Tag: Kiwi właściwości

Właściwości zdrowotne kiwi

Owoce
Większość z nas lubi kiwi z powodu ich egzotycznego smaku i pięknego koloru. Jednak kiwi ma dużo więcej zalet, które są znacznie bardziej istotne, gdyż związane są z naszym zdrowiem. Poniżej przedstawiam 14 powodów, dla których należy jeść kiwi.
owoc kiwi

Co zrobić, aby owoc kiwi szybciej dojrzał?

Owoce
Kiwi to niesamowity owoc, posiada wiele właściwości korzystnych dla zdrowia. Wielu ludzi uwielbia te owoce, nie tylko ze względu na jego właściwości, ale za jego smak. Ale co zrobić, kiedy kiwi są niedojrzałe?
dobre trawienie

6 owoców wspomagających korzystne bakterie układu pokarmowego

Zdrowe Odżywianie
Badania naukowe sugerują, że zdrowe jelita to również zdrowie umysłu, ciała i duszy. Stan zdrowia jest bezpośrednio związany ze składem bakterii jelitowych i ma znaczny wpływ na poziom ryzyka otyłości, cukrzycy typu drugiego oraz innych problemów zdrowotnych. W rzeczywistości mózg i jelita są tak ściśle połączone ze sobą, że naukowcy odnoszą się do nich jako do „drugiego mózgu”. Dobre bakterie lub mikroflora, potrzebują stabilnego środowiska, w którym będą mogły się rozwijać. Idealne pH w okrężnicy wynosi około 6.7 – 6.9. Jelito grube musi mieć środowisko nieznacznie kwaśniejsze, aby hamować wzrost niepożądanych bakterii. Kultywowanie i utrzymywanie dobrych bakterii ma zasadnicze znaczenia dla pełnego i pięknego życia.

Kiwi: Pomaga schudnąć, opóźnia starzenie się i nie tylko

Owoce
Kiwi to popularny, ale jednocześnie niedoceniony owoc, przynajmniej w Polsce. Fakt sięgamy po niego, ale nie zajmuje on wysokiej pozycji na liście najczęściej jedzonych owoców przez Polaków. A szkoda, bo ten niepozorny owoc to bomba wartości odżywczych. Kiwi ma doskonały wpływ na nasze zdrowie i sylwetkę. Oto najważniejsze powody, dla których warto jeść kiwi regularnie.