Tag: Leki bez recepty na biegunkę

Biegunka

Jak zwalczyć biegunkę domowymi sposobami?

Inne Choroby
Biegunka to przypadłość z którą chyba każdy z nas miał już do czynienia. Kiedy nas dopada jest już za późno aby wymyślać jak skutecznie z nią walczyć. Ciężko również będzie nam wyjść gdziekolwiek z domu, aby zasięgnąć porady u innych. Warto zatem zapoznać się ze sposobami walki z biegunką jeszcze zanim dotknie nas ten problem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak można zwalczyć ją domowymi sposobami!


Podobne porady

herbata

Jak w nietypowy sposób wykorzystać herbatę?

Herbata
Wielbiciele herbaty wiedzą o niej pewnie wszystko. Potrafią wymienić każdy jej rodzaj i wszystkie zalety. Ale czy wiedzą na przykład o tym, że herbata pomoże lekko rozjaśnić włosy, zatamuje krwawiące dziąsło czy pomoże naszej spalonej słońcem skórze? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że Ty będziesz wiedział o tych, ale także i o innych właściwościach herbaty po przeczytaniu poniższego artykułu. Polecam. Warto wiedzieć, do czego może nam się przydać herbata.
Biegunka

Jak leczyć biegunkę domowymi sposobami?

Choroby Układu Pokarmowego
Biegunka jest czymś naprawdę okropnym. Cały czas jesteś pod presją, że w każdej chwili może cię zaskoczyć. Wszystko wydaje się jeszcze w miarę łatwe jak jesteś podczas ataku biegunki w domu, gorzej, gdy masz w planach jakieś wyjście czy wyjazd. Wydawać by się mogło, że nic się nie da zrobić i trzeba zmienić wszystkie plany. Otóż nie! Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się jak pozbyć się tego cuchnącego problemu naprawdę szybko.
dziecko

Jak leczyć biegunkę u dzieci?

Zdrowie Dziecka
Biegunka to częste oddawanie płynnego kału z domieszką śluzu, krwi lub ropy. Biegunka występuje wówczas, gdy w jelicie wchłania się z pożywieniem zbyt mało wody lub gdy jelito pracuje na „zwiększonych obrotach”. Ta przypadłość jest dla dzieci bardzo męcząca i bolesna, lecz na szczęście można sobie z nią poradzić. Czytając ten artykuł dowiesz się jak leczyć biegunkę dziecka.
ból brzucha

Jak wyleczyć biegunkę?

Choroby Układu Pokarmowego
Biegunka to choroba objawiająca się wodnistym stolcem i wypróżnianiem więcej, niż trzy razy dziennie. Może być spowodowana zatruciem pokarmowym (spożycie produktów przeterminowanych, nieświeżych, rozmrażanych i zamrażanych ponownie, niewłaściwie umytych warzyw i owoców, niedosmażonych/niedogotowanych potraw), alergią pokarmową, stresem, grypą żołądkową (czyli zarażeniem się wirusem). Biegunce mogą towarzyszyć wymioty lub bóle brzucha. Normalną biegunkę możemy wyleczyć sami, natomiast jeśli trwa dłużej, niż trzy dni, powinniśmy udać się lekarza lub szpitala. W jaki sposób możemy sami wyleczyć biegunkę? Odpowiedzi udzielamy poniżej.
Dieta na biegunkę

Jaka dieta przy biegunce?

Choroby Układu Pokarmowego
Przydarzyła ci się biegunka? Być może zjadłaś coś niewłaściwego albo przeżywasz stres. W czasie rozwolnienia ciężko zjeść cokolwiek nie pogarszając sprawy. Podstawowa dieta oparta na bananach, ryżu, sosie jabłkowym i tostach to dobry początek. Poniżej kilka wskazówek odnośnie diety przy biegunce.
Domowe sposoby na biegunkę

Domowe sposoby na biegunkę

Choroby Układu Pokarmowego
Biegunka nie jest chorobą, jednak potrafi być niezwykle uciążliwa. Każdemu z nas przytrafiła się choć raz i z pewnością każdy wie, jak potrafi osłabić organizm. A wszystko ze względu na to, że prowadzi do szybkiego odwodnienia organizmu. Nie musisz jednak pędzić do lekarza kiedy tylko zauważysz, że biegunka spotkała i ciebie. W pierwszej kolejności wypróbuj kilka domowych środków, które są skuteczne i zadziałają równie dobrze jak leki, a nie mają skutków ubocznych.
biegunka

Naturalne sposoby walki z biegunką

Choroby Układu Pokarmowego
Biegunki są częstym objawem problemów z trawieniem. Rozróżniamy ostre i przewlekłe biegunki, które różnią się przebiegiem, jednak ich przyczyny mogą być takie same. Bez względu na przyczynę, niech nie wydaje ci się, że biegunka to błahy problem. Często powoduje odwodnienie organizmu, które może być niebezpieczne. Jak radzić sobie z biegunką? Możesz kupić w aptece środki zapobiegające lub skorzystać z domowych, naturalnych metod. Są one równie skuteczne jak środki medyczne, jednak o wiele bezpieczniejsze.