Tag: Uprawa fuksji w domu

Fuksja

Jak uprawiać fuksje?

Rośliny balkonowe
Większość gatunków fuksji pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej, zaś tylko kilka bo zaledwie 4 pochodzi z Nowej Zelandii. W naszym klimacie rośliny te uprawiane są jako jednoroczne, jednak można je uprawiać znacznie dłużej - wystarczy tylko pamiętać, aby schować je przed pierwszymi przymrozkami do piwnicy czy mieszkania.


Podobne porady

uprawa pomidorów

Jak sadzić pomidory?

Uprawa Warzyw
Pomidory są bardzo zdrowe, ale te kupowane w sklepach często są w różny sposób modyfikowane i ulepszane. Najlepiej mieć własne. Niestety trzeba mieć do tego kawałek ziemi lub przynajmniej większy balkon. Jednak smak własnych pomidorów w porównaniu ze smakiem pomidorów kupowanych w sklepie jest nieporównywalny. Spróbujcie sami!
bugenwilla

Jak pielęgnować bugenwillę?

Pnącza
Jest to roślina pnąca pochodząca z Brazylii a więc egzotyczna. Na pędach, które osiągają w warunkach naturalnych długość do 5 metrów, zakwitają bardzo licznie piękne przykwiatki w środku, których znajdziemy ukryte kwiaty. Kwiat ten posiada ciernie.

Jak przepędzić gołębie?

Sprzątanie pomieszczeń
Gołębie na balkonie są zmorą wielu osób. Bardzo ciężko jest się ich pozbyć na dobre, gdyż po przepędzeniu zawsze wracają. Skutkiem jest zanieczyszczony ptasimi odchodami balkon, z którego praktycznie nie da się korzystać. Jak przepędzić gołębie na dobre i równocześnie ich nie krzywdzić? Oto kilka sposobów:

Jak uprawiać glicynię?

Kwiaty w Ogrodzie
Glicynia kwitnie późną wiosną, od maja do czerwca, zaś jej kwiaty zebrane w długie grona mają motylkowaty kształt i są koloru fioletowego, niebieskiego, różowego lub białego. Pnącze to charakteryzuje się silnym wzrostem (1-3 m rocznie) i może osiągnąć aż 18 m wysokości.
zakładanie jagodnika

Jakie gatunki wybrać do założenia jagodnika? Cz.I

Uprawa Owoców
Jagodnik nie jest jakimś sztywnym określeniem, w którym jasno jest zaznaczone jakie gatunki, w jakich ilościach i w jakiej rozstawie powinniśmy posadzić. Jest to wydzielona część sadu czy ogrodu, w której sadzimy krzewy owocowe. Warto jest mieć taki kącik, ponieważ jeśli odpowiednio dobierzemy gatunki i odmiany, będziemy mogli cieszyć się własnymi owocami od początku czerwca aż do późnej jesieni oraz przyrządzić z nich wspaniałe przetwory na zimę.
powojniki w ogrodzie

Jak wybrać powojniki do naszego ogrodu?

Ozdobne
Przełom maja i czerwca jest idealnym terminem na zakup powojników, ponieważ właśnie w tych miesiącach wiele odmian zaczyna swoje kwitnienie. Dzięki temu możemy przy ich wyborze kierować się tym, co u powojników jest najważniejsze: kwiatami! W większych centrach ogrodniczych i szkółkach wybór klematisów jest naprawdę duży, a barwy i kształty kwiatów potrafią wprawić w zachwyt nawet najbardziej wybrednych ogrodników.
pnącza na altanę

Pnącza na altanę - jakie wybrać?

Rośliny pnące
Jest wiele gatunków pnączy, które możemy posadzić przy ogrodowej altanie. Gęsta pokrywa z liści bardzo dobrze chroni przed słońcem, a wiele gatunków zdobi pięknymi kwiatami, niektóre też dają też jadalne owoce. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem odpowiednich gatunków pnączy, ten krótki tekst pomoże w zorientowaniu się w tym jak ogromny jest ich wybór. Oprócz tych najpopularniejszych gatunków, przedstawione będą też mniej znane, ale warte uwagi rośliny.