Tag: Cytryna z pestki

Drzewko cytrynowe

Jak wyhodować drzewko cytrynowe z pestki?·

Drzewa
Liście cytryny wyglądają i pachną pięknie oraz mają zastosowanie w kuchni. Dlaczego zatem nie zasadzić i nie uprawiać w domu własnego drzewka cytrynowego?


Podobne porady

Zielona trawka Wielkanocna

Jak wyhodować trawkę wielkanocną?

Dekoracje świąteczne
Stół Wielkanocny bez dekoracji nie przypomina Wielkanocy, a właściwie nie różni się niczym od stołu nakrytego na każdą inną okazję. Żeby nabrał uroku konieczne jest umieszczenie na nim kilku drobiazgów. Baranek Wielkanocny jest jego nieodłącznym akcentem a najładniej wygląda on na zielonej trawce.
przycinanie bonsai

Jak przyciąć drzewko bonsai?

Podstawy Ogrodnictwa
Bonsai to pochodząca z Chin sztuka przycinania mająca na celu utworzenie miniaturowych rozmiarów drzew i krzewów. Drzewkami bonsai możemy ozdobić nasze domy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wydawać by się mogło, że sztuka dbania o bonsai jest niezwykle trudna. Jednak przy odrobinie cierpliwości i precyzji efekty będą zdumiewające. Przeczytaj jak prawidłowo dbać o drzewko bonsai, a zachwycisz nie tylko gości, ale i siebie samą!
Szczypiorek

Jak wyhodować zimą szczypiorek?

Zioła
Zdrowy szczypiorek można bardzo szybko i łatwo wyhodować samemu. W porze kiedy szczypiorek jest trudno dostępnym produktem lub jest dość drogi możemy w prosty sposób otrzymać własny. Wystarczy zrobić małe zakupy i mieć dobre chęci.
ciasto cytrynowe

Jak zrobić ciasto cytrynowe?

Ciasta
To ciasto ma swoją historię. Sięga ona początków XX wieku. Pierwsi, którzy je skosztowali uznali je za magiczne. Bogate w smaku, kremowe nadzienie nie wymaga gotowania i jest proste do przygotowania. To ciasto wychodzi zawsze i za każdym razem smakuje wyśmienicie. Poradzą sobie z nim nawet kulinarni amatorzy. Wypróbuj ten przepis. Warto.

Jak wyhodować kryształy soli?

Zajęcia z Dziećmi w Przedszkolu
Hodowlę kryształków soli można przeprowadzić w domu. Za pomocą tego doświadczenia zrozumiesz, że zarówno krystalizacja jak i rozpuszczanie się substancji to procesy odwracalne. Poprzez odparowywanie wody z roztworu nasyconego zaczynają się wytrącać kryształy. Im krystalizacja i parowanie trwa wolniej, tym większe kryształy otrzymujemy.

Jak zrobić masło cytrynowe?

Pasty
Dziś chciałabym zapoznać was z przepisem na pyszne masło cytrynowe. W Polsce ten dodatek do chleba nie jest jeszcze zbyt popularny, ale warto to zmienić. Receptura wykonania jest banalnie prosta, mam więc nadzieję, że uda mi się zachęcić was do jego przyrządzenia.
Jak odnowić świąteczne drzewko?

Jak odnowić świąteczne drzewko?

Choinka
Jeżeli twoje świąteczne drzewko jest stare i zaniedbane, nie musisz się go pozbywać. Zamiast wydawać pieniądze na nową choinkę, kup farbę oraz kilka ozdób i odnów stare drzewko. Jest to z pewnością tańszy sposób, jednak nie oznacza to, że drzewko nie będzie piękne.