Tag: Karmienie niemowląt po 5 miesiącu

Jakich pokarmów nie podawać małemu dziecku?

Żywienie Niemowlaka
Pomimo, iż maluch je coraz więcej pokarmów stałych, to należy unikać podawania mu produktów żywnościowych, które mogłyby wywołać reakcje alergiczne.
karmienie niemowlaka łyżeczką

Jaką łyżeczką karmić niemowlę?

Żywienie Niemowlaka
Twoja pociecha właśnie skończyła pół roku? Zatem najwyższa pora, by zamienić butelkę ze smoczkiem na łyżeczkę! Maluch, który był karmiony sztucznie, może rozpocząć naukę jedzenia łyżeczką już po ukończeniu 4. miesiąca życia. Oto podstawowe kryteria, którymi należy kierować się przy wyborze łyżeczki dla niemowlaka. Warto wspomnieć, że ważny jest nie tylko jej wielkość czy kształt, ale też sposób karmienia - o tym przeczytasz na końcu.
karmienie niemowlaka

Jak rozszerzać dietę niemowlaka?

Żywienie Niemowlaka
W zależności od tego, czy maluszek jest karmiony butelką czy piersią, jego menu rozszerza się przed albo po ukończeniu 6. miesiąca. Kolejność pozostaje ta sama. Nowe smaki wprowadzamy do jadłospisu brzdąca najwcześniej po 4. miesiącu życia. W tym wieku zazwyczaj rozszerza się dietę dzieciom, które są odżywiane mlekiem modyfikowanym. Maluchom karmionym wyłącznie piersią, pierwsze bezmleczne produkty zwykle podaje się po ukończeniu 6. miesiąca życia (chyba że lekarz zadecyduje, że należy to zrobić wcześniej).
karmienie niemowlaka kaszką

Kaszki dla niemowląt - dlaczego warto je podawać?

Żywienie Niemowlaka
Kaszki – zarówno bezglutenowe, jak i te z jego zawartością warto na stałe wprowadzić do menu niemowlęcia i małego dziecka. Nie powinno ich zabraknąć w codziennej diecie maluszka, bo są bogate w wiele cennych składników, które doskonale wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Sprawdź, które z nich i dlaczego warto serwować dziecku.
dziecko je kaszkę

Jaką kaszkę podawać niemowlakowi?

Żywienie Niemowlaka
Kaszki są zdrowym i pysznym posiłkiem dla niemowlęcia. Zawierają dużo węglowodanów złożonych, które stopniowo uwalniają glukozę do krwi dziecka. Dzięki temu maluch przez co najmniej trzy godziny ma pod dostatkiem energii i czuje się syty. W kaszkach nie brak też witamin i soli mineralnych (jak magnez, potas czy żelazo), a także błonnika. Pierwsze kaszki, przeznaczone dla niemowląt, możesz podawać dziecku już po 4. miesiącu życia (gdy jest karmione sztucznie) lub po 6. miesiącu (jeśli dostaje mleko mamy). Jednak którą konkretnie należy mu zaserwować? To zależy od kilku kwestii. Może być mleczna lub bezmleczna, pszenna albo bezglutenowa. Przeczytaj, kiedy którą z nich warto podać malcowi.