Tag: Nietypowe zastosowania

Pod wodą

10 sztuczek, których możesz nauczyć swoje ciało

Inne Choroby
Zjedzenie 10 hot dogów w 6 minut czy wybekanie hymnu narodowego może zaimponować twoim znajomym jednak nie przyniesie to dużo dobrego dla twojego zdrowia. Zamiast tego dlaczego nie nauczyć się czegoś, co może ci się na prawdę przydać? Nie chodzi tutaj o naukę w ławce czy trening interwałowy. W prosty sposób możesz nauczyć swoje ciało samodzielnego leczenia się z różnych codziennych dolegliwości takich jak skurcze, trema przed pierwszą randką czy uporczywe drapanie w gardle.
sól

Zaskakujące sposoby wykorzystania soli·

Pranie
Sól od dawien dawna miała wręcz mityczne znaczenie. W starożytności była tak cenna, że składano ją bogom jako ofiarę. Później stosowano ją jako środek płatniczy (rzymscy żołnierze często dostawali żołd w postaci soli), w średniowieczu to ona wyznaczała szlaki handlowe. W tamtych czasach często nazywano ją „białym złotem”. Dziś białe złoto jest dla nas czymś zupełnie innym (wystarczy wybrać się po nie do jubilera), a sól spowszedniała nam na tyle, że używamy jej tylko do solenia i konserwowania potraw. Istnieje jednak wiele zaskakujących sposobów wykorzystania tego surowca. Kilkanaście z nich poznasz poniżej.
pasta do zębów

Nietypowe sposoby wykorzystania pasty do zębów

Środki czyszczące
Myślisz, że pasta do zębów służy tylko do higieny jamy ustnej? Przeczytaj tę poradę i przemyśl to jeszcze raz. Za chwilę przekonasz się jak wiele przydatnych zastosowań może mieć tubka zwykłej pasty.

Triki na lato, które sprawią, że twoje wakacje będą jeszcze lepsze

Rozrywka Wakacyjna
Kto nie lubi wakacji? Czas wolny, beztroska, lato. Fakt, jest kilka uporczywych drobiazgów, które sprawiają, ze nie jest zupełnie idealnie. Nikt nie lubi przecież komarów, uporczywego gorąca, muszek owocówek wpadających do napojów, dłoni lepiących się od roztopionych lodów, ale większość z nas kocha lato nawet pomimo tych drobiazgów. Tolerujemy te niedogodności, a wcale nie musimy. Jest parę prostych tricków i sztuczek, które mogą sprawić, że ich unikniemy, a nasze wakacje będą niemal idealne, a przynajmniej żadna błahostka nie popsuje nam humoru.
cytryna

15 zaskakujących trików i faktów na temat cytryny

Owoce
Cytryna. Niezbędna w kuchni, idealna do napojów, przydatna w domowych porządkach. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie bez niej życia. Jednak co właściwie o niej wiemy? Po chwili zastanowienia odpowiemy – niewiele. Poniżej znajdziesz 15 zaskakujących faktów o cytrynie, które sprawią, że spojrzysz na nią jeszcze bardziej przychylnie, niż do tej pory. Daj znać w komentarzu, jeśli o czymś nie wspomnieliśmy.
wymięte ubranie

10 sposobów na prasowanie ubrań bez żelazka

Prasowanie

Bądźmy szczerzy. Czy ktoś naprawdę lubi prasować? Większość z nas odkłada tę czynność do ostatniej (naprawdę ostatniej) chwili. Jeśli ty też uważasz, że szkoda życia na zabawę z żelazkiem, z pewnością ucieszy cię informacja, że istnieje kilka całkiem skutecznych sposobów na wyprasowanie ubrań bez jego użycia. Przydadzą się one zarówno w domu, jak i w podróży.

potłuczony kieliszek

Jak szybko posprzątać potłuczone szkło?

Sprzątanie pomieszczeń
Chyba każdemu z nas zdarzyło się choć raz w życiu stłuc kieliszek? Nieważne, czy zrobiliśmy to nieopatrznie, czy chcąc wzmocnić siłę wznoszonego toastu – ktoś będzie to musiał posprzątać. Jak to zrobić najszybciej, gdy nie mamy pod ręką odkurzacza? Oto prosty sposób, który pozwoli ci szybko uporać się z problemem bez narażania rąk na wbicie w nie drobinek szkła.
cytryny

5 sposobów na wykorzystanie cytryny w kuchni

Podstawy gotowania
Czy wiesz, że jednym z najbardziej niezastąpionych produktów w kuchni jest niepozorna cytryna? Wykorzystasz ją m.in. przy gotowaniu ryżu, warzyw czy pieczeniu ciasta, gdzie zastąpisz nią maślankę. Do czego jeszcze przyda ci się cytryna w kuchni i jak zrobić delikatnego kurczaka? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.
przydatne zastosowania cytryny

15 przydatnych zastosowań cytryny, o których jeszcze nie słyszałaś

Sprzątanie pomieszczeń
Cytryny to cudowne owoce. Kwaśne, soczyste i pełne witamin, sprawdzają się w kuchni, pomagają przy przeziębieniach, a nawet przy sprzątaniu. Cytryny maja niezwykle wiele zastosowań. Jeżeli chcesz je poznać, to przedstawiamy listę 15 najbardziej nietypowych, ale niezwykle przydatnych zastosowań cytryny.
cytryna

13 genialnych pomysłów na wykorzystanie cytryny

Środki czyszczące
Cytryna to niezwykły owoc. Drzewka cytrynowe uprawiane są jako rośliny ozdobne. Owoce zaś wykorzystywane są na wiele sposobów.  Od sprzątania, po kosmetykę. Niektóre sposoby jej wykorzystania mogą cię zaskoczyć. Przedstawiamy 13 zastosowań cytryny, które mogą wydać ci się dziwne, ale z pewnością działają. Wypróbuj je.