Tag: Zdjęcie panoramiczne

zdjęcie panoramiczne, panorama

Jak zrobić zdjęcie panoramiczne?

Fotografia
Jako fotograf-amator pewnie nie raz zastanawiałeś się, jak zrobić zdjęcie, które będzie pokazywać dużo więcej, niż mieści się w kadrze twojego aparatu. Zdjęcie składające się z połączonych ze sobą poszczególnych kadrów fotografowanego obszaru, nosi nazwę zdjęcia panoramicznego. Opiszę tu pokrótce co trzeba zrobić, żeby takie zdjęcie uzyskać.
zdjęcie panoramiczne

Jak zrobić zdjęcie panoramiczne - Photoshop?

Oprogramowanie Graficzne
W trybie zdjęć panoramicznych najlepiej prezentują się krajobrazy. Dzięki temu mamy pełny widok na horyzont. Aby wykonać zdjęcie panoramiczne potrzebujemy obiektywu szerokokątnego i cyfrowej lustrzanki. Co jeśli nie posiadamy takiego sprzętu? Możemy takie zdjęcie zmontować za pomocą programu Photoshop. Więcej wskazówek znajdziesz poniżej.


Podobne porady

zdjęcia, łączenie zdjęć

Jak połączyć kilka zdjęć w jedno?

Fotografia Artystyczna
Opcja łączenia kilku zdjęć w jedno jest używana do tworzenia różnego rodzaju fotomontaży. Dzięki temu można stworzyć interesujący kolaż, czy nawet tapetę na pulpit złożoną z kilku zdjęć. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, przeczytaj tę poradę.
kolorowe zdjęcie na czarno-białym tle

Jak zrobić kolorowy element na czarno-białym zdjęciu (Photoshop)?

Oprogramowanie Graficzne
Zdjęcia z kolorowym elementem na czarno-białym tle już od pewnego czasu są bardzo modnym dodatkiem do każdego wnętrza. I słusznie. Stanowią bowiem ciekawą odmianę dla tradycyjnych kolorowych lub czarno-białych plakatów. Okazuje się, że otrzymanie takiego efektu to bardzo prosta sprawa. Wystarczy kilkanaście minut i dokładna ręka, a już możemy cieszyć się efektem profesjonalnie przerobionej fotografii. Niezbędne „know-how” wraz ze zdjęciami krok po kroku znajdziesz poniżej.