Tag: Ozdoby bożonarodzeniowe zrób to sam

bożonarodzeniowy płotek

Jak zrobić bożonarodzeniowy płotek?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeżeli jeden bałwan nie wystarcza, zrób ten ozdobny płotek z bałwankami. Stworzenie tej ozdoby będzie z pewnością wspaniałą zabawą dla twoich dzieci. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zrobić ozdobny płotek z bałwankami.
lampion

Jak zrobić lampion bożonarodzeniowy?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Lampion z małą świeczką w środku to z pewnością ciekawa dekoracja na zimę czy okres bożonarodzeniowy. Większość z nas lubi zapalać świeczki siedząc wieczorem przy stole lub chcąc dodać niepowtarzalnego efektu na świątecznym stole. Poniżej znajdziesz instrukcję jak zrobić świecznik – lampion z otrzymanych kartek świątecznych.
ośnieżone lampiony - na Boże Narodzenie

Jak zrobić ośnieżone lampiony?

Świeczki i Świeczniki
Te pokryte śniegiem lampiony dają piękny, ciepły efekt, kiedy zapalimy w środku świece. Gładki wierzch szklanego lampionu ozdobiony jest za pomocą drobinek imitujących śnieg. Szklane lampiony możemy znaleźć w sklepach z artykułami domowymi, a także na wszelkiego rodzaju wyprzedażach. Przy wykonywaniu lampionów możemy powołać się na własną kreatywność, ponieważ projekt ten może być zastosowany na wszelakich szklanych pojemnikach i naczyniach. Na początek możesz spróbować na małych kieliszkach od wina i umieścić w środku małą świeczkę, efekt będzie zaskakujący.

Jak zrobić świątecznego aniołka?

Wyroby z papieru
Święta już tuż tuż, a każdy powoli zaczyna rozglądać się za świątecznymi dekoracjami. W tym artykule opiszę, jak zrobić świątecznego aniołka. Sposób jest bardzo prosty i doskonale nada się na wspólny projekt z dziećmi.
ozdoby choinkowe z korka

Jak zrobić ozdoby choinkowe z korka?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Najwyższy czas przystroić dom na święta. Wykorzystaj w tym celu korek. Jest ekologiczny i fajnie się prezentuje w połączeniu z zielenią choinki. Nie ma to jak własnoręcznie zrobione ozdoby na choinkę.

Jak zrobić krasnale z szyszek?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Te krasnale będą ślicznie prezentować się na bożonarodzeniowej choince. Kolor ich czapeczek i szalików zależy wyłącznie od ciebie, jednak najlepiej będą wyglądać białe i czerwone.

Jak zrobić gwiazdkę z włóczki?·

Choinka
Już niedługo Boże Narodzenie a z nim pyszne potrawy, choinka, kolędy i prezenty. Jednak czym byłyby święta bez gwiazdy betlejemskiej? Poniżej przedstawiam sposób wykonania takiej gwiazdki z włóczki:

Jak zrobić śnieżynki z nakrętek?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Od kilku lat coraz więcej mówi się o biżuterii wykonanej z nakrętek i śrubek. Dlaczego zatem nie zrobić z nich dekoracji bożonarodzeniowych? Choć śnieżynki z nakrętek nie sprawdzą się jako ozdoby choinkowe (są za ciężkie), to możemy zawiesić je np. na karniszu.
gwiazdki z gliny

Jak zrobić świąteczne gwiazdki z gliny samoutwardzalnej?

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
Lubisz odliczać dni, które pozostały do Bożego Narodzenia? Masz dzieci? W takim wypadku z pewnością każdego roku czeka cię zrobienie kalendarza adwentowego. Gliniane gwiazdki z numerkami mogą być jego ciekawym elementem. Zresztą już z nich samych możesz zrobić prosty kalendarz. Wystarczy kawałek włóczki i woreczki z organzy wypełnione słodyczami. Z glinianych gwiazdek zrób girlandę, a między nimi przywiąż torebeczki z łakociami. Gwiazdeczki te wykorzystasz też do zrobienia kalendarza adwentowego z kubków jednorazowych.
dekoracja bałwan

Jak zrobić ozdobę na ścianę - roztapiający się bałwan?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Pierwszy śnieg, mikołajki, odliczanie dni do Bożego Narodzenia i w końcu same święta - kiedy mamy dzieci, to wszystko nabiera zupełnie innego wymiaru. Chcemy, by naszym małym pociechom już na początku zimy udzielił się ten niezwykły klimat. Z radością przygotowujemy wspólnie z nimi ozdoby, by następnie rozwiesić je w całym naszym mieszkaniu, nie tylko na choince. Z trudniejszymi projektami, a do nich należy ten roztapiający się bałwanek, mierzymy się sami. A naprawdę warto to robić, nagrodą za nasz trud będzie radość w oczach dziecka, którą zobaczymy, kiedy podarujemy mu własnoręcznie zrobioną dekorację świąteczną.