Tag: Sen zimowy jeża

Dom dla jeża

Jak zrobić dom dla jeża?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Z początkiem zimy, kiedy temperatura spada poniżej 15 stopni jeże zapadają w sen zimowy. Zanim jednak to zrobią muszą zbudować sobie bezpieczne gniazdo, w którym temperatura nigdy nie spadnie poniżej 0 stopni C. Już podczas jesieni jeże zaczynają zbierać liście, trawę, słomę, paprocie, trzcinę itp. po czym zanoszą je pod żywopłoty, zwalone drzewa lub sterty chrustu, gdzie pomału budują swoje schronienia. Co ciekawe, takie gniazda jeży są zaskakująco wodoodporne i mają bardzo dobrą izolację przed zimnem.


Podobne porady

mały jeż

Jak karmić jeża?

Małe Ssaki
Jeże są dość łatwe w hodowli, ale należy pamiętać, że podstawą ich pożywienia są owady, po stanowią około 70% diety. Nigdy nie należy ich tez traktować jak małych ludzi. Jeży nie można karmić chlebem i krowim mlekiem, ponieważ składniki te wywołują u nich biegunkę, która prowadzi nawet do śmierci. Poniżej znajdziesz wskazówki jak karmić jeża.
jeż afrykański

Jak opiekować się jeżem afrykańskim?

Małe Ssaki
Jeż afrykański jest wyjątkowo oryginalnym i ciekawym pupilem. Jest naprawdę uroczy, a wbrew pozorom nie ma zbyt dużych wymagań co do warunków zamieszkania.

Jak zrobić zimowy makijaż oczu?·

Makijaż oczu
Kiedy przywita nas mróz i spadną pierwsze płatki śniegu to świetna okazja do zrobienia zimowego makijażu oczu. Przekonacie się, że nawet w chłodne, zimowe dni możecie wyglądać pięknie i przykuwać wzrok innych. Dzięki idealnie dobranej palecie kolorów makijaż podkreśli waszą urodę. Pomalowanie oka nie wymaga wiele wysiłku, a efekt zaskoczy nawet was. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam zrobić delikatny zimowy makijaż.

Jak zrobić ciasteczka - jeże?

Ciastka
Takie urocze jeże są typowo jesiennym deserem. Kruche, słodkie i wręcz idealne do kawy lub herbaty, praktycznie same rozpływają się w ustach. Ne ma takiej osoby, która byłaby w stanie odmówić sobie tej chwili przyjemności. Ich wykonanie nie wymaga dużego wysiłku, a dekorowanie sprawi radość niejednej pani domu. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w zrobieniu tych niesamowitych, słodkich jeżyków, które zachwycą wszystkich waszych bliskich.

Jak pielęgnować amarylis?

Rośliny doniczkowe
Jedną z podstawowych różnic między amarylis i blisko z nim spokrewnionym hippeastrum jest pochodzenie. Podczas gdy pierwsza z nich pochodzi z południa Afryki, druga została sprowadzona z Ameryki Południowej. Obydwa gatunki często są ze sobą mylone, ale z racji tego, że ich pielęgnacja jest podobna, a urokiem również sobie dorównują, ograniczę się tylko do podstawowych różnic między nimi. Jeśli łodyga, na której rozwijają się kwiaty ma barwę fioletową i nie jest pusta w środku, a na jej szczycie pojawia się od 6 do 12 dzwonkowatych kwiatów – to jest to z pewnością amarylis.
opuncja

Jak uprawiać opuncję w gruncie?

Sukulenty
Czy w warunkach polskiego, dość surowego i kapryśnego klimatu, jest możliwa uprawa kaktusów bezpośrednio w gruncie, bez konieczności przenoszenia ich na zimę do pomieszczenia? Istnieje grupa tych roślin, które bez problemu dają sobie u nas radę. Spośród nich najbardziej znane są opuncje. W Polsce nie doczekamy się raczej imponujących owoców, które u niektórych gatunków są jadalne, ale za to rosnący w naszym ogrodzie kaktus na pewno doda mu oryginalności i egzotyki!

Małe zwierzęta w ogrodzie: Które z nich są pożyteczne?

Jaszczurki
W ogrodzie roi się od szkodników, które niszczą nasze uprawy. Trzeba powziąć żmudne działania, żeby się ich pozbyć na dobre. Często zdarza się, że walka jest nierówna i podjęte czynności nie dają widocznego rezultatu. Nie ma jednak co załamywać rąk. Trzeba tylko stworzyć odpowiednie warunki, by zagościli u nas naturalni sprzymierzeńcy roślin. Jakie zwierzęta najskuteczniej zwalczają szkodniki? Czego potrzebują? Sprawdźmy.