Tag: Ciemieniucha u rocznego dziecka

Ciemieniucha

Jak leczyć ciemieniuchę?

Dziecko a Zdrowie
Ciemieniucha jest jedną z przypadłości, o których prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszałaś, zanim pojawiła się ona na główce twojego malucha. Przyczyną jej wystąpienia jest chwilowe zaburzenie pracy gruczołów łojowych dziecka. Zwykle występuje u malutkich dzieci jednak często powraca również u kilkulatków. W razie jej zdiagnozowania najlepiej jest się skontaktować z pediatrą, który może zastosować leczenie przeciwbakteryjne, jednak domowe sposoby są równie skuteczne.
walka z ciemieniuchą

Jak usunąć ciemieniuchę?

Pielęgnacja noworodka
Na główce twojego maluszka pojawiły się żółte łuski? To ciemieniucha, przypadłość, która dość często występuje u noworodków oraz niemowląt. Związana jest ona z przejściowymi zaburzeniami w pracy gruczołów łojowych. Choć nie wygląda zbyt estetycznie, to jednak - na szczęście! - nie jest groźna dla maluszka. Niemniej jednak trzeba zadbać o to, by zniknęła. Pozbędziesz się jej szybko i skutecznie dzięki właściwej pielęgnacji.
ciemieniucha

Domowe sposoby zwalczania ciemieniuchy

Dziecko a Zdrowie
Ciemieniucha to efekt nadmiernego działania gruczołów łojowych znajdujących się na skórze dziecka. W efekcie na skórze głowy noworodka pojawiają się grube, żółte łuski. Na szczęście ciemieniucha nie swędzi ani nie boli, w żaden sposób nie jest też zaraźliwa. Utrudnia jednak skórze oddychanie i nieestetycznie wygląda. Na szczęście łuski można usunąć naturalnymi sposobami, bez obawy, że wywołają efekty uboczne.


Podobne porady

ciemieniucha

Jak leczyć ciemieniuchę?

Pielęgnacja Niemowlaka
Ciemieniucha to choroba skóry, dotyczy zazwyczaj niemowląt na kilka dni po urodzeniu. Grube żółte łuski pokrywają główkę dziecka. Nie wygląda estetycznie, ale z łatwością można się jej pozbyć. Poznaj kilka domowych sposobów leczenia ciemieniuchy.