Tag: Szkodliwe kosmetyki

Jakich substancji w kosmetykach należy unikać?

Makijaż
W każdej drogerii kosmetycznej znajdziemy tonę różnego rodzaju produktów do upiększania się. Warto spojrzeć na etykietę z ich składem i zastanowić się, czy to co kupujemy jest naprawdę zdrowe dla naszej skóry i czy nie działa na nas toksycznie. W tym artykule dowiesz się jakie substancje przynoszą więcej szkody niż korzyści i w jakich kosmetykach możesz je znaleźć. Tradycyjne kosmetyki chemiczne zawierają do 90% nieaktywnych składników w produkcie.
Szkodzenie własnej skórze

11 zachowań, które szkodzą twojej skórze

Pielęgnacja skóry
Mówiliśmy o zachowaniach, które sprawiają, że twoja skóra staje się odżywiona, gładka i lśniąca. Jednak co z zachowaniami, które jej szkodzą? Chcemy, aby nasza skóra wyglądała perfekcyjnie, jednak co wtedy, kiedy robimy rzeczy, które mogą pogorszyć jej stan? Dzisiaj pomożemy ci ustalić, czy rzeczy, które robisz, myśląc, że pomagasz skórze, są rzeczywiście dla niej dobr
Toksyczne związki

10 związków chemicznych, których powinnaś unikać

Pielęgnacja skóry
Coraz więcej z nas zwraca uwagę na to co je, dbając o dobór zdrowych produktów w codziennej diecie. A zastanawiałeś się kiedyś nad kosmetykami, które przez skórę wchłania nasze ciało? Zakładasz, że są bezpieczne? Niestety nie zawsze tak jest. Następnym razem podczas zakupów, spójrz na składowi i upewnij się, że toksyny nie lądująca twojej twarzy.
szkodliwe kosmetyki

8 zagrożeń ukrytych w produktach do pielęgnacji ciała

Kosmetyki dla Pań
Któż nie lubi dobrze wyglądać, kiedy spotyka się z innymi ludźmi? Kosmetyki pomagają nam w tym od wieków, ale czy zastanawiałaś się kiedyś, jaki wpływ mają na naszą skórę? Nierzadko zawierają wiele sztucznych substancji, które mogą wpływać na nią niekorzystnie. W niniejszym artykule dowiesz się, jakie możliwe skutki może przynieść stosowanie nadmiernej ilości kosmetyków.
kosmetyki

Czy powinniśmy unikać kosmetyków z SLS i SLES?

Medyczne Badania Naukowe
Kosmetyki i środki chemiczne do sprzątania domu są obecnie łatwo dostępne, a ich wybór jest bardzo duży. Możemy wybierać różne zapachy, konsystencje i metody działania. Czy wszystkie kosmetyki i środki chemiczne są jednak bezpieczne? Czym są słynne SLS i SLES i czy mają one wpływ na nasze zdrowie? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Czy warto używać parafiny?

Kosmetyki dla Pań
Parafina to popularny składnik wielu kosmetyków. Od lat słynie z właściwości natłuszczających i nawilżających, zawierają ją nawet preparaty do skóry atopowej. Używa się jej również do czyszczenia przewodu słuchowego. W ostatnim czasie mówi się jednak o wielu wadach parafiny, a nawet szkodliwych skutkach jej stosowania. Czym tak naprawdę jest parafina i jak działa na skórę? Czy ulubiony kosmetyk naszych babć może powodować trądzik i zaskórniki? Sprawdź, pod jakimi nazwami ukrywa się parafinę w popularnych kosmetykach.