Tag: żelatyna właściwości zdrowotne

Żelatyna

8 sposobów wykorzystania żelatyny

Zdrowa Dieta
Żelatynę warto mieć na co dzień w swojej kuchni gdyż jest bardzo zdrowa. Jest świetna na włosy i paznokcie oraz znacznie poprawia wygląd skóry – uelastycznia ją, napręża i pomaga w zwalczeniu cellulitu. Oprócz tego poprawia trawienie, wspomaga i wzmacnia stawy oraz jest znakomitym źródłem kolagenu i białka. Żelatyna składa się w znacznym stopniu z aminokwasów glicyny i proliny. Aminokwasy te potrzebne są do prawidłowego wzrostu skóry, włosów i paznokci jak również do optymalnego funkcjonowania układu immunologicznego i regulacji wagi. Niestety większość ludzi nie dostarcza ich organizmowi w wystarczających ilościach, gdyż znajduje się ona na ogół w takich produktach, których zwykle nie jemy np. w kościach, tkankach włóknistych i narządach wewnętrznych zwierząt. Warto również wspomnieć, że żelatyna ma również działanie przeciwzapalne i przyspiesza gojenie się ran. Jak widać, jest ona niezwykle zdrowa a co najlepsze – ma również wiele zastosowań kulinarnych. Oto kilka z nich:
Żelatyna

Właściwości zdrowotne żelatyny

Diety
Żelatyna jest mieszanką białek i peptydów uzyskiwana poprzez częściową hydrolizę kolagenu, który znajduje się w skórze, kościach i chrząstkach zwierząt oraz ludzi. Kolagen stanowi prawie 1/3 wszystkich białek w organizmie człowieka. Jest to białko włókniste, które wzmacnia tkankę łączną powodując jej elastyczność. Im jesteśmy starsi, tym nasz organizm wytwarza mniej kolagenu a poszczególne włókna kolagenowe łączą się w wiązki przypominające liny. Stawy stają się bardziej zesztywniałe, ścięgna i wiązadła mniej elastyczne a na skórze pojawiają się zmarszczki. Żelatyna ma szereg różnych właściwości zdrowotnych a oto one:
Jedzenie żelatyny

Korzyści zdrowotne płynące z jedzenia żelatyny

Suplementy Żywieniowe
Kiedy myślę o żelatynie, przychodzą mi do głowy dwie rzeczy: jedną z nich są kolorowe żelki, a drugą czas, kiedy byłam weganką. Musiałam wtedy tłumaczyć rodzinie, z czego zrobiona jest żelatyna i dlaczego nie jem żelków. Ostatnio jednak propagatorzy zdrowej żywności ogłosili, że żelatyna wykazuje niezwykłe, przeciwzapalne działanie. Wszędzie o tym można usłyszeć. (Żelatynę znajdziemy w bulionie wołowym, który stał się teraz jednym z najpopularniejszych zdrowych posiłków). Żelatyna jednak to coś znacznie więcej niż tylko żelki. Oto, jakie możemy mieć korzyści z jej spożywania.
Żelatyna zastosowanie

7 sposobów na wykorzystanie żelatyny

Suplementy Żywieniowe
Prawdopodobnie wszyscy, łącznie ze mną, znają zastosowanie żelatyny polegające na łączeniu jej z owocami, ale żelatyna ma również mnóstwo pozakulinarnych zastosowań. Może się nawet przysłużyć do pielęgnacji urody. Pamiętaj, że owoce takie jak ananas, kiwi, mango, imbir, papaja, figi i guawa mogą sprawić, że żelatyna nie stężeje. Obchodź się z nimi ostrożnie.


Podobne porady

mocne paznokcie

Naturalny środek z żelatyny wzmacniający paznokcie

Pielęgnacja dłoni i stóp
Chyba nikt na świecie nie lubi mieć popękanych paznokci. Jest to dolegliwość bardzo bolesna, mało atrakcyjna i często prowadząca do zadziorów lub otwartych ran. Nawet jeżeli codziennie pijesz mleko twoje paznokcie mogą stać się słabe i łamliwe - na przykład, jeśli narażone są na częste kontakty z wodą lub wysoką temperaturą. Problem ten występuje szczególnie często u nurków i piekarzy. Osoby takie powinny stosować skuteczne środki, które wzmocnią i ochronią ich paznokcie.
maseczka do włosów

Jak zrobić maseczkę do włosów suchych i matowych?

Pielęgnacja włosów
Wiele kobiet mierzy się z problemem słabych, łamliwych i zniszczonych włosów. Powodem tego może być wiele czynników, niewłaściwa pielęgnacja i stylizacja czy nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych latem. Jeśli szukasz prostego, ale i skutecznego sposoby, aby odzyskać siłę, blask i pięknych włosów, ten przepis jest dla ciebie!
maseczka z żelatyny

Jak zrobić żelatynową maskę oczyszczającą pory skóry?

Maseczki Domowe
Żelatynowa maska doskonale radzi sobie z zaskórnikami i zanieczyszczeniami skóry. Oczyszczającą maseczkę peel-off najlepiej stosować 3 razy w miesiącu, oczywiście jeśli czujesz potrzebę, możesz stosować ją częściej. Skóra twarzy po zastosowaniu maseczki jest gładka i rozjaśniona. Jej działanie można z powodzeniem porównać z drogimi, sklepowymi kosmetykami.

Jak pozbyć się bólu pleców przy pomocy żelatyny?

Bóle
Żelatyna na ból pleców? Przecież to sposób, który w dalekiej przeszłości żołnierzom zalecali lekarze! Okazuje się jednak, że właśnie ten zamierzchły patent jest ciągle skuteczny. Żołnierzom w czasie wojny zalecano okłady z żelatyny i picie napoju na jej bazie, które miały na celu utrzymać ich stawy i plecy w dobrej kondycji. Dzisiaj, mało kto pamięta o właściwościach żelatyny, które koją ból i wzmacniają nasze stawy. Sprawdź, jak ten naturalny produkt potrafi leczyć różne dolegliwości zdrowotne.