Tag: Toksyczny związek

toksyczny związek

Jak rozpoznać toksyczny związek?

Kryzysy Małżeńskie

Bardzo dużo osób żyje w niezdrowych związkach. Jednakże, będąc w takim związku często trudno jest zauważyć, jak bardzo ma on negatywny wpływ na poczucie własnej wartości. Inni ludzie mogą ci powtarzać, że twój partner nie jest dla ciebie dobry lub dziwią się dlaczego go nie rzucisz. Twój partner może być świetną głową rodziny, dobrym ojcem i od czasu do czasu kochającym i czułym mężem. Jednakże zazwyczaj czujesz się samotna, przestraszona czy zaniepokojona istniejącymi między wami relacjami.

 

Dr Lillian Glass, autor książki "Toksyczni Ludzie" opisuje toksyczną osobę jako każdego, kto potrafi zepsuć ci humor, rozzłościć cię, sprawić, że będziesz czuć się zużyty, bezsilny, mało znaczący czy zażenowany. Zwykle jednak większość osób nie potrafi rozpoznać, że ich związek jest toksyczny, czują tylko, że jest coś nie tak.

 

25 sposobów na rozpoznanie toksycznego związku.

unikanie toksycznych ludzi

Jak unikać toksycznych ludzi?

Rozwój Osobisty
Towarzystwo jest bardzo ważne, zwłaszcza dla zachowania dobrego samopoczucia. Z pewnością nieraz zdarzało ci się przebywać wśród ludzi, którzy sprawiali, że czułaś się coraz gorzej, byli negatywnie nastawieni do świata, dokuczliwi, stale użalali się nad swoim życiem i zdecydowanie byli pesymistami. Zanim zdążysz się zorientować, ich negatywna energia zacznie przechodzić na ciebie. Zaczniesz odczuwać rozdrażnienie, apatię i spadki nastroju. Dlatego, zanim to nastąpi, naucz się jak unikać takich toksycznych osób. Poszukaj ich w swoim otoczeniu i miej na nich oko.
toksyczne związki

Jak uwolnić się od toksycznego związku?

Rozwiązywanie Problemów w Związku
Niestety czasem bywa tak, że miłość zamienia się w koszmar. Dzieje się tak za sprawą chronicznego braku zaufania, kontrolowania, niezrozumienia, zazdrości. Z takiej sytuacji bardzo trudno wybrnąć, ponieważ uczucie jakim darzymy partnera często nie pozwala odejść, a zostać z nim też nie możemy. Jak więc poradzić sobie w takiej sytuacji? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Toksyczny związek

Jak sobie radzić w toksycznym związku?

Kryzysy Małżeńskie
Wspólne życie z toksyczną osobą jest bardzo trudne. Może istnieć wiele powodów, dla których ludzie stają się negatywni i trudni do życia. Poniżej znajdziesz listę, która może pomoże ci w jakiś sposób radzić sobie z trudnym partnerem lub partnerką.
zazdrosny chłopak

Jak zakończyć związek z zaborczym partnerem?

Rozstania
Na początku było wspaniale, kwiaty, długie rozmowy. Wydawało ci się, że nareszcie spotkałaś tę drugą połowę. Wkrótce jednak jego adoracja zmieniła się w kontrolowanie twojego życia. Oczekiwał szczegółowych sprawozdań z całego dnia. Był niezadowolony, kiedy np. mówiłaś, że kolega przywiózł cię z pracy. Tracił humor, gdy w towarzystwie rozmawiałaś z kimś innym, a nie z nim.
nowy związek

Jak znaleźć nową miłość po toksycznym związku?

Nowy Związek
Aż trudno sobie wyobrazić jak wielu z nas doświadcza życia w toksycznych związkach. Dla tych, którym udało się z nich wyjść, rozpoczęcie nowego, szczęśliwego związku z pewnością nie jest łatwe. Trudno bowiem od nowa zaufać po raz kolejny innej osobie, mając wciąż z tyłu głowy to, co przez miesiące, a może nawet lata było naszym udziałem. Oto kilka sposobów na ponowne odnalezienie się na morzu miłości.
smutne życie

8 zaskakujących rzeczy, które rujnują twoje życie

Rozwój Osobisty
Nasze codzienne życie jest coraz szybsze i z dnia na dzień coraz bardziej stresujące. Po co więc utrudniać je sobie jeszcze bardziej? Codziennie nie mając o tym nawet pojęcia rujnujemy naszą codzienność, zamiast ułatwiać sobie życie. Oto lista prostych rzeczy, które codziennie wykonując zapewniają ci prosta drogę do zniszczenia życia.
toksyczny związek

4 znaki, że znajdujesz się w toksycznym związku

Związki Partnerskie
Czasami trudno przyznać się, że ty i twój partner tkwicie w niezdrowej relacji, ale w głębi duszy wiecie, że coś jest nie tak. Pamiętaj, że toksyczne związki zwykle zaczynają się intensywnym zainteresowaniem i z czasem zachowanie przechodzi w lekceważenie i brak szacunku. To sprawia, że taką osobę znacznie trudniej jest odsunąć lub opuścić związek. W takim momencie potrzebujesz się dowiedzieć czy twój związek jest toksyczny lub nie. Oto kilka wskazówek.