Tag: Lata 20 moda damska

Impreza w stylu lat 20. - jaki strój dla kobiety?

Przebrania na Halloween
„Lata dwudzieste, lata trzydzieste kiedyś do wzruszeń będą pretekstem” śpiewała przed laty Lidia Warzecha. I miała rację, lata te są zresztą nie tylko pretekstem do wzruszeń, ale inspirują także projektantów mody oraz… organizatorów tematycznych imprez. Jeśli i ty wybierasz się na takie przyjęcie, musisz dowiedzieć się, jakie kobiece ubranie będzie na nim mile widziane. Poczuj się przez jeden wieczór jak Greta Garbo, Hanka Ordonówna lub Pola Negri.


Podobne porady

kupowanie zabawek

Jak kupować zabawki dla dzieci?

Zabawa z Niemowlakiem
Istnieje coś co zmienia każdego dorosłego w dziecko, gdy przychodzi do kupowania zabawek. Niektórzy wręcz zapominają dla kogo je kupują. Zamiast wybrać dziecku coś odpowiedniego do wieku i jego poziomu, wybierają coś co podchodzi pod gust dorosłego. Przedwczesne zakupy nie interesują nie tylko małych odbiorców, ale są również kompletnie bezużyteczne, a czasami nawet niebezpieczne. Aby uniknąć wpadnięcia w zabawkową pułapkę i zapełniania niepotrzebnie szafek skorzystaj z moich porad zamieszczonych poniżej.
kociak

Jak obliczyć wiek kota?

Hodowla Kotów
Wiele osób myśli, że wiek kota w przeliczeniu na ludzkie lata obliczamy mnożąc liczbę kocich lat przez 7. Nie jest to jednak prawdą. Koty starzeją się (a raczej – dojrzewają) znacznie szybciej przez pierwsze dwa lata ich życia. Jak dokładnie przedstawia się ten przelicznik, dowiesz się poniżej.
niejadek

Jak poradzić sobie z niejadkiem?

Wychowanie Dziecka
Nie chcę! Nie lubię! Krzyki, wrzaski przy stole, rzucanie jedzeniem i obiad ciągnący się godzinami dzięki naszemu maluchowi, który niesamowicie wybrzydza i odmawia jedzenia. Jeśli każdy posiłek to prawdziwa wojna, należałoby podjąć pewne środki, aby temu zaradzić.
Niejadek

Jak radzić sobie z niejadkiem?

Odżywianie Dziecka

Czy Twój maluch jest wybredny jeśli chodzi o jedzenie? Wielu rodziców walczy o to, aby ich dzieci polubiły zróżnicowaną i zdrową dietę. Jednak staje się praktycznie niemożliwe kiedy każdy posiłek kończy się krzykiem „chcę hot doga”, „nie lubię tego”, „zabierz to”. Jednak chodzi tutaj więcej niż tylko o zdrowe odżywianie. Lekarze ciągle powtarzają, że dzieci muszą jeść dużo warzyw i owoców. Psychologowie zaś ostrzegają przed używaniem gróźb i łapówek, jeśli chodzi o jedzenie, ponieważ to może w przyszłości prowadzić to do zaburzeń odżywiania. Używanie sformułowań takich jak: „zjedz marchewkę, a dostaniesz ciasteczko” sprawia, że dziecko kojarzy jedzenie z nagrodą, a „dokończ swój posiłek, albo się pogniewam” uczy je ignorować swój naturalny instynkt jedzenia do momentu kiedy są już najedzone. Co w takim przypadku może zrobić zdezorientowany rodzic?

letnie dekoracje

Jak przywitać lato w domu?

Materiały i elementy dekoracyjne
Lato za pasem. Po długiej, ciemnej, smutnej i mroźnej zimie wreszcie zawitało u nas wyczekiwane i upragnione słońce. Trawa się zazieleniła, drzewa i rabatki zakwitły. Na zewnątrz zrobiło się miło i ciepło. Ale zaproś też lato do swojego domu. Jak to zrobić? Szczegóły poniżej.
lato w kuchni

Jak przywitać lato w kuchni?

Materiały i elementy dekoracyjne
Wreszcie zawitało słońce, które ochoczo puka do naszych okien. Drzewa i trawniki się zazieleniły, ptaszki śpiewają, jest ciepło i pięknie. Zaproś lato i do kuchni. Odmień ją na tę piękną porę roku. Nie namawiam Cię do remontów, ale do małych zmian, które nadadzą nowy charakter Twojej kuchni.
Fale na włosach

jak zrobić fale na włosach?

Stylizacja fryzur
Sztywno ułożone loki lub włosy od linijki wyszły z mody. Obecnie na szczycie stoją włosy falowane, stanowiące tzw. artystyczny nieład: ni to loki ni proste. Wiele osób posiada taki typ włosa i jest z tego niezadowolona. Codziennie używa prostownicy, a gdy spadnie deszcz, boi się wyjść na ulicę, by pod wpływem wilgoci włosy nie zaczęły się kręcić i wywijać. Jest to duży błąd. Są bowiem osoby, które robią wszystko, by ich włosy się falowały. Nie jest to wcale łatwe. Wiadomo jak zrobić loki i wyprostować włosy, ale fale? Jak uzyskać odpowiedni efekt? Do lektury artykułu zapraszam zarówno tych, którzy chcą uzyskać efekt fal, jak i tych, którzy mają falowane włosy, ale chcą je trochę "ujarzmić".