Tag: Picie tequili

tequila

Jak pić tequile?

Shoty
Czysta Tequila to trunek dla prawdziwych twardzieli. Jej ostry zapach drażni nozdrza, zanim zdąży się wypić chociaż łyk. Z tego powodu istnieje specjalny sposób picia tego alkoholu. Wygląda on tak:


Podobne porady

margarita

Jak zrobić drinka Margarita?

Drinki Alkoholowe
Gdyby Maryla Rodowicz była Hiszpanką, zamiast "Małgośka" śpiewałaby dziś na pewno "Margarita". Ten z najbardziej popularnych drinków opartych na tequili powstał bowiem na cześć amerykańskiej aktorki o takim właśnie imieniu. Nie myślcie tylko, że "nie jest grosza wart". Ten drink wart jest grzechu!
świąteczna Margarita

Jak zrobić bożonarodzeniową Margaritę?

Drinki Alkoholowe
Na te święta zaskocz swoich gości specjalnie zmodyfikowaną na tą okazję Margaritą. Jej żurawinowo-malinowy smak zachwyci każdego. Podany tutaj przepis wystarczy na 6 drinków.
Dziecko pije wodę

Jak zachęcić dziecko do picia wody?

Odżywianie Dziecka
Woda pomaga przenosić po organizmie substancje odżywcze, wypłukuje z organizmu toksyny, nawadnia organizm oraz zapobiega próchnicy. Twoje dziecko nie chce jej jednak pić? Jeśli tak, to sprawdź poniższe sposoby, aby je do tego zachęcić.
dziecko pije wodę

Co powinno pić dziecko i jak często?

Żywienie Niemowlaka
Dzieci są narażone na odwodnienie bardziej niż dorośli. Dlatego zwłaszcza latem trzeba dbać, by ich kubeczek był zawsze pełen. Niemowlęta muszą co dzień wypijać 100-120 ml płynów na kilogram masy ciała. Sześciomiesięczny maluszek, który waży 7 kg, powinien dostać około 700-800 ml płynów w posiłkach (zupkach, deserkach, owocach) i napojach.
drink rosyjska flaga

Jak zrobić drinka Rosyjska Flaga?

Drinki Alkoholowe
Zrób na złość Putinowi i lej go w dziób! Jak? Wznosząc toasty drinkami w trzech nieprzypadkowo ułożonych kolorach. Drink Rosyjska Flaga nie tylko wygląda świetnie, ale też wyśmienicie smakuje. Jego degustacja będzie dla ciebie prawdziwą przyjemnością, zwłaszcza przy akompaniamencie „Kalinki”. Możesz również poeksperymentować z innymi kolorami warstw. Wówczas twoja impreza przerodzi się w prawdziwy konflikt zbrojeń.
tequila z kiwi i cytryną

Jak zrobić drink z tequili i kiwi?

Drinki Alkoholowe
Soczyście owocowy, delikatnie miętowy, bosko orzeźwiający – tak można opisać ten drink w skrócie. To idealny wybór na lato, choć ja mogłabym go pić przez cały rok. Najlepsze jest to, że żeby zrobić ten drink nie potrzebujesz żadnych wymyślnych składników, których nie brakuje w przepisach znalezionych w internecie. Wystarczy tequila i... no właśnie, co? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.
tequila właściwości

10 zdrowotnych właściwości tequili, o których nie miałeś pojęcia

Drinki Alkoholowe
Tequila nie należy do grupy „zdrowej żywności”, jednak wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie. Wiedziałeś na przykład, że pomaga stracić na wadze? A to tylko jedna z jej zalet. Szukaj tequili z napisem „100% agawy”, by uzyskać najwięcej korzyści dla zdrowia i pij nie więcej niż 1-2 kieliszki. Pamiętaj, że każdy alkohol może uzależniać. Oto 10 zaskakujących korzyści płynących z picia tequili.