Tag: Desery dla dzieci na urodziny

owocowy wąż

Jak zrobić owocowego węża z truskawek i bananów?

Desery Owocowe
Żeby twoje dziecko z ochotą jadło to, co dla niego zdrowe, musisz wykazać się odrobiną kreatywności, by dania, które mu serwujesz były nie tylko smaczne, ale i atrakcyjne. Przykładem takiego kreatywnego deseru może być owocowy wąż przedstawiony na zdjęciu obok. Do jego wykonania użyto truskawek i bananów jednak bez problemu można „wzbogacić go” o pokrojone w talarki inne owoce. Krótką instrukcję przygotowania tego deseru znajdziesz poniżej.
krab z jabłka

Jak zrobić kraba z jabłka – przekąskę dla dziecka?

Zimne śniadania
Twoje dziecko uparcie nie chce jeść żadnych owoców? Uważa, że jedyne, co może być smaczne to batoniki i cukierki? Przekonaj je, że jest w błędzie. W jaki sposób? Podając mu na talerzu kraba. Ale nie prawdziwego. Jabłkowego. I to na piaszczystej plaży!
żabka z jabłka

Jak zrobić żabkę z jabłka – przekąskę dla dziecka?

Odżywianie Dziecka
„Była sobie żabka mała, re-re, kum-kum, re-re, kum-kum, która mamy nie słuchała, re-re, kum-kum, bęc”. No właśnie. A czy twoje dziecko słucha cię, kiedy powtarzasz mu, że musi jeść owoce i warzywa? Pewnie nie. Ale nie martw się, nie jesteś w tym problemie osamotniona. Spróbuj przechytrzyć swojego niejadka proponując mu na drugie śniadanie zdrową przekąskę – żabkę z zielonego jabłuszka. Takiemu smakołykowi na pewno się nie oprze.
ciasteczka z bałwankiem olafem

Jak zrobić przekąskę z bałwankiem Olafem z „Krainy Lodu”?·

Słodkie przekąski
Bałwanek Olaf to chyba najbardziej wyrazista postać z nowej bajki Disneya „Kraina Lodu”. Jeśli i twoje dziecko oszalało na jego punkcie, polecam przygotować mu słodką niespodziankę pokazaną na zdjęciu obok. To naprawdę bardzo proste.
babeczki baranki

Jak zrobić babeczki baranki?

Babeczki i Muffinki
Nie musisz być utalentowanym cukiernikiem, by zrobić dla swoich pociech coś naprawdę wyjątkowego. Babeczki w kształcie baranków to deser, którym możesz zaskoczyć je na Dzień Dziecka lub w dniu ich urodzin. Zdumienie i radość na ich małych buziach warte są każdej minuty poświęconej na przygotowanie tych smakołyków.
myszki z truskawek

Jak zrobić deser dla dzieci – myszki z truskawek?

Desery Owocowe
Jak przekonać dziecko do jedzenia owoców? Podać mu je w atrakcyjnej formie, np. pod postacią apetycznie wyglądających truskawkowych myszek. Taki deser doskonale sprawdzi się na przyjęciu urodzinowym lub z okazji Dnia Dziecka. Nie próbuj się zasłaniać brakiem czasu na takie eksperymenty! Wykonanie myszek z truskawek zajmie ci dosłownie moment.
delfiny z banana

Jak zrobić deser owocowy z delfinami z banana?

Desery Owocowe
Ten deser pokochają nie tylko dzieci. Bo kto mógłby się oprzeć delfinowi z banana? Prócz swojego niezwykle oryginalnego wyglądu, jest on również źródłem wielu cennych witamin i minerałów. Winogrona są zawierają dużą ilość przeciwutleniaczy, witaminy C i A, potasu, żelaza i kwasu foliowego. Ponieważ składają się głównie z wody, doskonale nawadniają organizm. Banany zawierają natomiast dużo potasu, witaminy C i B6. A jogurt i granola? To smaczny i zdrowy sposób na dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki wapnia, błonnika i białka.
świnka z banana

Jak zrobić świnkę z banana?

Desery Owocowe
Rodzice małych niejadków doskonale wiedzą, jak trudno przemycić choćby najdrobniejszy kawałek owocu czy warzywa w posiłku. Z dziećmi bywa jednak tak, że dużo chętniej sięgają po pokarmy, które ciekawie wyglądają. Gwarantuję, że na przykład taki banan na pewno będzie smakował lepiej, kiedy zamieni się w sympatyczną świnkę. Jak to zrobić? O tym w dalszej części tutorialu.