Tag: Niezdrowe produkty spożywcze

Tofu

7 niezdrowych produktów, które jedzą wegetarianie

Dieta Wegetariańska
Warzywa zawierają witaminy, minerały i enzymy, których potrzebuje nasz organizm, aby optymalnie funkcjonować. Wiele z nich jest bogatych również w białko, co jest ważne dla osób będących na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Zastąpienie tłustego mięsa produktami sojowymi i warzywami jest zdrowe, jednak fakt ten nie oznacza, że każdy wegetarianin dobrze i zdrowo się odżywia. Tak jak w normalnej diecie tak i w wegetariańskiej istnieją produkty "śmieciowe", których należy się wystrzegać.

5 powodów, dla których lepiej unikać serków topionych

Zdrowe Odżywianie
Serki topione – czy te sprzedawane w plastikowych pojemnikach, w zafoliowanych plasterkach czy postaci trójkącików – tak bardzo lubiane przez nasze pociechy, to jedna wielka dawka chemii i szkodliwych substancji. Powstają w wyniku przetapiania w temperaturze ok. 100 stopni żółtych serów, poddanych działaniu kwasu cytrynowego, kwasu mlekowego i ich soli (ok. 30 procent). Oto dlaczego lepiej unikać tych produktów:

4 powody, dla których należy unikać pączków

Zdrowe Odżywianie
O tym, że pączki i drożdżówki do najzdrowszych nie należą, wie chyba każdy. A jednak trudno nam oprzeć się pokusie zjedzenia takiego smakołyku na drugie śniadanie. Co gorsze, również bezrefleksyjnie dajemy naszym dzieciom drobne „na drożdżówkę w sklepiku szkolnym”. Jeśli mamy nieodpartą chęć na coś słodkiego, może lepiej sięgnąć po czekoladę, gdyż pączki i drożdżówki to produkty z wielu względów szkodliwe, negatywnie oddziałujące nie tylko na wygląd naszego brzuszka, ale też organizm i samopoczucie. Oto 4 powody, dla których warto oprzeć się pokusie sięgnięcia po kolejnego pączka:

10 zabójczych pokarmów, które prawdopodobnie masz w swojej kuchni

Odżywianie
Ludzie to jedne z nielicznych istot na tej planecie, które ignorują swój elementarny instynkt przetrwania. Wyskakujemy ze sprawnego samolotu (coś, co sprawia, że włos się jeży na głowie u lotników-weteranów), na własne życzenie ocieramy się o śmierć poddając nasze ciała działaniom sprzecznym z rozumem: organizujemy ultra maratony na pustyni, przebywamy pod wpływem mikro grawitacji i ustanawiamy rekord świata we wstrzymywaniu oddechu pod wodą. Jakkolwiek sprzeczne by się to wydawało, dzięki sprawdzaniu tych granic czujemy bardziej swoje człowieczeństwo oraz zestrojenie z przyrodą i własnym potencjałem – zwłaszcza, jeśli chodzi o szybowanie w przestworzach, skakanie 2,5 metra wzwyż i jedzenie najbardziej dziwacznych, a nawet niebezpiecznych pokarmów. Jakie produkty spożywcze są najbardziej śmiercionośne? Nieprzypadkowo trujące i szkodliwe? Próbując ich zastanawiasz się, czy z twoim zdrowiem psychicznym wszystko w porządku.
12 potraw które mogą cię zabić

12 potraw, które mogą cię zabić

Odżywianie
Ten tekst nie ma za zadanie cię przestraszyć lub sprawić, że nigdy już nie sięgniesz po swoje ulubione owoce czy warzywa. Warto jednak wiedzieć, że niektóre z nich mogą ci poważnie zaszkodzić, a nawet zabić. Od pestek po liście, zwróć uwagę gdzie mogą znajdować się szkodliwe substancje które są ich naturalnymi składnikami. Niektórych z rzeczy wymienionych poniżej powinieneś zupełnie unikać, a w innych wystarczy żebyś wiedział które części możesz zjeść i jak je przygotować. Zaciekawiony? Oto lista 12 potraw które mogą cię zabić.
popcorn

