Tag: Rasy psów choroby

wybór psa

Jakiego psa wybrać? Rasy psów i ich choroby·

Rasy Psów
Nie każdy z nas ucieszy się ze zwykłego kundelka. Zazwyczaj mamy swoje ulubione rasy, wśród których rozstrzyga się decyzja jakiego psa wybrać. Musisz zdawać sobie jednak sprawę z tego, że psy rasowe są znacznie mniej wytrzymałe od zwykłych kundli. Często chorują na różnego rodzaju choroby, zazwyczaj związane z daną rasą. Poniżej znajdziesz przegląd 25 najbardziej popularnych ras psów oraz chorób, jakie mogą zagrażać ich zdrowiu i życiu. Podejmij przemyślaną i dojrzałą decyzję, jeśli większość czasu chcesz spędzić z psem na spacerach, a nie u weterynarza. Pamiętaj również, by kupować szczeniaki wyłącznie od sprawdzonych hodowców. Ograniczy to ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.
Jakie psy żyją najdłużej

15 najdłużej żyjących ras psów

Zdrowie Psów
Niestety nasi czworonożni przyjaciele najczęściej odchodzą z tego świata przed nami. Jest to wyjątkowo przygnębiająca sytuacja, na którą nigdy nie jesteśmy do końca przygotowani. Poniżej przygotowaliśmy dla was listę ras psów, które żyją najdłużej. Pamiętajmy jednak, że długość i jakość ich życia uzależnione są mocno od zdrowia. Psy polegają na tobie - musisz zapewnić im zdrowe jedzenie, codzienną dawkę ćwiczeń, ciepłe schronienie i mnóstwo troskliwej opieki.


Podobne porady

Najgroźniejsze rasy psów

Rasy Psów
W Stanach Zjednoczonych każdego roku odnotowuje się 5 milionów pogryzień przez psy. W krajach Europy Zachodniej zgłaszanych jest kilkaset tysięcy tego typu incydentów. Ofiarą najczęściej padają dzieci do 12. roku życia. W Polsce trudno jest określić liczbę pogryzień, ponieważ w większości nie są one zgłaszane – dochodzi do nich w domu, przez własnego psa. Wbrew pozorom zwierzę wcale nie musi zaliczać się do rasy uznanej za agresywną. Nawet najbardziej przyjacielski czworonóg może zareagować negatywnie w stresujących go sytuacjach. Jak uchronić siebie i dziecko przed pogryzieniem? Na co zwracać uwagę podczas wychowywania i tresury psa? Które rasy psów zostały uznane za najgroźniejsze?

Najbardziej przyjazne rasy psów

Pies w Domu
Psy od wieków towarzyszyły ludziom w codziennym życiu i pewnie m.in dlatego nazywa się je najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Często uznaje się je wręcz za członków rodziny, gdyż potrafią dać radość, empatię, całkowite oddanie i miłość. Psy wpływają na ludzi terapeutycznie, oddalają smutki i pocieszają swoją obecnością. Niektóre rasy psów uważa się za szczególnie przyjazne, gdyż mają łagodne usposobienie, są skore do zabawy i nie odstępują właściciela na krok. Jeśli ktoś myśli nad kupnem psa, warto wybrać jedną z najbardziej przyjaznych ras psów. Zwłaszcza, jeśli w domu są dzieci, wobec których te czworonożne zwierzaki okażą przywiązanie, a często też otoczą opieką. Zobacz, które rasy należą do najbardziej przyjaznych psów.