Tag: Co daje picie wody

Dlaczego warto pić wodę?

Zdrowe Odżywianie
Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego żywego organizmu. Utrata wody rzędu 2-3% objawia się zawrotami głowy, złym samopoczuciem i wyraźnym spadkiem koncentracji. Dlatego tak ważne jest stałe uzupełnianie wody w ciele człowieka.
wybór wody mineralnej

Prawdy i mity o piciu wody

Zdrowe Odżywianie
Woda jest potrzebna do życia każdemu z nas, to wiesz już od dziecka. Ale czy jesteś pewien, jak wiele wody dziennie powinieneś wypić? I jak to jest z jej korzyściami zdrowotnymi? Na temat wody pitnej istnieje wiele mitów, które tak naprawdę nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Oczywiście nie wszystkie przekazywane z ust do ust informacje na temat wody są nieprawdziwe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, które z nich brać na poważnie, a które włożyć między bajki.
Zalety picia ciepłej wody

12 niespodziewanych korzyści picia ciepłej wody

Odżywianie
Wszyscy wiedzą, że woda jest niezbędna do życia oraz słyszeliśmy lekarzy, którzy rekomendują picie 8 szklanek wody dziennie. Jednak nie wszyscy wiedzą, że ciepła lub gorąca woda posiada właściwości, których nie ma woda zimna. Oto 12 korzyści wynikających z picia ciepłej wody:
Jak pić więcej wody

5 sposobów jak pić więcej wody

Zdrowe Odżywianie
Mógłbyś przetrwać miesiąc bez jedzenia, ale nie przeżyłbyś nawet tygodnia bez wody. Jeśli świadomość tego utwierdza cię w przekonaniu, że nawadnianie organizmu to dobry pomysł, przedstawiamy 8 sposobów pozwalających pić więcej wody.
picie wody

Dlaczego warto pić dużo wody?

Medyczne Badania Naukowe
Powodów jest bez liku. Woda dosłownie jest źródłem życia, bez niej nie można przetrwać. Sięganie po szklankę wody kilka razy dziennie jest świetnym nawykiem, który warto sobie wyrobić. Jednak, jeśli jesteś osobą, która musi wiedzieć po co coś robi, bo inaczej traci motywację, oto kilkanaście powodów, dla których picie wody jest tak niesamowicie ważne:
odwodniony mózg

Jak właściwe nawodnienie wpływa na mózg i zdrowie psychiczne?

Medyczne Badania Naukowe
Mózg ludzki składa się w ponad 75% z wody i kontroluje praktycznie każdy proces organizmu poprzez układ nerwowy w którym poruszają się impulsy elektryczne niosące ze sobą informacje na temat tego co dzieje się w organizmie oraz z poleceniami tj. np. ruch ręki. W mózgu pojawia się początek wszystkiego. Dla przykładu chcemy ruszyć ręką, najpierw pojawia się myśl o tym, i automatycznie zostaje wygenerowany impuls dla mięśni by wykonały to zadanie, a wszystko dzieje się w ciągu ułamka sekundy. Mózg steruje też zadaniami, które są poza naszą kontrolą lub odbywają się w podświadomości tj. ruch powiek czy kontrolowanie pracy narządów wewnętrznych.
picie wody

Dlaczego warto pić wodę z samego rana?

Medycyna Naturalna
W Japonii powstał nowy trend polegający na piciu wody na pusty żołądek zaraz po wstaniu z łóżka. Badania naukowe potwierdzają zdrowotne właściwości tej metody. Japońscy eksperci uważają, że dzięki niej można wyleczyć niektóre choroby, zarówno te łagodne jak i ciężkie. Należą do nich między innymi problemy z sercem, otyłość, bóle, gruźlica, choroby macicy, bóle głowy, wymioty, cukrzycę, zapalenie opon mózgowych, padaczkę, zaparcia, nieżyt żołądka, choroby nerek, uszu i gardła.