Tag: Kompoty przepisy

Kompot z rabarbaru

Jak zrobić kompot z rabarbaru?

Drinki i Napoje Bezalkoholowe
Kompot rabarbarowy jest pyszny. Ze względu na swój lekko kwaśny, orzeźwiający smak jest świetny podczas upałów. Jeśli nie uprawiasz własnego rabarbaru to z pewnością znajdziesz go w każdym sklepie. Jeśli kompot będzie zbyt kwaśny wówczas można go dosłodzić cukrem lub miodem.
gotowe kompoty na zimę

Jak zrobić kompot z wiśni na zimę?

Owoce
Wiśnie mają śliczny kolorek a w tym roku jest ich sporo. Warto zatem zrobić z nich kompoty i przechować na zimę. Nie wymaga to wiele pracy a satysfakcja gwarantowana.


Podobne porady

Dżem wiśniowy

Jak zrobić dżem z wiśni?

Przetwory
Ten dżem jest bardzo smaczny. Polecam przełożenie części dżemu do ozdobnych słoików - mogą być wspaniałym prezentem bożonarodzeniowym dla znajomych i rodziny. Z podanej poniżej ilości składników wychodzi 4 szklanki dżemu.
Kompot z rabarbaru

Jak zrobić kompot z rabarbaru i jabłek?

Drinki i Napoje Bezalkoholowe
W końcu nadszedł sezon na rabarbar i można go kupić niemal wszędzie. Polecam z rabarbaru zrobić kompot - jest świetny podczas upałów. Ponadto, że rabarbar orzeźwia to ma również właściwości antyrakowe, przeciwzapalne, antyalergiczne i wspomaga układ krążenia.
smaczny kompot  ze świeżych  truskawek

Jak zrobić kompot z truskawek?

Soki
Ten smak na pewno utkwi w Twej pamięci, bo nie ma nic smaczniejszego do picia jak ... kompocik ze świeżych truskawek. Ma śliczny kolor i niepowtarzalny smak. Moja rodzina go uwielbia. Zapraszam serdecznie do przepisu!
kompot z czerwonych jabłek

Jak zrobić kompot z czerwonych jabłek na zimę?

Soki
Jabłka to nasz narodowy skarb - czasami jakże niedoceniony. A przecież prócz skonsumowania ich "na surowo" lub w cieście można z nich zrobić pyszne kompoty na zimę. Nie wymaga to wcale wiele pracy, a satysfakcja z pełnej spiżarni - gwarantowana. Poniżej znajdziesz domowy przepis na kompot z czerwonych jabłek. Polecam serdecznie!
likier z wiśni

Jak zrobić likier z wiśni?

Likiery
To receptura dziedziczona z pokolenia na pokolenie. Nie jest już sekretna, ponieważ została ujawniona szerokiemu gronu amatorów domowych nalewek. Użyte w przepisie wiśnie nie są wydrylowane. Dzięki temu likier ma szlachetny, nieco gorzko-migdałowy posmak. Jeśli ci to nie odpowiada, usuń pestki. Do sporządzenia podstawowego likieru najlepiej użyć czystego spirytusu. Później, jeśli zajdzie taka potrzeba, można wzmocnić trunek zwykłą wódką. Szczegóły poniżej. Z zamieszczonego tutaj przepisu uzyskasz około 3 litry likieru wiśniowego.

11 zaskakujących zastosowań pustych słoików

Aranżacja wnętrz
Słoiki są opakowaniem wielu produktów spożywczych. Kupując kolejny dżem lub marynowane pieczarki, możesz zrobić podwójny użytek. Po skończeniu produktu wykorzystaj pusty słoik. Przekonaj się ile możesz zrobić z tego szklanego pojemnika.