Tag: Siniaki

krwiak

Jak leczyć krwiaki?

Rany i Zranienia
Krwiak to nagromadzenie się krwi w tkankach, która dostała się tam w wyniku uszkodzeń naczyń krwionośnych. Popularnie nazywamy go siniakiem i z pewnością każdy z nas kiedyś go doświadczył na własnej skórze. Są one z reguły niegroźne. Krwiaki z czasem samoczynnie zanikają, jednak istnieją sposoby, by pozbyć się niechcianego znaku po wypadku nieco szybciej. Przeczytaj poniższe wskazówki, dowiesz się, jak leczyć krwiaki.
siniak

Jak leczyć siniaki?

Kontuzje Sportowe
Wszyscy doskonale wiemy, czym są siniaki oraz jak bolesne i nieprzyjemne mogą one być szczególnie dla kobiet. Nie ważne jak bardzo jesteśmy ostrożni i tak nie uda nam się ochronić całego ciała przed siniakami. Różne stłuczenia, upadki a nawet mocniejsze przyciśnięcie okolicy ramion lub nóg może skutkować wystąpieniem dużego, fioletowego siniaka. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci szybciej usunąć brzydko wyglądające siniaki, krwiaki i stłuczenia.
stłuczenie

Skuteczne sposoby na stłuczenia

Kontuzje Sportowe
Najprostszy sposób to zimny okład przyłożony od razu do miejsca uderzenia. Może być z wody z sodą oczyszczaną lub octem (na szklankę wody łyżeczka sody lub łyżka octu) albo z kostek lodu umieszczonych w worku foliowym. Taki okład zmniejsza ból i rozszerzanie się siniaka, podobnie jak lekki masaż. Istnieją jednak inne, bardziej skuteczne sposoby. Jakie? Tego dowiesz się poniżej.
siniak

Co robić w przypadku stłuczenia?

Kontuzje Sportowe
Stłuczenie to najczęstsza kontuzja mięśni. Potłuczenia zwykle są skutkiem przewrócenia się albo silnego uderzenia. W chwili kontaktu z twardym podłożem, drobne naczynia znajdujące się pod skórą pękają. Krew przedostaje się do tkanek, a to wywołuje obrzęk i zasinienie skóry. Czasem powstaje krwiak, który boli przy dotyku. Większość siniaków znika w ciągu 7-10 dni. Skóra wówczas zmienia barwę – najpierw jest czerwona, potem sina, następnie żółtawa lub bladozielona. To skutek powolnego wchłaniania uszkodzonych komórek krwi. Jednak co robić w przypadku stłuczenia?
9 powodów przez które łatwo pojawiają się siniaki

8 powodów dlaczego pojawiają się siniaki

Kontuzje Sportowe
Wszystkie mocne urazy mogą spowodować siniaki, czyli czarne i niebieskie zasinienia na jasnej skórze lub purpurowo-czerwone u ludzi o ciemniejszej karnacji. Dlaczego powstają? Dzieje się tak ponieważ gdy upadniesz, wpadniesz na coś, lub zostaniesz uderzony przez coś twardego i ciężkiego, to małe naczynka krwionośne pękają, a krwinki czerwone dosłownie wyciekają w kierunku powierzchni skóry. Kiedy ciało zaczyna się leczyć, siniaki zwykle stopniowo zanikają, a ich kolor zmienia się na brudny żółty lub brązowy i utrzymuje do momentu powrotu do normy. Dlaczego jednak niektórzy ludzie są bardziej podatni na powstawanie siniaków niż inni?
Musztarda na stłuczenia i oparzenia

Musztarda na stłuczenia i oparzenia - jak stosować?

Medycyna Naturalna
Każdemu z nas zdarzają się bolesne stłuczenia lub oparzenia. Szukając domowych sposobów na uśmierzenie bólu proponujemy skorzystanie z cudownych właściwości musztardy. Przekonaj się na własnej skórze o jej skutecznym działaniu. Wypróbuj na oparzenia, stłuczenia czy bolesne siniaki. Przyniesie ulgę w bólu i pomoże przywrócić skórę do prawidłowego stanu.
Domowy krem na siniaki

Domowy krem na siniaki

Kontuzje Sportowe
Siniaki może nie są niebezpieczne, jednak z pewnością nie wyglądają estetycznie na skórze. Aby szybko sobie z nimi poradzić, wypróbuj nasz krem łagodzący, przyspieszający gojenie się siniaków. Dokładny przepis na jego przygotowanie znajdziesz poniżej.
siniaki sposoby

4 domowe sposoby na siniaki

Krwotoki i Krwawienia
Pamiątką po urazie pozostaje siniak. Często są one widoczne na skórze przez dłuższy czas. Co zrobić, gdy masz ważne wydarzenie, a siniak jest w widocznym miejscu? Sięgnij po proste i skuteczne domowe sposoby.
siniaki sposoby

Jak szybko domowym sposobem pozbyć się siniaków?

Skóra
Każdy z nas, nie raz i nie dwa miał siniaki. Choć nie wymagają one specjalistycznej opieki medycznej, siniak na skórze jest trudny do zignorowania. Doznany uraz nie przebija skóry, uszkodzone naczynie krwionośne pęka i krew wycieka do okolicznych tkanek. Stłuczenia znikają samoistnie po kilku dniach. Jednak w niektórych przypadkach, gojenie się siniaków trwa dłużej. Jak przyspieszyć proces? Oto kilka cennych wskazówek.