Tag: Czas wolny

Wędkowanie z przyjacielem

Co robić w weekend majowy?

Weekendowe
Weekend majowy oczywiście najlepiej wykorzystać spędzając czas z przyjaciółmi. Co robić, aby ten czas w pełni wykorzystać oraz wspominać przez kolejne długie tygodnie w pracy czy w szkole? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe spędzenie nadchodzącego weekendu majowego. Poniżej pomysły na spędzenie długiego weekendu majowego:
czas wolny

Jak znaleźć czas wolny?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Masz problem ze znalezieniem wolnego czasu? Jest to w większości przypadków brak dobrej organizacji swojego czasu. Pomożemy ci znaleźć czas na ulubione zajęcia, lub po prostu na nicnierobienie. Przeczytaj instrukcję.
jesienny, słoneczny dzień spędzony z rodziną

Jak spędzić z rodziną jesienny dzień?

Życie Rodzinne
Jesień to czas gdy drzewa nabierają przepięknych kolorów. Dni choć ciepłe stają się coraz krótsze a wieczory chłodniejsze. Spędzając jesienne dni wraz z rodziną możesz powrócić do swoich wspomnień z dzieciństwa, przekazać je swoim dzieciom oraz sprawić aby i one miały kiedyś takie piękne wspomnienia.
radość z zimy

Jak cieszyć się zimą?

Pomysły na Czas Wolny
Zima to niezwykła, piękna pora roku, którą większość z nas potrafi docenić. Są jednak i tacy, którzy widzą tylko złe strony zimy - trudne warunki do jazdy, wysokie rachunki za ogrzewanie, błoto, zimno. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak cieszyć się zimą zanim jeszcze stopnieje śnieg.
latawce

Jak znaleźć swoje hobby?

Rozwój Osobisty
Hobby sprawia, że stajesz się bardziej interesującą osobą i sprawia, że możesz porozmawiać z drugą osobą o czymś naprawdę fascynującym. Może także pomóc w uniknięciu nudy i często stwarza okazję do poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Uczenie się czegoś nowego jest dobrym sposobem na utrzymywanie aktywności naszego umysłu i rozwijanie go, poprzez zdobywanie informacji o czymś, co nas interesuje. Dzięki zainteresowaniom staniesz się znacznie ciekawszą osobą, niż ktoś, kto całe dnie spędza przed komputerem, telewizorem lub na marnowaniu swojego czasu na niezdrowe zajęcia.
przemęczenie

Jak skutecznie zarządzać czasem?

Organizacja Pracy
Czas jest naszym skarbem, niestety zbyt często się zdarza, że bezmyślnie go trwonimy. Jak często mówimy potem, że doba jest zdecydowanie za krótka. Ile razy opowiadamy naszym znajomym, że na nic nie mamy czasu, że jesteśmy zalatani i daleko w tyle z pracą? Musimy wygospodarować cenne godziny już od teraz, już od tego momentu zwracajmy baczną uwagę na każdą chwilę, która do tej pory umykała niezauważenie.
Wiosna

Jak powitać wiosnę?·

Zwyczaje Wielkanocne
Wiosna już w pełni się zaczęła zatem najwyższa pora ją należycie powitać. Poniżej przedstawiam kilka sposobów na korzystanie z pięknej, wiosennej pogody.
deszczowe lato

Jak spędzić letni, deszczowy weekend?

Pomysły na Czas Wolny
Lato tuż tuż, gorący okres planowania urlopów i wyjazdów. We współczesnym świecie nie zawsze możemy pozwolić sobie na rzucenie wszystkiego i wyjechanie na dwutygodniowy urlop w jakimś gorącym kraju. Dlatego korzystamy z weekendów, jadąc choćby poza miasto, by nacieszyć się naturą, słońcem, spokojem... Jednak wiadomo jaki jest polski klimat. Nigdy nie wiemy czy zabrać ze sobą kostium i okulary przeciwsłoneczne, czy może - kalosze i parasol. Śledzimy pogodę długoterminową.., wszystko zapowiada się... słonecznie. Pakujemy rowery, rolki, adidasy i ruszamy na mini-wczasy. A tu niespodzianka! Pogoda każe nam zapomnieć o wycieczce rowerowej, a o spacerze po lesie nawet nie myślimy. Co ze sobą począć? Trzeba nauczyć się korzystać nawet z deszczowej pogody! Oto kilka pomysłów, by nie dopadło nas deszczowe poczucie beznadziei i nudy.
urlop

Jak wypocząć na urlopie?

Wakacje rodzinne
Relaks, odpoczynek, moment wytchnienia to niezbędny element naszego życia. Każdy z nas potrzebuje chwili, w której może oderwać się od rzeczywistości oraz problemów, które nas nękają. Najpierw trzeba zadać sobie pytanie: czy umiem odpoczywać? Czy odpoczywam efektywnie? Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ będąc na urlopie pozornie może nam wydawać się odpoczywamy, bo przecież nic nie robimy. Niekiedy nie jest to dobre podejście, ponieważ powoduje, że wcale nie zrelaksowaliśmy się, a jedynie popadliśmy w pewnego rodzaju frustrację i irytację z powodu bezczynności, czy też niemocy oddzielenia pracy zawodowej od prywatnego życia. Pamiętajmy jednak, że urlop to czas przeznaczony dla nas. Powinniśmy go jak najlepiej wykorzystać, ponieważ jest to podstawa naszego zdrowia psychicznego. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak skutecznie wypoczywać.
Dziewczyny latem

9 rzeczy, które można robić latem za darmo

Inne zainteresowania
Niestety większość rzeczy, która kojarzy nam się z wakacjami taka jak podróże czy pływanie na łódce związana jest z pieniędzmi. Co zatem robić w ciągu ciepłych miesięcy, aby nie wydać ani złotówki?