Tag: Domowe środki do dezynfekcji

środki dezynfekujące bez chloru

Jak zrobić naturalny środek dezynfekujący?

Środki czyszczące
Od dawna wiadomo, że skutecznym środkiem dezynfekującym jest chlorowy wybielacz rozcieńczony w wodzie. Jednak jest on dosyć drażniący, zarówno dla skóry, środowiska, jak i tkanin (nie mówiąc już o tym, że chlor wyjątkowo nieprzyjemnie pachnie). Mam dla ciebie dobrą wiadomość. Istnieją inne, naturalne i bezpieczne sposoby, które dadzą równie dobry efekt. Te domowe środki dezynfekujące zwalczą wirusy i bakterie nie wyrządzając przy tym krzywdy ani tobie, ani twoim najbliższym.

14 rzeczy, które można wyczyścić cytryną

Sprzątanie pomieszczeń
Oprócz faktu, że cytryny pięknie i świeżo pachną to są najlepszym naturalnym zamiennikiem dla chemicznych środków czystości. Zawierają one dużą ilość kwasku cytrynowego, mają niskie pH oraz posiadają właściwości antybakteryjne. Oprócz tego są znacznie bezpieczniejsze dla materiałów oraz drewna niż środki chemiczne. Soku z cytryny należy używać w towarzystwie ciepłej wody z mydłem. Poniżej 14 różnych rzeczy, które możesz wyczyścić za pomocą cytryny.
domowy środek do czyszczenia

Jak zrobić domowy antybakteryjny środek do czyszczenia?

Środki czyszczące
Każdy kto dba o środowisko lub ma alergię na chemiczne środki czyszczące doceni potęgę tego przepisu. Domowy środek do czyszczenia, który nie tylko usuwa brud, ale również działa bakteriobójczo to rozwiązanie, którego wiele osób poszukiwało od dawna. Dzięki tej poradzie w końcu dotarli do celu.

7 sposobów na wykorzystanie alkoholu podczas sprzątania

Środki czyszczące
Alkohol czy to izopropylowy czy zwykły spirytus salicylowy jest substancją, która ma bardzo szerokie zastosowanie. Można znaleźć go we wszystkich sklepach chemicznych, większości aptek i w sklepach internetowych. Z pewnością sprawdzi się do umycia lustra, ale ma również wiele innych zastosowań. Jeżeli chcesz poznać 7 sposobów w jakie możesz wykorzystać alkohol  podczas sprzątania, to koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.
płyn do dezynsekcji

Jak zrobić płyn do dezynfekcji o cytrynowym zapachu?

Sprzątanie kuchni
Podczas bardzo zmiennej pogody wiele bakterii i wirusów krąży w powietrzu lub jest przenoszona na naszych dłoniach. W tym czasie, w którym najbardziej jesteśmy zagrożeni różnymi chorobami, możemy chronić się sami. Przygotuj prosty domowy płyn do dezynfekcji powierzchni.
żel do rąk

Jak zrobić ziołowy żel dezynfekujący do rąk?

Codzienna higiena
Dostępne w drogeriach preparaty dezynfekujące do rąk często zawierają w swoim składzie alkohol, który wysusza i podrażnia dłonie. Często w środkach tych znajduje się również triklosan i inne substancje chemiczne, które przy częstym stosowaniu sprawiają, że bakterie stają się antybiotykooporne. Żel do rąk zrobiony według zamieszczonego tutaj przepisu daje ten sam dezynfekujący efekt, ale bez ryzyka skutków ubocznych. Przygotowany na bazie olejków eterycznych jest nie tylko bezpieczny, ale również przyjemnie się go stosuje. Przyda się wszędzie tam, gdzie dostęp do mydła i bieżącej wody jest utrudniony.


Podobne porady

Płyn do dezynsekcji

Jak zrobić płyn do dezynfekcji z wódki?

Sprzątanie łazienki
Wódka jak większość alkoholi jest naturalnym środkiem odkażającym. Z łatwością zabija bakterie i wirusy oraz po części chroni powierzchnie przed ich rozwojem. Prosty domowy płyn do dezynfekcji pozwoli utrzymać odpowiedni poziom higieny. Oto czego potrzebujesz, aby go sporządzić.