Olej kokosowy jest już niemal kultowym produktem. Można stosować go zarówno do pielęgnacji urody, podczas sprzątania czy gotowania. Jego cudowne właściwości sprawdzą się wszędzie. Jeżeli chcesz poznać wszystkie zaskakujące zastosowania olejku kokosowego, przeczytaj naszą listę. Niektóre sposoby mogą być ci znane, inne z pewnością cię zaskoczą. Wszystkie na pewno się przydadzą.
Zastosowanie oleju kokosowego

21 zaskakujących zastosowań oleju kokosowego część 2

Medycyna Naturalna
Olej kokosowy posiada niezwykłe właściwości i znajduje praktyczne zastosowanie w każdej dziedzinie życia codziennego. Niektóre sposoby stosowania oleju są ci znane, ale są też takie które mogą cię pozytywnie zaskoczyć. Dokończ drugą część artykułu artykułu, a będziesz wiedzieć wszystko o oleju kokosowym.
olej kokosowy z aloesem

Niezwykłe właściwości mieszanki aloesu z olejem kokosowym

Pielęgnacja cery
Aloes i olej kokosowy są cenione za swoje lecznicze właściwości. Aloes jest źródłem przeciwutleniaczy i składników o działaniu przeciwzapalnym, które chronią organizm przed różnymi chorobami. Tłuszcze nasycone w oleju kokosowym, w przeciwieństwie do tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, nie są szkodliwe dla organizmu ludzkiego, kiedy spożywane są w umiarkowanych ilościach wykazują wspaniałe właściwości w pielęgnacji włosów i skóry. Ponadto, olej kokosowy działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie, co sprawia, że jest on doskonałym środkiem do leczenia infekcji skóry. Połączenie aloesu z olejem kokosowym daje niezwykły produkt, który można stosować do leczenia wielu dolegliwości.
olej kokosowy

Ssanie oleju kokosowego – na co pomaga?

Medycyna Naturalna
Ssanie oleju w skrócie polega na płukaniu nim ust w celu usunięcia wraz ze śliną flegmy, bakterii i toksyn, które zalegają w twoim organizmie. Lecznicze działanie jest odczuwalne już po 2-4 dniach płukania 3 razy dziennie – rano koniecznie na czczo. Terapia powinna jednak trwać co najmniej miesiąc. Z tej porady dowiesz się na co pomaga ssanie oleju i jak prawidłowo przeprowadzić ten proces.
olejek do włosów

Drogocenne olejki do włosów

Pielęgnacja włosów
Nakładanie na włosy lekkich olejków bez spłukiwania zapewni odpowiednie odżywienie oraz zapobiegnie wypadaniu włosów. Olejek idealnie sprawdzi się również u osób, które przedwcześnie siwieją. Jednak to nie wszystkie korzyści, przede wszystkim olejek nie przetłuszcza włosów, tak więc może być stosowany nawet przez osoby mające problem z przetłuszczającymi się włosami. Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi dotyczących doboru odpowiedniego olejku.