Tag: Rośliny wieloletnie na działkę

przygotowanie roślin do zimy

Jak przygotować rośliny wieloletnie do zimy?

Inne rośliny
Rośliny wieloletnie muszą przetrwać zimę w ogrodzie. Jeżeli o nie odpowiednio nie zadbasz na pewno podczas mrozu doznają uszczerbku, może nie koniecznie zginą, ale będą wolniej rosły. Jeżeli chcesz, aby twoje rośliny wieloletnie spokojnie przezimowały musisz o nie stosownie dbać, ale nie tylko zaraz przed zimą. Żeby dobrze przygotować rośliny na zimę musisz je podlewać (o ile nie wystarcza opady deszczu) nawet po przekwitnięciu by były dobrze nawodnione. Konieczne jest także ściółkowanie dwa razy do roku (jesienią i na wiosnę), by rośliny dobrze znosiły ekstremalne mrozy i upały. Poniżej znajdziesz wskazówki, co robić by dobrze przezimować rośliny wieloletnie.
Jakie rośliny wieloletnie rosną najlepiej?

Jakie rośliny wieloletnie rosną najlepiej?

Inne rośliny
Jest wiele roślin, które wystarczy posadzić jeden raz, by później cieszyć się ich uprawą przez wiele lat. Zaliczają się do nich zarówno krzewy, jak i kwiaty czy zioła. Mogą one nie tylko upiększyć pomieszczenie, są także inwestycją, ponieważ nie będziemy musieli kupować w sklepie kolejnych kwiatów czy np. ziół. Oto moja lista 5 najlepszych roślin do małego ogródka.


Podobne porady

rośliny

15 roślin, które nie potrzebują światła

Ozdobne
Wszyscy lubimy mieć w domach piękne, cieszące oczy rośliny. Stanowią one doskonały element dekoracyjny i w niezrównany sposób ożywiają każde wnętrze. Jednak nie zawsze możemy zapewnić im dostęp do światła słonecznego. Co wówczas zrobić? Czy istnieją rośliny, które możemy postawić w najciemniejszym kącie pokoju, a one mimo to będą wspaniale się rozwijać? Oczywiście, że tak. Oto lista 15 roślin, które nie potrzebują dostępu do światła słonecznego, żeby wspaniale rosnąć.