Tag: Kłótnia z chłopakiem

kłótnia małżeńska

Jak się kłócić?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Umiejętność krzyczenia, wrzeszczenia, wyzywania się i przeklinania nie odzwierciedla umiejętności kłócenia się. Kłótni nie zwycięża ten, który ma ostanie słowo, czy ten, który doprowadzi drugą osobę do łez. Jednym z niemiłych faktów dotyczących ludzkiej natury jest wpadanie od czasu do czasu w złość i chęć odegrania się, jeśli czujemy się pokrzywdzeni. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak się kłócić w sposób kulturalny i na poziomie.
przepraszam

Jak przeprosić chłopaka?

Problemy i Kłótnie
Pokłóciłaś się ze swoim chłopakiem i musisz go przeprosić? Twoje przeprosiny w dużej mierze zależą od tego, za co przepraszasz. Większe przeprosiny będą konieczne, jeżeli go zdradziłaś, niż te za to, że zostawiłaś uchylone okno w samochodzie, gdy padał deszcz (oczywiście to zależy także od tego jak bardzo on kocha swój samochód). Poniżej znajdziesz wskazówki jak przepraszać, by zwiększyć swoje szanse na uzyskanie przebaczenia.
kłótnia

Jak zapanować nad nerwami w czasie kłótni?

Stres
Nie jesteśmy niestety rozpieszczani przez los na każdym kroku. Często zdarza nam się popadać w konflikty, zarówno w pracy, jak i w domu. Gdy mamy słabe nerwy, albo i chociaż gorszy dzień, zdarza nam się nie wytrzymać kłótni i naprawdę się zdenerwować. Czujemy, że powoli tracimy panowanie nad sobą, a to zazwyczaj kończy się wykrzyczeniem słów,których tak naprawdę nie chcieliśmy powiedzieć lub w skrajnych przypadkach rękoczynami. Jak możemy poradzić sobie w momentach załamania i opanować emocje?
godzenie się

Jak się godzić?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Kłótnie zdarzają się każdemu. Zwłaszcza te z bliskimi (rodziną, partnerem) mogą nas wyjątkowo zaboleć, ale nic na to nie poradzimy, gdy ludzie żyją blisko siebie, musi od czasu do czasu dochodzić do nieporozumień. Ważne, aby umieć się później pogodzić. Ludzie różnie reagują na napływ emocji podczas kłótni, jedni zamykają się w sobie i zaczynają milczeć niczym głaz, inni natomiast sami nakręcają własną złość, potrafią rzucać, krzyczeć, trzaskać, a później bardzo się dręczyć wyrzutami sumienia z powodu takiego wybuchu złości.
Kłótnia

Jak uniknąć kłótni?

Poradnie Małżeńskie

Argumenty do kłótni mogą znaleźć się zawsze i w każdej sytuacji. Zazwyczaj największe awantury biorą się z mało istotnych powodów. Drobne sprzeczki łatwo mogą wydostać się z pod kontroli i doprowadzić do prawdziwego „trzęsienie ziemi”. Każda ze stron ma swoje argumenty i dąży do swojej racji. Przedstawiam ci kilka sposobów jak unikać kłótni.

7 rzeczy, których nie należy mówić podczas kłótni

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Istnieją pewne rzeczy, których nie należy mówić podczas kłótni. Oczywiście, zwykle w takiej sytuacji jesteśmy zdenerwowani, ponoszą nas nerwy i czasami tracimy nad sobą panowanie, jednak to może tylko pogorszyć sprawę. Jeśli nie jest się ostrożnym to jedno zdanie może sprawić, że stracimy już na zawsze drogą nam osobę. Aby tego uniknąć, miej się na baczności i nigdy, przenigdy nie mów podczas kłótni następujących rzeczy:
kłótnia małżeńska

Czy kłótnie w związku są potrzebne?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Sprzeczki bywają zwykle przykre, to fakt. Ale czasem warto wyrzucić z siebie żal i złość, by znów iść zgodnie przez życie. Podpowiadamy, jak się kłócić, żeby związek na tym skorzystał, a nie stracił. Większość z nas uważa, że kłótnie są dowodem kryzysu w związku, a słowa, które podczas nich wypowiadamy w złości, ranią bardziej niż kilka „cichych dni”. Dlatego wolimy milczeć, demonstrując w ten sposób swój żal do partnera, niż narazić się na nieprzyjemną wymianę zdań. Ale prawda jest taka, że związek może więcej zyskać na kłótni niż na dystansie i wycofaniu się.