Tag: Dekoracje choinkowe DIY

Jak zrobić gwiazdkę z papieru na choinkę?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Obecnie w sklepach aż roi się od przeróżnych ozdóbek świątecznych. Nie brakuje bombek, bombeczek, mikołajków i gwiazdeczek, niestety większość cen odstrasza od ich zakupu. A przecież dawniej nasze mamy i babcie samodzielnie robiły dekoracje choinkowe i stroiki. Obecnie mamy tak duży dostęp do materiałów decoupage, że szkoda byłoby z nich nie skorzystać. Poniżej znajdziecie instrukcje, które pomogą wam w zrobieniu przepięknej gwiazdki choinkowej.
ozdoby choinkowe DIY

Jak zrobić ozdoby choinkowe z kapsli - francuskie makaroniki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Małe kruche ciasteczka prosto z Paryża, zwane francuskimi makaronikami, to ostatnio prawdziwy hit. Wielu z nas nigdy nie spróbowało takich makaroników, ale na pewno niejeden raz zachwycaliśmy się ich zdjęciami. Niektóre wyglądają tak cudownie, że aż szkoda je jeść! Co ciekawe, zdobią one nie tylko nasze talerze. Pojawiła się np. biżuteria w ich kształcie. A co powiesz na to, by zrobić ozdobne makaroniki do powieszenia na choince? Do ich wykonania wykorzystasz niepotrzebne kapsle od butelek.
słońce z patyczków

Jak zrobić ozdobę na choinkę - słońce?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Prawdziwe świąteczne drzewko nie może się obyć bez gwiazdy. Najczęściej zdobi ona czubek choinki, ale bardzo chętnie wieszamy też małe i większe gwiazdki na gałązkach drzewka. Bo w końcu co to za Gwiazdka bez pierwszej gwiazdki na niebie i mieniącej się gwiazdki na choince? Ozdoba, której sposób wykonania chcę wam dzisiaj zaprezentować to tak naprawdę też gwiazda. Tym razem nie symbolizuje ona jednak tej pierwszej, czasem ledwo widocznej na wieczornym niebie, ale gwiazdę najbliższą Ziemi.
ozdoba z korków

Jak zrobić bombkę z korków?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jesteś koneserem wina? Jeśli tak, to na pewno kupujesz jedynie to korkowane. Zamiast wyrzucać niepotrzebne korki, zacznij je gromadzić. Możesz z nich wyczarować niezwykle oryginalne ozdoby choinkowe. Dziś pokażę ci, jak w prosty sposób zrobić z takich korków ciekawą bombkę na twoje bożonarodzeniowe drzewko. Do jej wykonania, poza korkami, będziesz potrzebował jedynie kuli z papier mache oraz kleju.
ozdoby z pomponów

Jak zrobić ozdoby na choinkę z pomponów?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Zimą lubimy otaczać się ciepłymi i miłymi w dotyku rzeczami. Z prawdziwą przyjemnością wylegujemy się na pluszowej kanapie, otuleni mięciutkim polarowym kocem. Uwielbiamy płaszczyki podbite ciepłym futerkiem oraz czapki, szaliki i rękawiczki zrobione z przytulnej włóczki. Czemu więc nie zrobić równie przytulnych i miękkich ozdób na choinkę? Mają one wiele zalet, robi się je bardzo szybko, nie stanowią zagrożenia dla małych dzieci (pomijając druciany element drugiej z ozdób) i na pewno się nie stłuką.
dzwoneczki na choinkę

Jak zrobić dzwoneczki na choinkę z opakowania po jajkach?

Choinka
“Jingle bells, jingle bells, jingle all the way!” - śpiewają dzieci na całym świecie, a wraz z nimi ich rodzice, którym również udzielił się przedświąteczny klimat. Któregoś wieczoru usiądźcie zatem razem z dziećmi i zróbcie dzwoneczkowe ozdoby na choinkę. Do ich wykonania wykorzystacie niepotrzebne opakowanie po jajkach. Pamiętajcie tylko, by do ich pomalowania wybrać nietoksyczną farbę akrylową.
wieniec z guzików

Jak zrobić ozdobę na choinkę - świąteczny wieniec z guzików?

Choinka
Prawie każdy z nas ma w domu niepotrzebne guziki. Czasem kupujemy je na zapas, bo nam się podobają. Może się też okazać, że są tak ładne, że odpruwamy je od niepotrzebnego, zniszczonego już ubrania. Często leżą sobie potem latami w pudełkach zupełnie zapomniane. Do dziś! Bo właśnie dziś możesz wyczarować z nich uroczą ozdobę na choinkę w kształcie świątecznego wieńca. Czerwony kolor dekoracji to oczywiście jedynie propozycja. Tak naprawdę twój wieniec może mieć wszystkie barwy tęczy!
anielskie skrzydła

Jak zrobić anielskie skrzydła z filtrów do kawy?

Choinka
Anielskie skrzydła są takie piękne… No dobrze, tak naprawdę nikt nie widział prawdziwego anioła, a więc także i jego skrzydeł. Ale te wszystkie anielskie postacie namalowane na obrazach mają zawsze piękne, białe, puszyste, często mieniące się w słońcu skrzydła. Można się nimi zainspirować i zrobić śliczną choinkową ozdobę w ich kształcie. Wszystkie rzeczy, których będziesz potrzebować tylko trzech rzeczy, najprawdopodobniej masz u siebie w domu.