Tag: Sen zimowy jeża

Dom dla jeża

Jak zrobić dom dla jeża?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Z początkiem zimy, kiedy temperatura spada poniżej 15 stopni jeże zapadają w sen zimowy. Zanim jednak to zrobią muszą zbudować sobie bezpieczne gniazdo, w którym temperatura nigdy nie spadnie poniżej 0 stopni C. Już podczas jesieni jeże zaczynają zbierać liście, trawę, słomę, paprocie, trzcinę itp. po czym zanoszą je pod żywopłoty, zwalone drzewa lub sterty chrustu, gdzie pomału budują swoje schronienia. Co ciekawe, takie gniazda jeży są zaskakująco wodoodporne i mają bardzo dobrą izolację przed zimnem.


Podobne porady

mały jeż

Jak karmić jeża?

Małe Ssaki
Jeże są dość łatwe w hodowli, ale należy pamiętać, że podstawą ich pożywienia są owady, po stanowią około 70% diety. Nigdy nie należy ich tez traktować jak małych ludzi. Jeży nie można karmić chlebem i krowim mlekiem, ponieważ składniki te wywołują u nich biegunkę, która prowadzi nawet do śmierci. Poniżej znajdziesz wskazówki jak karmić jeża.

Przepis na czekoladowe ciasto dla dzieci

Proste przepisy
To ciasto możesz upiec na urodziny twojego dziecka. Warto poświęcić czas na wykonanie jeża, bo zachwyt wśród biesiadników jest murowany, a wszystkim wiadomo, że ciasta czekoladowe to najlepsze wypieki dla milusińskich. Wykonanie ciasta jest proste.
Domek dla jeża

Jak zrobić domek dla jeża?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Jeże zapadają w sen zimowy, więc masz szansę zapewnić im przytulne miejsce, którego potrzebują. Drewniane schronienie powinno je nakłonić do zimowania a jeże w podzięce pomogą Ci zwalczyć ślimaki na wiosnę.
Jeż w ogrodzie

Jak zwabić jeża do ogrodu?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Jeże w ogrodzie są bardzo pożyteczne. Zjadają one ślimaki, które zagrażają naszym roślinom i uprawom oraz insekty i owady (również komary). Poza tym jeże są padlinożercami - skutecznie wyczyszczą ogród z martwych myszy i resztek kości pozostawionych przez naszego kota. Im więcej jeży w ogrodzie – tym lepiej dla nas i dla wszystkich roślin. Jak zatem je zwabić do naszego ogrodu i przekonać, aby się w nim zadomowiły? Oto kilka porad.
Chleb jeż

Jak zrobić chleb miodowy - jeż?

Przepisy na chleb
Chlebek ten jest delikatnie słodki, jednak można z niego zrobić również zapiekanki czy jeść ze słonymi dodatkami jak np. szynka. Pomimo, iż taki chlebowy jeżyk wygląda bardzo ładnie, to jest jeszcze lepszy w smaku.

Jak zrobić ciasteczka - jeże?

Ciastka
Takie urocze jeże są typowo jesiennym deserem. Kruche, słodkie i wręcz idealne do kawy lub herbaty, praktycznie same rozpływają się w ustach. Ne ma takiej osoby, która byłaby w stanie odmówić sobie tej chwili przyjemności. Ich wykonanie nie wymaga dużego wysiłku, a dekorowanie sprawi radość niejednej pani domu. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w zrobieniu tych niesamowitych, słodkich jeżyków, które zachwycą wszystkich waszych bliskich.
jeżyki z pomponów

Jak zrobić jeża z pompona?·

Projekty dla dzieci
Jeż to zwierze, które lubi chyba każdy. Ma jednak dwie zasadnicze wady: nie możesz trzymać go w domu i w zasadzie nie da się go pogłaskać. Ten problem można jednak rozwiązać. Jak? Robiąc urocze i mięciutkie jeże z pomponów. Jest to dużo prostsze, niż się wydaje. Przekonasz się o tym poniżej.