Tag: Ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione

bożonarodzeniowy płotek

Jak zrobić bożonarodzeniowy płotek?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeżeli jeden bałwan nie wystarcza, zrób ten ozdobny płotek z bałwankami. Stworzenie tej ozdoby będzie z pewnością wspaniałą zabawą dla twoich dzieci. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zrobić ozdobny płotek z bałwankami.
lampion

Jak zrobić lampion bożonarodzeniowy?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Lampion z małą świeczką w środku to z pewnością ciekawa dekoracja na zimę czy okres bożonarodzeniowy. Większość z nas lubi zapalać świeczki siedząc wieczorem przy stole lub chcąc dodać niepowtarzalnego efektu na świątecznym stole. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zrobić świecznik – lampion z otrzymanych kartek świątecznych.
ośnieżone lampiony - na Boże Narodzenie

Jak zrobić ośnieżone lampiony?

Świeczki i Świeczniki
Te pokryte śniegiem lampiony dają piękny, ciepły efekt, kiedy zapalimy w środku świece. Gładki wierzch szklanego lampionu ozdobiony jest za pomocą drobinek imitujących śnieg. Szklane lampiony możemy znaleźć w sklepach z artykułami domowymi, a także na wszelkiego rodzaju wyprzedażach. Przy wykonywaniu lampionów możemy powołać się na własną kreatywność, ponieważ projekt ten może być zastosowany na wszelakich szklanych pojemnikach i naczyniach. Na początek możesz spróbować na małych kieliszkach od wina i umieścić w środku małą świeczkę, efekt będzie zaskakujący.

Jak zrobić świątecznego aniołka?

Wyroby z papieru
Święta już tuż tuż, a każdy powoli zaczyna rozglądać się za świątecznymi dekoracjami. W tym artykule opiszę, jak zrobić świątecznego aniołka. Sposób jest bardzo prosty i doskonale nada się na wspólny projekt z dziećmi.

Jak zrobić krasnale z szyszek?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Te krasnale będą ślicznie prezentować się na bożonarodzeniowej choince. Kolor ich czapeczek i szalików zależy wyłącznie od ciebie, jednak najlepiej będą wyglądać białe i czerwone.

Jak zrobić świąteczne renifery w ramce na zdjęcia?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Masz stare ramki na zdjęcia, na które brak Ci pomysłu? A może były kiedyś pomalowane na kolor, który teraz Ci nie odpowiada? Idą Święta, więc łatwo taką ramkę wykorzystać na świąteczną ozdobę, bądź podarować komuś jako prezent. Wystarczy chwila czasu i chęci!

Jak zrobić gwiazdkę z włóczki?·

Choinka
Już niedługo Boże Narodzenie a z nim pyszne potrawy, choinka, kolędy i prezenty. Jednak czym byłyby święta bez gwiazdy betlejemskiej? Poniżej przedstawiam sposób wykonania takiej gwiazdki z włóczki:

Jak zrobić śnieżynki z nakrętek?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Od kilku lat coraz więcej mówi się o biżuterii wykonanej z nakrętek i śrubek. Dlaczego zatem nie zrobić z nich dekoracji bożonarodzeniowych? Choć śnieżynki z nakrętek nie sprawdzą się jako ozdoby choinkowe (są za ciężkie), to możemy zawiesić je np. na karniszu.
świąteczna poduszka z choinką

Jak zrobić świąteczną poduszkę z choinką z pomponów?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Nie musimy wydawać fortuny, żeby w naszym domu zagościła świąteczna atmosfera. Wystarczą drobne akcenty – choinka w rogu pokoju, stroik na stole, bożonarodzeniowe poszewki na poduszki... No właśnie, co się tyczy tych ostatnich, mam dla ciebie prosty i tani sposób na ich wykonanie. Wystarczy motek włóczki. Więcej dowiesz się poniżej.
gwiazdki z gliny

Jak zrobić świąteczne gwiazdki z gliny samoutwardzalnej?

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
Lubisz odliczać dni, które pozostały do Bożego Narodzenia? Masz dzieci? W takim wypadku z pewnością każdego roku czeka cię zrobienie kalendarza adwentowego. Gliniane gwiazdki z numerkami mogą być jego ciekawym elementem. Zresztą już z nich samych możesz zrobić prosty kalendarz. Wystarczy kawałek włóczki i woreczki z organzy wypełnione słodyczami. Z glinianych gwiazdek zrób girlandę, a między nimi przywiąż torebeczki z łakociami. Gwiazdeczki te wykorzystasz też do zrobienia kalendarza adwentowego z kubków jednorazowych.