Tag: Uprawa ziemniaków w oponach

Wieża do uprawy ziemniaków

Jak zrobić wieżę ziemniaczaną?·

Uprawa Warzyw
Wieża ziemniaczana służy do uprawy ziemniaków i jest dobrym rozwiązaniem dla osób niedysponujących dużym ogrodem czy polem. Metoda ta jest bardzo efektywna i pozwala uzyskać duże zbiory bez okopywania łodyg ziemniaków. Wieżę ustaw w miejscu jasnym i ciepłym.


Podobne porady

Jazda samochodem zimą

Jak hamować na lodzie?

Bezpieczna Jazda
Zima już nadeszła i musi minąć parę dni, aż oswoimy się z nowymi warunkami na drodze. Jazda po zaśnieżonych i oblodzonych ulicach znacznie różni się od jazdy po suchej nawierzchni i nie chodzi tutaj wyłącznie o prędkość. Oprócz ograniczenia prędkości musimy pamiętać o trudnościach, jakie mogą się pojawić podczas nieumiejętnego hamowania na śliskiej powierzchni. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak prawidłowo hamować na lodzie.

Jak przygotować sałatkę ziemniaczaną?

Sałatki
Słynna, niemiecka kartoffelsalat, jest daniem wybitnie prostym, można by rzec "chłopskim", niemniej rzadko kto jej nie lubi. Smak znają wszyscy, ziemniaczany, nieco słodkawy i odrobinę kwaśmy, pozostaje w pamięci na zawsze. W samych Niemczech znajdziemy kilka wariantów kartoffelsalad, przepis podany poniżej jest chyba tym najbardziej rozpowszechnionym. Jej przygotowanie w domu nie powinno stanowić dla nikogo większego problemu. Zatem delektujmy się tą genialną w swej prostocie sałatką. Smacznego!
sprawdzanie ciśnienia w oponie

Jakie powinno być ciśnienie w oponach?

Bezpieczna Jazda
Kierowcy często zapominają o kontroli ciśnienia w oponach, a jest to ważne dla utrzymania prawidłowego oporu toczenia, osiągów, spalania oraz odpowiednio szybkiej reakcji na drodze. To jedna z podstawowych czynności obsługowych samochodu.
Rukola

Jak sadzić rukolę?

Uprawa Warzyw
Rukolę najlepiej zasadzić w okresie od marca do września, ale nawet późne zasiewy mogą przynieść dobry plon ostrych, pieprznych liści do sałatek. Praktykuj odszczepianie liści rukoli, a zapewnisz sobie bogate zbiory przez całe tygodnie, a w celu zapewnienia sobie stałego zapasu, stosuj regularne zasiewy w ciągu całej wiosny i lata. Wraz z nadejściem jesieni, nakryj rośliny arkuszami otuliny, aby utrzymać chłód w ryzach. Możliwe, że dzięki temu będziesz mógł zbierać plon już z nadejściem pierwszych przymrozków.
sałatka ziemniaczana z bobem

Jak zrobić sałatkę ziemniaczaną z bobem?

Sałatki
Sałatka troszkę inna niż wszystkie. Dzięki zalewie z octu winnego i cukru cebula nabiera lekko słodkawego smaku, który nadaje sałatce charakteru. Sałatka syta i pyszna, idealna na przykład do kiełbaski z grilla. Polecam i życzę smacznego.
Zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym

Jak zrobić zapiekankę ziemniaczaną z mięsem mielonym?

Zapiekanki
Smak tej zapiekanki przypomina nieco lasagne jednak nie zawiera ona ani makaronu ani sera. Jej zrobienie wymaga również mniej czasu niż w przypadku lasagne. Mięsny sos przygotowany z mielonej cielęciny, z cebulą, pomidorami i świeżą pietruszką jest soczysty i bardzo smaczny. Suflet beszamelowy dodaje potrawie smaku i lepszego wyglądu. Czy wspomniałam, że zapiekanka ta jest świetna na wszelkie okazje?
babka ziemniaczana bezglutenowa

Jak zrobić bezglutenową babkę ziemniaczaną?

Ciasta
Ten przepis stworzony jest w głównej mierze dla osób nietolerujących glutenu. Nie zniechęcaj się jednak, jeśli do nich nie należysz. Wbrew pozorom ziemniaczana babka jest wyjątkowo smaczna. I to nie tylko na deser, ale również na śniadanie. Nie martw się, że pójdzie ci w biodra, ale jeśli masz mieć wyrzuty sumienia, po prostu nie polewaj jej lukrem. I bez tego będzie „palce lizać”.