Tag: Doniczki ogrodowe

Doniczka ozdobiona kamieniami

Jak zrobić doniczkę z wiaderka i mozaiki kamiennej?·

Donice i Skrzynki
Poniżej przedstawiam sposób na wykonanie ozdobnej doniczki z metalowego wiaderka i mozaiki kamiennej. Zamiast metalowego wiaderka można użyć oczywiście wiaderka plastikowego (np. po zaprawie czy farbie) a zamiast mozaiki kamiennej - małych kamyczków rzecznych.
Doniczka ozdobiona nasionami

Jak ozdobić doniczkę nasionami?

Donice i Skrzynki
Doniczki dekorowane nasionami wyglądają bardzo oryginalnie i stylowo. Świetnie pasują do mieszkań stylizowanych na wiejskie i do ogrodów. Małe doniczki wyglądają lepiej jeśli są ozdobione małymi nasionami takimi jak mak, proso, len, gryka, soczewica itp. Większe doniczki natomiast lepiej jest ozdabiać większymi nasionami - fasolą czy groszkiem.


Podobne porady

doniczka ozdobna

Jak ozdobić doniczkę liśćmi z gliny?

Materiały i elementy dekoracyjne
Doniczki w Twoim domu nie muszą być nudne! Oto pomysł na ozdobienie zwykłych, terakotowych doniczek. Zamień je już dziś na modne, postarzane doniczki ozdobne. Za pomocą gliny i farby możesz stworzyć prawdziwe cudo i nadać wnętrzu zupełnie inny charakter. Tak, tak. Wbrew pozorom doniczki są bardzo widoczne w domu i rzucają się w oczy. Warto o tym pomyśleć.
doniczka ręcznie zdobiona

Jak ozdobić doniczkę za pomocą szablonu?

Inne projekty i wyroby
To, że nie stać cię na artykuły dekoracyjne z najwyższej półki nie oznacza, że twój parapet ma straszyć brzydkimi, plastikowymi doniczkami. Nawet z najbardziej niepozornej donicy można zrobić małe dzieło sztuki i to wyłącznie za pomocą szablonu i farby. Jak? Pewnie się już domyślasz. Po szczegóły zapraszam do dalszej lektury tego artykułu.
Jak zrobić ozdobną osłonkę na doniczkę z jeansu?

Jak zrobić ozdobną osłonkę na doniczkę z jeansu?

Materiały i elementy dekoracyjne
Jeżeli chcesz podarować komuś w prezencie kwiatka w doniczce i szukasz ozdobnej osłonki na doniczkę, możesz zrobić ją własnoręcznie. Wystarczy kawałek jeansowego materiału i farba w sprayu. W prosty sposób zrobisz piękną ozdobę na każda donicę.