Tag: Sprzątanie bez detergentów

naturalne środki czyszczące

Jak posprzątać łazienkę bez użycia chemii?

Sprzątanie łazienki
Nie musisz wierzyć reklamom. Żeby wyczyścić łazienkę na błysk wcale nie potrzebujesz przeładowanych żrącymi substancjami środków czyszczących. Chemia, której używamy do sprzątania często wywołuje alergie skórne, bóle głowy i duszności. Czy nie lepiej byłoby zastosować produkty całkowicie naturalne, które nie zaszkodzą ani nam, ani środowisku? Nie mówiąc już o sporych oszczędnościach. Okazuje się bowiem, że do posprzątania łazienki potrzebujesz jedynie cytryny, sody oczyszczonej i octu. Porady jak je stosować oraz dowody ich skuteczności znajdziesz poniżej.
ekologiczne środki czystości

Jak sprzątać bez detergentów?

Środki czyszczące
Nie musisz ryzykować zdrowia. Nieskazitelną czystość w domu zapewnią Ci ocet, soda i cytryna. Agresywne, naszpikowane chemikaliami środki czystości mogą powodować alergie, duszności, nieżyt gardła i krtani, a nawet groźne choroby autoimmunologiczne. Jak sprzątać, by nie szkodzić zdrowiu domowników i naszemu środowisku? To prostsze niż myślisz! Trzeba tylko pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad.
mycie wanny

Jak sprzątać łazienkę bez chemii?

Sprzątanie łazienki
Większość środków czyszczących podrażnia. Nie musimy się truć podczas sprzątania. Wystarczą nam naturalne, niedrażniące, sprawdzone sposoby! Polecamy skuteczne środki do czyszczenia. Ale przy każdej tego typu pracy trzeba chronić dłonie gumowymi rękawicami. By łazienka pachniała, na zakończenie użyjmy mieszanki dezynfekującej. Przepis na nią znajdziesz na końcu artykułu.
czyszczenie piekarnika

Jak zrobić ekologiczny środek do czyszczenia piekarnika?

Sprzątanie kuchni
Jesteście zmęczeni ciągłym zmaganiem się z brudnym piekarnikiem? Nic dziwnego, to prawdziwa walka z wiatrakami. Łagodne środki są często nieskuteczne, szczególnie w przypadku naprawdę zapuszczonych kuchenek. Te silniejsze specyfiki dają sobie radę z grubą warstwą tłuszczu, ale za jaką cenę! Kiedy spryskujemy nimi powierzchnię kuchenki, musimy wstrzymać oddech i zakryć nos oraz usta ścierką. Opary z nich pochodzące nie tylko nieprzyjemnie pachną, ale przede wszystkim mocno podrażniają nasze drogi oddechowe. Na szczęście istnieją w pełni bezpieczne i jednocześnie naprawdę skuteczne środki do czyszczenia. I możemy je zrobić w domu własnoręcznie. Oto przepis na nietoksyczny środek czyszczący, który doskonale usunie tłuszcz i resztki spalonego jedzenia.
zmywanie podłogi

Jak zrobić ekologiczny płyn do mycia podłóg?

Środki czyszczące
Lubisz ten moment tuż po umyciu podłogi, kiedy całe pomieszczenie wydaje się być wolne od kurzu i brudu? W takim pokoju czujesz się bardziej rześko i komfortowo, a ono samo sprawia wrażenie większego i jaśniejszego. Jeśli jednak chcesz być na co dzień eko, musisz zrezygnować z chemicznych środków do mycia podłóg. Czy te naturalne poradzą sobie z umyciem podłogi równie dobrze? Ależ oczywiście! Oto przepis na uniwersalny, a więc nadający się do różnych rodzajów podłóg, płyn, który sprawi, że będą one nieskazitelnie czyste bez użycia chemii. A w twoim domu jeszcze długo unosił się będzie orzeźwiający zapach cytrusów.