Tag: Domowe sposoby mycia podłogi

czyszczenie podłogi

Jak zrobić domowy środek do czyszczenia podłóg?

Środki czyszczące
Nawet najdroższa podłoga nie będzie się dobrze prezentować, jeżeli odpowiednio nie zadbamy o jej pielęgnację. Nie oznacza to, że musimy wydawać pieniądze na drogie i często pełne szkodliwych detergentów środki czyszczące. To, czego najbardziej potrzeba naszej podłodze, mamy już w swoich zapasach. Poniżej dowiesz się zrobić domowy środek do czyszczenia podłogi drewnianej, laminowanej i ceramicznej. Przed zastosowaniem każdego z nich najpierw odkurz podłogę, by usunąć z niej brud. Środek wlej do wiadra i nakładaj używając wykręconego, lekko wilgotnego mopa. Do sporządzenia preparatu najlepiej użyć destylowanej lub filtrowanej wody.
mycie podłogi

Domowe sposoby na czystą podłogę

Sprzątanie pomieszczeń
Marzysz o czystych i lśniących podłogach? Zastanawiasz się jak to osiągnąć? Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym – zwłaszcza przy panelach i parkiecie – jest regularne odkurzanie lub zamiatanie podłogi. Usuwasz w ten sposób piasek, którego drobiny rysują lakierowaną powierzchnię. Z czasem w takie mikrouszkodzenia może wnikać wilgoć, a podłoga zacznie wtedy pęcznieć. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
zmywanie podłogi

Jak zrobić ekologiczny płyn do mycia podłóg?

Środki czyszczące
Lubisz ten moment tuż po umyciu podłogi, kiedy całe pomieszczenie wydaje się być wolne od kurzu i brudu? W takim pokoju czujesz się bardziej rześko i komfortowo, a ono samo sprawia wrażenie większego i jaśniejszego. Jeśli jednak chcesz być na co dzień eko, musisz zrezygnować z chemicznych środków do mycia podłóg. Czy te naturalne poradzą sobie z umyciem podłogi równie dobrze? Ależ oczywiście! Oto przepis na uniwersalny, a więc nadający się do różnych rodzajów podłóg, płyn, który sprawi, że będą one nieskazitelnie czyste bez użycia chemii. A w twoim domu jeszcze długo unosił się będzie orzeźwiający zapach cytrusów.
Pielęgnacja drewnianych podłóg

11 sposobów na pielęgnację drewnianych podłóg

Podłogi
Oczywiste jest, że podłogi narażone są na największe zużycie spośród wszystkich elementów wyposażenia. Nawet, jeśli w większości jesteś ostrożna w obchodzeniu się ze swoimi podłogami, zdarzają się różne przypadki. Drewniane podłogi wymagają szczególnej uwagi, jeśli chcemy, by ładnie wyglądały. Ważne jest więc nauczyć się, jak je czyścić i jak o nie dbać we właściwy sposób. Środki ścierne mogą zniszczyć ich powierzchnię, a plamy pozostawione przez zwierzęta mogą uszkodzić lakier. Nie wspominamy nawet o dniu przeprowadzki – nieodpowiednie przesuwanie meble skutkuje uszkodzeniem podłogi, często trwałym.
sprzątanie powierzchni

Jak dobrać odpowiedni środek myjący do rodzaju podłogi?

Sprzątanie kuchni
Gdy widzisz plamę na podłodze, szybko chwytasz za mop i wycierasz. Tak naprawdę nie odkurzając najpierw podłogi, mopem rozcierasz cały brud dookoła. Jeśli tak robisz to naprawdę popełniasz duży błąd, który powielasz przez cały czas. Może jest to okazja do udoskonalenia swoich rutynowych czynności. Jeśli podążysz za kilkoma wskazówkami twoja podłoga będzie naprawdę czysta.
drewniane podlogi

Jak samemu wykonać środek do czyszczenia drewnianej podłogi?

Środki czyszczące
Sądziłam kiedyś, że nie da się umyć drewnianej podłogi czymś, co nie zostało kupione w sklepie, ale jakże się myliłam! Taki środek można przygotować samemu w domu i nie zawiera żadnych chemikaliów! Tak, to prawda... wszystko naturalne i bezpieczne dla twojej podłogi! Oto, jak go wykonać.
czyszczenie podłóg

Naturalne sposoby pielęgnacji różnego rodzaju podłóg

Środki czyszczące
Każda gospodyni chce mieć czyste i lśniące podłogi. Chce też, aby były one czyszczone naturalnymi sposobami, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci. Dowiedz się, jak mieć czyste i błyszczące podłogi dzięki produktom naturalnym.