Tag: Ozdoby choinkowe DIY

Jak zrobić aniołki na choinkę z papilotek?·

Babeczki i Muffinki
Takie ozdoby choinkowe wykonasz za pomocą kolorowych papilotek do muffinek lub ze zwykłego kolorowego papieru. Do ich przygotowania będziesz potrzebować również akrylowych koralików dostępnych w sklepach hobbystycznych.

Jak zrobić bałwana z kapsli?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Takie słodkie bałwanki możesz zawiesić na swoim drzewku bożonarodzeniowym. Będą tanią i bardzo ładną dekoracją. Plusem jest również fakt, iż sposób ich wykonania jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych umiejętności.

Jak zrobić aniołki z papilotek do muffinek?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Marzy ci się choinka przystrojona własnoręcznie wykonanymi ozdobami? Nie masz zbyt wiele czasu lub talentu do robienia skomplikowanych projektów? Zrób urocze aniołki z papilotek. Spodobają się one szczególnie miłośnikom stylu retro.

Jak zrobić renifery z kapsli?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Rudolf Czerwononosy to chyba najbardziej znany na świecie renifer. Pewnie i twoje dziecko słyszało opowieść o tym sympatycznym zwierzątku. Jeśli chcesz, możecie wspólnie zrobić sympatyczne Rudolfki z kapsli. Dziecko na pewno z radością powiesi je potem na choince.

Jak zrobić kolibry z masy solnej i wykałaczek?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Kolibry to bardzo wdzięczne ptaszki, które podobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Choć nie kojarzą się w ogóle z zimą i nie występują w naszych szerokościach geograficznych, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ten motyw przy ozdabianiu choinki. Nie musisz przecież poprzestawać na bombkach, gwiazdkach, aniołkach czy bałwankach. Zaletą tych ozdób jest to, że tak naprawdę możesz z nich korzystać cały rok. Wystarczy tylko powiesić je - zamiast na choince - w oknie czy w innym dowolnie wybranym miejscu.

Jak zrobić ozdoby choinkowe z precelków i czekolady?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Wielkimi krokami zbliżają się święta, więc również pora dekoracji choinki. Jako dziecko zawsze uwielbiałam ubierać drzewko i wieszać na nim bajeczne ozdoby. Najbardziej lubiłam te dekoracje, które kusiły swoją słodyczą, które można było później zjeść. Do dziś pozostał mi sentyment do tych choinkowych słodkości, więc to co najchętniej wieszam na choince zwykle jest jadalne. Jedną z takich słodkich dekoracji są wianuszki z precelków i czekolady.

Jak zrobić bombki z brokatem w środku?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Bombki choinkowe ozdobione brokatem robią duże wrażenie na dzieciach. Niestety, bardzo szybko może okazać się, że w brokacie są nie tylko choinkowe ozdoby, ale również ręce i ubrania twojego dziecka. Jak tego uniknąć? To proste, wystarczy zrobić bombki z brokatem w środku. Twoja pociecha na pewno będzie zachwycona efektem finalnym.
bombki z pocztówek

Jak zrobić bombki choinkowe z kartek?·

Choinka
Idealna ozdoba dla najmłodszych! Usiądź z dziećmi przy stole, zbierz stare kartki i widokówki i przystąpcie do wspaniałej świątecznej przygody. Zaledwie w kilka chwil zrobicie pokaźną ilość kolorowych bombek, które ożywią nawet najbardziej smutną choinkę.

Jak zrobić ozdoby choinkowe z papieru 3D?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Te ozdoby choinkowe wyglądają jak małe diamenciki. Składają się one z dwóch karteczek złożonych metodą origami a następnie ze sobą sklejonych.

Jak zrobić bombkę z pinezek i styropianowej kuli?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Nie czarujmy się, nie każdy został obdarzony talentem pozwalającym na robienie pracochłonnych i skomplikowanych ozdób choinkowych. W dzisiejszych czasach nie wszyscy mają też ma na to czas. Nie powinno więc nas dziwić, że powstaje coraz więcej projektów łatwych w wykonaniu dekoracji. Do zrobienia opisywanych przeze mnie dziś bombek nie potrzeba wyczucia artystycznego, cierpliwości czy czasu. Jest to typowa ozdoba “last minute”, idealna dla wszystkich zabieganych osób. Jej wykonanie jest bajecznie proste, poradzą sobie z tym nawet dzieci.