Tag: żelatyna a zdrowie

Żelatyna

8 sposobów wykorzystania żelatyny

Zdrowa Dieta
Żelatynę warto mieć na co dzień w swojej kuchni gdyż jest bardzo zdrowa. Jest świetna na włosy i paznokcie oraz znacznie poprawia wygląd skóry – uelastycznia ją, napręża i pomaga w zwalczeniu cellulitu. Oprócz tego poprawia trawienie, wspomaga i wzmacnia stawy oraz jest znakomitym źródłem kolagenu i białka. Żelatyna składa się w znacznym stopniu z aminokwasów glicyny i proliny. Aminokwasy te potrzebne są do prawidłowego wzrostu skóry, włosów i paznokci jak również do optymalnego funkcjonowania układu immunologicznego i regulacji wagi. Niestety większość ludzi nie dostarcza ich organizmowi w wystarczających ilościach, gdyż znajduje się ona na ogół w takich produktach, których zwykle nie jemy np. w kościach, tkankach włóknistych i narządach wewnętrznych zwierząt. Warto również wspomnieć, że żelatyna ma również działanie przeciwzapalne i przyspiesza gojenie się ran. Jak widać, jest ona niezwykle zdrowa a co najlepsze – ma również wiele zastosowań kulinarnych. Oto kilka z nich:
Żelatyna

Właściwości zdrowotne żelatyny

Diety
Żelatyna jest mieszanką białek i peptydów uzyskiwana poprzez częściową hydrolizę kolagenu, który znajduje się w skórze, kościach i chrząstkach zwierząt oraz ludzi. Kolagen stanowi prawie 1/3 wszystkich białek w organizmie człowieka. Jest to białko włókniste, które wzmacnia tkankę łączną powodując jej elastyczność. Im jesteśmy starsi, tym nasz organizm wytwarza mniej kolagenu a poszczególne włókna kolagenowe łączą się w wiązki przypominające liny. Stawy stają się bardziej zesztywniałe, ścięgna i wiązadła mniej elastyczne a na skórze pojawiają się zmarszczki. Żelatyna ma szereg różnych właściwości zdrowotnych a oto one:
Jedzenie żelatyny

Korzyści zdrowotne płynące z jedzenia żelatyny

Suplementy Żywieniowe
Kiedy myślę o żelatynie, przychodzą mi do głowy dwie rzeczy: jedną z nich są kolorowe żelki, a drugą czas, kiedy byłam weganką. Musiałam wtedy tłumaczyć rodzinie, z czego zrobiona jest żelatyna i dlaczego nie jem żelków. Ostatnio jednak propagatorzy zdrowej żywności ogłosili, że żelatyna wykazuje niezwykłe, przeciwzapalne działanie. Wszędzie o tym można usłyszeć. (Żelatynę znajdziemy w bulionie wołowym, który stał się teraz jednym z najpopularniejszych zdrowych posiłków). Żelatyna jednak to coś znacznie więcej niż tylko żelki. Oto, jakie możemy mieć korzyści z jej spożywania.
Żelatyna zastosowanie

7 sposobów na wykorzystanie żelatyny

Suplementy Żywieniowe
Prawdopodobnie wszyscy, łącznie ze mną, znają zastosowanie żelatyny polegające na łączeniu jej z owocami, ale żelatyna ma również mnóstwo pozakulinarnych zastosowań. Może się nawet przysłużyć do pielęgnacji urody. Pamiętaj, że owoce takie jak ananas, kiwi, mango, imbir, papaja, figi i guawa mogą sprawić, że żelatyna nie stężeje. Obchodź się z nimi ostrożnie.
żelatyna

Czym jest hydrolizat kolagenu i w jakim celu się go stosuje?

Odżywianie
Hydrolizat kolagenu to inaczej żelatyna, która jest niskiej jakości źródłem białka i aminokwasów. Żelatyna wykorzystywana jest w wielu produktach spożywczych, w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym oraz fotografii. Producenci odżywek i suplementów diety, które są produkowane na bazie żelatyny przekonują nas, że po regularnym przyjmowaniu ich produktów znikną wszelakie problemy ze stawami. Czy kolagen jest bezpieczny i jakie niesie ze sobą korzyści, dowiesz się poniżej.
bóle stawów

Jak stosować żelatynę na ból stawów?

Artretyzm
Czy kiedykolwiek doświadczyłeś bólu w kościach i mięśniach? Jeśli szukasz naturalnego sposobu na rozwiązanie tego problemu, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Ten znany i bardzo skuteczny sposób stosowany był od dawna. Żelatyna to bardzo skuteczny lek w szybkim zwalczaniu bólu.

Oto dlaczego chorym w szpitalach podaje się żelatynę

Kości, Stawy i Mięśnie
Żelatyna wykonana jest z prolin i glicyny, które są aminokwasami. Wiele osób - ze względu na stosowaną dietę - cechuje się ich niedoborem. Tymczasem aminokwasy są bardzo ważne dla dobrego stanu skóry, włosów, paznokci, wzrostu, układu odpornościowego i regulacji masy ciała. Glicyna sprawia, że jedna trzecia aminokwasów żelatyny ma właściwości przeciwzapalne, przyspiesza gojenie ran oraz poprawia jakość snu. Jest ona podawana w postaci klarownego płynu, dzięki czemu stanowi jeden z najprostszych składników, które organizm może strawić i wchłonąć.

Jak pozbyć się bólu pleców przy pomocy żelatyny?

Bóle
Żelatyna na ból pleców? Przecież to sposób, który w dalekiej przeszłości żołnierzom zalecali lekarze! Okazuje się jednak, że właśnie ten zamierzchły patent jest ciągle skuteczny. Żołnierzom w czasie wojny zalecano okłady z żelatyny i picie napoju na jej bazie, które miały na celu utrzymać ich stawy i plecy w dobrej kondycji. Dzisiaj, mało kto pamięta o właściwościach żelatyny, które koją ból i wzmacniają nasze stawy. Sprawdź, jak ten naturalny produkt potrafi leczyć różne dolegliwości zdrowotne.