Tag: Przeklinanie choroba

przeklinanie

Jak przestać przeklinać?

Problemy w Szkole
Przeklinanie jest jednym z złych nawyków. Przeklinają ludzie w naszej pracy, na ulicy, w szkole a my ich bezmyślnie lub czasami i celowo naśladujemy. Jeśli jednak zmęczyłeś się już przekleństwami i chcesz, aby inni o tobie dobrze myśleli, pora skończyć z tym złym przyzwyczajeniem.


Podobne porady

konflikt w pracy

Jak rozwiązywać konflikty w pracy?

Atmosfera W Pracy
Starcia różnych osobowości są nieuniknione w każdym skupisku ludzi, a w szczególności w miejscu pracy. Spędzanie ze współpracownikami po 40 godzin na tydzień często może prowadzić do spięć. Przewlekły lub nierozwiązany konflikt jest jak ropiejąca rana. Wzrasta poziom stresu, potęguje się napięcie, a całe miejsce pracy odczuwa skutki takiej sytuacji. Jednak nie wszystkie konflikty muszą być szkodliwe. Właściwie rozwiązane, mogą oczyścić atmosferę i zapewnić załodze nowe spojrzenie na dany temat. Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, żeby przebrnąć przez niektóre delikatne tematy, rozwiązać już zaistniałe konflikty i stworzyć pozytywną atmosferę w miejscu pracy.
czytająca dziewczynka

Jak zachęcić dziecko do czytania?

Problemy w Szkole
W dzisiejszych czasach, czasach zdominowanych przez komputery, telewizory, gry wideo czy filmy DVD czytanie książek spada na dalszy plan. To naturalne, że nowoczesny świat, bogaty w audiowizualne wynalazki, jest bardziej atrakcyjny dla dziecka niż tradycyjna książka. Jednak ani komputer, ani DVD nie zastąpią czytania – uważają psychologowie. Książki rozbudowują wyobraźnię, ćwiczą pamięć, uczą skupienia, wzbogacają słownictwo i pomagają rozwijać zainteresowania. Przeczytaj poniższe wskazówki, aby dowiedzieć się jak możesz oderwać swoje dziecko od ekranu telewizora czy komputera i wciągnąć go w fascynujący świat słowa drukowanego!
dziecko czytające książkę

Jak przekonać dziecko do czytania?

Zabawy dla Dzieci
Niestety dzisiejsze czasy nie sprzyjają promowaniu tradycyjnego czytelnictwa u dzieci. Nasze pociechy zapewniają sobie rozrywkę poprzez korzystanie z komputera, konsoli do gier lub oglądanie telewizji. Dodatkowo lektury szkolne i nacisk na to, że prawie trzeba się ich uczyć na pamięć, skutecznie wywołują u młodego człowieka skojarzenie: książka równa się zło i nuda. Jak przedstawić dzieciom czytanie z drugiej, lepszej strony?
nieuprzejmy współpracownik

Jak łagodzić konflikty w pracy?

Atmosfera W Pracy
Otrzymałeś wymarzoną posadę i zamiast sielankowej atmosfery, trafiasz na niemiłe przytyki i kąśliwe komentarze. Pozornie zgrany zespół okazał się być bandą zazdrośników, maruderów, ludzi grubiańskich i niegrzecznych. Jak wyjść z takiej sytuacji obronną ręką i nie stracić własnej kultury i godności. Jak przeżyć te osiem godzin dziennie i nie dać się zwariować?
Pupilek szefa - problem dla zespołu

Pupilek szefa - problem dla zespołu

Relacje i Atmosfera w Pracy
Pracownicy nie lubią, gdy przełożony faworyzuje jednego z nich. Jak mają postępować w tej trudnej sytuacji? Atmosfera w pracy zależy od wielu czynników, ale jednym z najważniejszych jest ocenianie zespołu przez szefa wedle jasnych kryteriów. Wszystko zaczyna się psuć, gdy jedna osoba jest w widoczny sposób wyróżniana. Trudno się zatem dziwić, że przestajemy ją lubić i obdarzać zaufaniem, a do szefa czujemy coraz większy żal. Badania dowodzą, że faworyzowanie jednego członka zespołu obniża morale reszty, demotywuje, zmniejsza efektywność. To jedno z najpoważniejszych źródeł konfliktów w pracy.

Nastoletnia córka jest w ciąży - co robić?

Ciąże nastolatek
Młodzież często nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów. Co zrobić, gdy z beztroskich wakacji nasza niepełnoletnia córka wraca w ciąży? Choć jest to bardzo trudna chwila, musimy zachować spokój. Porozmawiajmy z dzieckiem, zastanówmy się, co można zrobić, by ciąża nie wiązała się z rezygnacją ze wszystkich planów. Dziewczynę przeraża już sama myśl o najbliższej przyszłości, postarajmy się więc nie dokładać jej naszych pesymistycznych myśli.
bezsenność

Jak radzić sobie z bezsennością?

Bezsenność
Sen to dla organizmu czas niezbędnej regeneracji. Stałe zakłócenie jego rytmu ma negatywny wpływ na cały organizm. Najpierw pojawiają się drażliwość, napięcie emocjonalne, a nierzadko podwyższony poziom lęku. Funkcjonowanie w ciągu dnia jest bardzo utrudnione. U osób, które cierpią na bezsenność, wzrasta tempo metabolizmu, podnosi się ciepłota ciała i zwiększa produkcja hormonów stresu. Osłabieniu ulega działanie układu immunologicznego, więc organizm staje się bardziej narażony na zakażenia. Już blisko 2/3 Polaków cierpi z powodu zaburzeń snu. Jak sobie pomóc?