10 najbardziej niezdrowych przetworzonych produktów

Zdrowa Dieta
W idealnym świecie robilibyśmy zakupy na bazarku, gdzie swoje świeże, zdrowe produkty – prosto z krzaka, albo prosto od krowy sprzedawaliby rolnicy. Z nich przygotowywalibyśmy pyszne potrawy, bez konieczności korzystania z półproduktów. Ale rzeczywistość wygląda mniej kolorowo. Producenci żywności żyją daleko od nas, czasami na innym kontynencie. Możemy kupić produkty, które odstawimy na półkę na długie tygodnie, aby potem przygotować z nich posiłek w kilka minut. Półprodukty są zbawieniem w naszym nieustannie przyspieszającym życiu i nie wszystkie nam zaszkodzą - pokrojone warzywa na patelnię są tu dobrym przykładem. Jednak czasami wygoda szybkiego przygotowania obiadu oznacza, że pochłaniamy duże ilości sodu, tłuszczów i cukru. Zobacz najgorsze pośród przetworzonej żywności i zastanów się zanim kupisz:
Produkty spożywcze

10 tak zwanych “zdrowych” produktów spożywczych

Diety
Bardzo łatwo dać się zwieść napisami na etykietach i uwierzyć, że coś jest zdrowe, podczas gdy wcale takie nie jest. Kto pomyślałby, że coś, na czym napisano “zawiera prawdziwe owoce” albo “niska zawartość tłuszczu” nie jest dobre dla naszego zdrowia? Niestety producenci często nie zamieszczają na etykietach całej prawdy. Nie piszą na przykład “zawiera prawdziwe owoce, ale bardzo niewiele w porównaniu z ilością dodanego cukru” albo “niska zawartość tłuszczu, więc musieliśmy dodać więcej soli i / lub cukru, aby wzbogacić smak”. Większość ludzi nie ma czasu, aby sprawdzać wszystkie składniki kupowanych produktów spożywczych, warto więc zapoznać się z poniższą listą dziesięciu “zdrowych” artykułów, które w rzeczywistości mogą okazać się NIE tak zdrowe jak mogło ci się wydawać.
szkodliwe jedzenie

Jakich składników zawartych w pożywieniu należy unikać?

Bezpieczna Żywność
Czy zawsze jesteśmy świadomi tego co jemy? Niekoniecznie, niektóre składniki zawarte w pożywieniu są dość nietypowe i mogą przyprawić nas o zawrót głowy. Często jesteśmy nieświadomi składu ulubionego dania lub produktu spożywczego. Poniżej znajdziemy składniki o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.
niezdrowe sniadanie

5 najgorszych śniadań dla dzieci!

Medyczne Badania Naukowe
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Wiesz dlaczego? Ponieważ pomaga uzyskać energię potrzebną do rozpoczęcia długiego dnia.Śniadanie ważne jest szczególnie dla dzieci, aby ich organizm prawidłowo funkcjonował i mogły się skupić przez cały dzień. Niezdrowe śniadanie, pełne rafinowanych cukrów i sztucznych składników sprawi, że metabolizm twojego dziecka spowolni, a nawet przyczyni się do powstania chorób. Niezdrowe posiłki mają negatywny wpływ na poziom energii oraz zdolność uczenia się. Liczne badania wykazały, że dzieci, które jedzą zdrowe śniadanie mają wyższe funkcje poznawcze i regularnie osiągają lepsze wyniki w szkole.
złe odzywianie

6 produktów żywnościowych, które mogą skrócić ci życie

Medyczne Badania Naukowe
W związku z epidemią otyłości coraz więcej ludzi chce wieść zdrowsze życie i włączać do swojej diety produkty, które kiedyś były jej najważniejszymi składnikami. Chociaż spożywanie owoców, warzyw i chudego mięsa jest teraz bardzo popularne, wciąż spożywamy produkty, które powinno się omijać, gdyż mogą być przyczyną skrócenia naszego życia. Jeśli chcemy ograniczyć najmniej zdrowe produkty z naszej diety, oto te, które powinniśmy wykluczyć całkowicie.