Tag: Cytryna z pestki w doniczce

Drzewko cytrynowe

Jak wyhodować drzewko cytrynowe z pestki?·

Drzewa
Liście cytryny wyglądają i pachną pięknie oraz mają zastosowanie w kuchni. Dlaczego zatem nie zasadzić i nie uprawiać w domu własnego drzewka cytrynowego?


Podobne porady

Drzewko Bonsai

Jak pielęgnować drzewko bonsai?

Podstawy Ogrodnictwa
Bonsai to wywodząca się z Chin sztuka miniaturyzacji drzew. Hodowla drzewek bonsai jest trudna oraz wymagająca sporej dawki cierpliwości. Jednak warto poświęcić odrobinę swojego cennego czasu, ponieważ efekt końcowy jest zaskakujący. Żeby drzewko wyglądało ładnie i miało odpowiedni kształt nie możemy zapominać o jego przycinaniu i wykonywaniu innych ważnych czynności. Poniżej znajdziecie wskazówki, które rozwieją wszystkie wasze wątpliwości dotyczące pielęgnacji drzewek bonsai.
Pestki z dyni

Jak prażyć pestki z dyni?

Przekąski Zimne
Niewiele jest takich wszechstronnie wykorzystywanych owoców jak dynia. Możesz zrobić ciasto dyniowe, zupę dyniową, chleb dyniowy, lampion z niejadalnych jej części na Halloween i możesz także uprażyć pestki, aby zjeść je później jako przekąskę. Poniższa instrukcja poinstruuje cię jak zrobić najlepsze prażone pestki z dyni.

Jak zrobić drzewko szczęścia?

Projekty dla dzieci
W sklepach spotykamy przeróżne drzewka szczęścia. Pięknie prezentują się one w każdym wnętrzu, ale ich cena często zniechęca do zakupu. Teraz mamy okazję zrobić takie drzewko samodzielnie. Jak? Instrukcja poniżej.
ciasto cytrynowe

Jak zrobić ciasto cytrynowe?

Ciasta
To ciasto ma swoją historię. Sięga ona początków XX wieku. Pierwsi, którzy je skosztowali uznali je za magiczne. Bogate w smaku, kremowe nadzienie nie wymaga gotowania i jest proste do przygotowania. To ciasto wychodzi zawsze i za każdym razem smakuje wyśmienicie. Poradzą sobie z nim nawet kulinarni amatorzy. Wypróbuj ten przepis. Warto.
cytrynowe babeczki

Jak zrobić cytrynowe babeczki?

Babeczki i Muffinki
Idealny powód na to by spędzić wspólnie czas z rodziną. Są także idealne do ciepłego mleka w zimne zimowe wieczory. Można je również zabrać w podróż czy do szkoły na drugie śniadanie.Taki posiłek daje dużo energii na cały pełen wrażeń dzień.

Jak zrobić masło cytrynowe?

Pasty
Dziś chciałabym zapoznać was z przepisem na pyszne masło cytrynowe. W Polsce ten dodatek do chleba nie jest jeszcze zbyt popularny, ale warto to zmienić. Receptura wykonania jest banalnie prosta, mam więc nadzieję, że uda mi się zachęcić was do jego przyrządzenia.
Jak odnowić świąteczne drzewko?

Jak odnowić świąteczne drzewko?

Choinka
Jeżeli twoje świąteczne drzewko jest stare i zaniedbane, nie musisz się go pozbywać. Zamiast wydawać pieniądze na nową choinkę, kup farbę oraz kilka ozdób i odnów stare drzewko. Jest to z pewnością tańszy sposób, jednak nie oznacza to, że drzewko nie będzie piękne.