Tag: Sok z cytryny do czyszczenia

14 rzeczy, które można wyczyścić cytryną

Sprzątanie pomieszczeń
Oprócz faktu, że cytryny pięknie i świeżo pachną to są najlepszym naturalnym zamiennikiem dla chemicznych środków czystości. Zawierają one dużą ilość kwasku cytrynowego, mają niskie pH oraz posiadają właściwości antybakteryjne. Oprócz tego są znacznie bezpieczniejsze dla materiałów oraz drewna niż środki chemiczne. Soku z cytryny należy używać w towarzystwie ciepłej wody z mydłem. Poniżej 14 różnych rzeczy, które możesz wyczyścić za pomocą cytryny.
Jak wyczyścić zardzewiałe noże kuchenne

Jak wyczyścić zardzewiałe noże kuchenne domowym sposobem?

Środki czyszczące

Jeśli nie dbasz o noże i zostawiasz je w zlewie, prawdopodobnie borykasz się z rdzą na ich powierzchni. Większość ostrzy wykonana jest ze stali, która jest bardzo wrażliwa na działanie rdzy, jeśli znajduje się w wodzie przez dłuższy czas. Dobra wiadomość jednak jest taka, że kropki z rdzy znajdują się tylko na powierzchni i nie naruszają jakości całego noża. Ponieważ rdza jest tylko na powierzchni, wystarczy proste namoczenie, aby się jej pozbyć.

Cytryna usunie kamień z czajnika i tłuszcz z mikrofalówki

Środki czyszczące
Cytrynę, a zwłaszcza jej sok i skórkę, cenimy za zalety i wszechstronne właściwości. Najczęściej wykorzystujemy ją w celach leczniczych, pielęgnacyjnych i kulinarnych. Równie dobrze sprawdza się w kuchni i w łazience jako doskonały środek czyszczący i dezynfekujący. Ale to nie wszystkie jej zastosowania. Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale zapobiega również krystalizowaniu się brązowego cukru i przywieraniu ryżu, skutecznie usuwa kamień z czajnika i uporczywy tłuszcz z mikrofalówki, odstrasza mrówki i doskonale zastępuje zmywacz do paznokci.

Jak usunąć przykry zapach z plastikowych pojemników?

Mycie naczyń
Nie bez powodu plastikowe pojemniki robią w ostatnich latach furorę. Dzięki nim nie tylko możemy bez problemu przechowywać żywność, która znacznie dłużej zachowa świeżość, ale też przenieść lub przewieźć ją w bezpieczny sposób do pracy czy szkoły bez ryzyka, że coś nieoczekiwanie się z nich wyleje lub wycieknie. Co więcej, idealnie sprawdzają się też w podróży, a przecież wakacje tuż tuż. Podpowiadamy, jak dbać o nasze ulubione plastikowe naczynia tak, żeby nie pozostawał w nich szczególnie przykry naszym nozdrzom zapach i aby służyły nam spokojnie przez długie miesiące czy nawet lata.

Cytryna usunie najgorszy osad z kamienia i wyczyści na błysk

Nietypowe zastosowania
Cytryna to owoc, który od lat cieszy się niegasnącą popularnością i trudno się temu trendowi dziwić. Uchodzi za prawdziwą kopalnię witamin czy minerałów, a tym samym skutecznie wzmacnia organizm oraz wspiera jego odporność. Poza tym skrywa w sobie cały szereg nietuzinkowych i jednocześnie bardzo praktycznych właściwości. Okazuje się, że dzięki kilku cytrynom można wyczyścić kuchnię i łazienkę na błysk. Pozyskany z nich sok pozwala m.in. usunąć nawet najgorszy osad z kamienia gromadzący się na kranach, bateriach, słuchawkach prysznicowych czy w czajnikach. Ponadto skutecznie dezynfekuje i czyści zlew oraz plastikowe pojemnikowe. Cytryna doczekała się też miana najlepszego naturalnego odświeżacza, gdyż niweluje nawet uporczywy fetor dobiegający z rur. Jak najlepiej aromatyczny owoc w sprzątaniu wykorzystać? Dlaczego nie warto wyrzucać skórki z cytryny? Wszystkie odpowiedzi i wskazówki można znaleźć poniżej.