Tag: Zdrowe odżywianie porady

Brokuł

10 produktów, które urozmaicą twoją dietę

Zdrowa Dieta
Jeśli zależy ci na pozbyciu się zbędnych kilogramów lub po prostu chcesz poprawić swoje samopoczucie, sięgnij po jeden z tych produktów. Dzięki nim, łatwiej spalisz kalorie i dostarczysz organizmowi ważnych substancji odżywczych, takich jak witaminy i przeciwutleniacze. Jedz zdrowo i schudnij bez wysiłku!

Jak jeść więcej warzyw, owoców i ziaren?

Odżywianie
Każdy z nas wie, że warzywa, owoce i ziarna są niezwykle ważnymi składnikami naszej diety. Badania dowodzą, że jedzenie 5-7 porcji warzyw i owoców dziennie znakomicie wpływa na nasze zdrowie oraz ogólny poziom szczęścia. Niestety większość z nas nie spożywa nawet połowy z tego. Jak zatem dostarczyć organizmowi jak najwięcej tych cennych produktów? Najlepszym sposobem jest dodawanie ich do produktów, które na co dzień spożywasz i które lubisz. Staraj się również trzymać zasady, że połowa talerza ma być wypełniona warzywami i owocami. Poniżej kilka pomysłów na dodanie warzyw, owoców i ziaren do wszystkich posiłków.

12 superpokarmów, które pozwolą ci być zdrowszym

Inne zdrowe przepisy
Eksperci w dziedzinie zdrowia co roku ogłaszają listę 10-12 superpokarmów, które wszyscy powinni spożywać. Lista ta za każdym razem nieco różni się od poprzedniej, ale zawsze znajdują się na niej warzywa, owoce i zboża. Oto wybór 12 pokarmów, które każdy powinien spożywać wraz z uzasadnieniem, dlaczego mają na nas korzystny wpływ.
Zdrowe odżywanie

Jak jeść zdrowo i tanio?

Warzywa
Większość z nas chciałaby jeść zdrowiej, choćby po to, aby zrzucić trochę zbędnych kilogramów, czuć się lepiej, bądź ograniczyć prawdopodobieństwo zachorowania na choroby cywilizacyjne. Niestety, bardzo często okazuje się, że jedzenie zdrowych produktów dużo kosztuje i ta świadomość sprawia, że pozostajemy przy dotychczasowej diecie. Dodatkowo zniechęcać może fakt, że jedzenie typu fast food jest tanie, podczas gdy portfel zdecydowanie chudnie, jeśli kupujemy dobrej jakości mięso czy warzywa. W rzeczywistości jednak, jest to mylna opinia – naprawdę można zaoszczędzić dużo pieniędzy gotując dobrej jakości posiłki w domu.
zdrowa zywność

Jak zdrowa żywność działa na nasz organizm?

Medyczne Badania Naukowe
Każdy z nas na pewno zadaje sobie pytanie czym tak naprawdę jest zdrowa żywność? W dzisiejszych czasach zdrowe odżywianie stało się po prostu modne, ludzie coraz częściej rezygnują z morderczych diet, których celem jest głodzenie się, aby zgubić zbędne kilogramy. Racjonalne odżywianie jest kluczem do sukcesu. Musimy uświadomić sobie, że jedzenie zdrowych produktów jest bardzo ważne, ponieważ nasz organizm potrzebuje paliwa, aby prawidłowo funkcjonować. Poniżej znajduje się kilka przykładów jak zdrowa żywność działa na nasze ciało.
dziecko jedzenie

Jak zachęcić dziecko do próbowania nowych smaków?

Odżywianie Dziecka
Upodobania smakowe dzieci nie są zbyt skomplikowane: ma być głównie słodko. Talerz ma prezentować się estetycznie, warzywa nie są na nim mile widzianym gościem, duże porcje z reguły też. Lista zakupów rodziców niemal codziennie wygląda tak samo, ponieważ dzieci bardzo często trzymają się jednego, dwóch ulubionych dań i kategorycznie odmawiają jedzenia, kiedy na talerzu pojawi się coś nowego.Jak więc zachęcić pociechy do eksperymentowania ze smakiem, pomóc otworzyć się na nowe doświadczenia? Oto 5 wskazówek, które mogą pomóc rozwiązać problem „jednodaniowego menu”, bez konieczności stosowania łapówek czy karania.
zdrowe odżywianie dzieci

Jak zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania?

Zdrowe Odżywianie
Zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się nie jest zadaniem łatwym. Większość rodziców będzie potrzebować pomocy w realizacji tego ambitnego celu. Na szczęście wcale nie trzeba być dietetykiem, by posiąść potrzebną do tego wiedzę. Przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek, które pomogą zachęcić dzieci do zdrowego jedzenia i utrzymania odpowiedniej wagi ciała. Poznajcie kilka z nich.
jak jeść zdrowiej

10 sposobów na to, jak jeść zdrowiej i nie dać się zwariować

Zdrowa Dieta
Zdrowe odżywianie się może być naprawdę trudne. Są osoby, które twierdzą, że nie ma nic łatwiejszego, ale dla wielu z nas wcale takie nie jest. Być może tak bardzo się starałaś jeść zdrowo, że czujesz już zamęt. Być może chcesz wziąć głęboki oddech, zrobić krok do tyłu, zwolnić, przestać usilnie prowadzić zdrowy styl życia. Nie dać się zwariować. To przecież nie jest zdrowe, prawda? Rozumiemy to i dlatego doradzamy, w jaki sposób żyć zdrowiej bez usilnego starania się, przesadzania z dietą, oczyszczaniem i chrupaniem marchewki na każdą przekąskę.
zdrowe jedzenie

5 mitów na temat zdrowego jedzenia

Zdrowa Dieta
Istnieje wiele koncepcji dotyczących zdrowego jedzenia, które, powtarzane w wielu źródłach, wydają się prawdziwe. Niekiedy jednak dalekie są od prawdy, a my niepotrzebnie staramy się je wprowadzać w życie. Dlatego też przedstawiamy kilka mitów związanych z zasadami zdrowego żywienia, które należy obalić.

Jedenaście sposobów na mądre podjadanie

Zdrowa Dieta
Niemal każdy z nas ma tendencję do podjadania pomiędzy posiłkami. W wielu przypadkach nawyk ten może wymknąć się spod kontroli lub spowodować inne dolegliwości. Regularne podjadanie sprawia, że potrzebujemy więcej i więcej, co z kolei fatalnie odbija się na naszej wadze. Poniżej znajdziecie parę sposobów na to, jak podjadać mądrze i bardziej odpowiedzialnie.