Tag: Przeklinanie choroba

przeklinanie

Jak przestać przeklinać?

Problemy w Szkole
Przeklinanie jest jednym z złych nawyków. Przeklinają ludzie w naszej pracy, na ulicy, w szkole a my ich bezmyślnie lub czasami i celowo naśladujemy. Jeśli jednak zmęczyłeś się już przekleństwami i chcesz, aby inni o tobie dobrze myśleli, pora skończyć z tym złym przyzwyczajeniem.


Podobne porady

Pracownicy

Jak się zachowywać w nowej pracy?

Savoir-vivre w biurze
Zostałeś wybrany spośród wielu kandydatów i w końcu dostałeś wymarzoną pracę. To jednak nie koniec egzaminów. Teraz czeka Cię kolejny, niemniej trudny od pozostałych - Twoi nowi koledzy oraz szef będą Cię uważnie obserwować w początkowych dniach a może nawet tygodniach. Od ich oceny zależeć będą Twoje relacje z kolegami z pracy, z przełożonym oraz Twoja pozycja w grupie.
konflikt w pracy

Jak rozwiązywać konflikty w pracy?

Atmosfera W Pracy
Starcia różnych osobowości są nieuniknione w każdym skupisku ludzi, a w szczególności w miejscu pracy. Spędzanie ze współpracownikami po 40 godzin na tydzień często może prowadzić do spięć. Przewlekły lub nierozwiązany konflikt jest jak ropiejąca rana. Wzrasta poziom stresu, potęguje się napięcie, a całe miejsce pracy odczuwa skutki takiej sytuacji. Jednak nie wszystkie konflikty muszą być szkodliwe. Właściwie rozwiązane, mogą oczyścić atmosferę i zapewnić załodze nowe spojrzenie na dany temat. Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, żeby przebrnąć przez niektóre delikatne tematy, rozwiązać już zaistniałe konflikty i stworzyć pozytywną atmosferę w miejscu pracy.
czytająca dziewczynka

Jak zachęcić dziecko do czytania?

Problemy w Szkole
W dzisiejszych czasach, czasach zdominowanych przez komputery, telewizory, gry wideo czy filmy DVD czytanie książek spada na dalszy plan. To naturalne, że nowoczesny świat, bogaty w audiowizualne wynalazki, jest bardziej atrakcyjny dla dziecka niż tradycyjna książka. Jednak ani komputer, ani DVD nie zastąpią czytania – uważają psychologowie. Książki rozbudowują wyobraźnię, ćwiczą pamięć, uczą skupienia, wzbogacają słownictwo i pomagają rozwijać zainteresowania. Przeczytaj poniższe wskazówki, aby dowiedzieć się jak możesz oderwać swoje dziecko od ekranu telewizora czy komputera i wciągnąć go w fascynujący świat słowa drukowanego!
Odmawianie nie musi być trudne

Jak mówić "nie"?

Rozwój Kariery Zawodowej

Czy masz problemy z mówieniem "nie"? Czy zawsze starasz się być miły i dobry dla wszystkich dookoła, tylko nie dla siebie samego? Więc nie jesteś sam. Nie mówisz "nie", ponieważ nie chcesz zranić czyichś uczuć. Nawet jeśli masz coś ważnego do zrobienia to nigdy nie odmawiasz pomocy innym ludziom. Czasami jednak ta pomoc przeciąga się do kilku godzin, a ty nie dosypiasz, bo do późnego wieczoru pracujesz jeszcze nad własnymi sprawami. Jednak musisz sobie zdać sprawę, że w wielu przypadkach należy odmawiać. Zbyt częste pomaganie innym sprawia, że nie masz w ogóle czasu dla siebie. "Kochaj bliźniego, jak siebie samego" - zatem nie przekładaj dobra innych, nad swoje własne.

 

Dlaczego mówienie "nie" jest takie trudne? Aby nauczyć się mówić "nie" musimy najpierw zrozumieć dlaczego mamy opory przed wypowiadaniem tego słowa. Poniżej są tego najczęstsze przyczyny:

 

1. Chcesz pomagać innym. Jesteś osobą z sercem na dłoni. Nie chcesz odprawiać kogoś z niczym i chcesz pomagać wszystkim i kiedy to tylko możliwe - nawet wówczas, kiedy nie masz na to czasu.

2. Nie chcesz być niegrzeczny. Jesteś przekonany, że mówienie "nie" niektórym osobom jest niegrzeczne, zwłaszcza odmawianie pomocy osobom starszym.

3. Chcesz być miły. Nie chcesz oderwać się od grupy.

4. Obawiasz się konfliktu. Boisz się, że jakaś osoba może się zezłościć, jeśli jej odmówisz. Nawet jeśli się nie zezłości to w przyszłości mogą wyniknąć jakieś nieprzyjemne konsekwencje.

5. Boisz się, że stracisz okazję. Może obawiasz się, że powiedzenie "nie" oddali cię od danej osoby, lub od konkretnego celu (np. boisz się, że powiedzenie "nie" przełożonemu oddali cię od szansy na awans).

6. Nie chcesz palić mostów. Niektóre osoby myślą, że odmowa może spowodować spalenie mostów i utratę znajomości.

 

Musisz jednak zrozumieć, że mówienie "nie", nie jest niegrzeczne, ani nie świadczy o tym, że jesteś niemiłą osobą. Powiedzenie "nie", nie oznacza również konfliktu, ani nie przekreśli twojej kariery i przyszłości. Słowo "nie", również nie spali za tobą mostów. To wszystko są błędne przekonania o których musisz zapomnieć. Na koniec, musisz wiedzieć, że chodzi o sposób mówienia "nie" a nie o sam fakt odmawiania. Poza tym, masz przecież swoje priorytety i potrzeby, tak jak każdy na świecie. Mówienie "nie", nie świadczy o twojej niechęci do niesienia pomocy, ale o docenieniu i poszanowaniu przez ciebie własnego czasu. Mówienie "nie" jest twoim przywilejem.

 

7 prostych sposobów na powiedzenie "nie":

 

Zamiast unikać mówienia nie, musisz się tego nauczyć. Jak już zaczniesz mówić "nie" zdasz sobie sprawę z tego, że nie jest to takie trudne, jak się wydawało. Ludzie zrozumieją i nie będą na ciebie naciskać. Strach przed odmawianiem nie ma więc żadnych podstaw – jest on tylko w twojej głowie. Jeśli nie wiesz jednak jak powiedzieć nie, poniżej znajdziesz 7 prostych sposobów, które możesz dopasować do różnych sytuacji.

dziecko czytające książkę

Jak przekonać dziecko do czytania?

Zabawy dla Dzieci
Niestety dzisiejsze czasy nie sprzyjają promowaniu tradycyjnego czytelnictwa u dzieci. Nasze pociechy zapewniają sobie rozrywkę poprzez korzystanie z komputera, konsoli do gier lub oglądanie telewizji. Dodatkowo lektury szkolne i nacisk na to, że prawie trzeba się ich uczyć na pamięć, skutecznie wywołują u młodego człowieka skojarzenie: książka równa się zło i nuda. Jak przedstawić dzieciom czytanie z drugiej, lepszej strony?
bezsenność

Jak radzić sobie z bezsennością?

Bezsenność
Sen to dla organizmu czas niezbędnej regeneracji. Stałe zakłócenie jego rytmu ma negatywny wpływ na cały organizm. Najpierw pojawiają się drażliwość, napięcie emocjonalne, a nierzadko podwyższony poziom lęku. Funkcjonowanie w ciągu dnia jest bardzo utrudnione. U osób, które cierpią na bezsenność, wzrasta tempo metabolizmu, podnosi się ciepłota ciała i zwiększa produkcja hormonów stresu. Osłabieniu ulega działanie układu immunologicznego, więc organizm staje się bardziej narażony na zakażenia. Już blisko 2/3 Polaków cierpi z powodu zaburzeń snu. Jak sobie pomóc?
Nieatrakcyjni mężczyzna

10 faktów, które sprawiają, że facet jest nieatrakcyjny

Poradnik Randkowy
Panowie, to czas, byście dowiedzieli się, co robiliście źle przez te wszystkie lata! Jeśli myślicie, że smród waszego ciała jest oznaką męskości, a przeklinanie kelnera za to, że wasza zupa jest zimna, jest oznaką siły. Jesteście w błędzie. Lepiej przeczytajcie listę dziesięciu rzeczy, które według dziewczyn sprawiają, że jesteście nieatrakcyjni.