Tag: Dania indyjskie przepisy

Jak zrobić placek naan?

Przepisy na chleb
Placek naan to pieczywo kuchni indyjskiej. Nie jest to jednak byle jakie pieczywo gdyż naan jest wprost doskonały. Mięciutki i delikatny - palce lizać. Można go jeść jako dodatek do innych potraw lub jako osobne danie.


Podobne porady

Omlet po indyjsku

Jak zrobić omlet po indyjsku?

Kuchnia indyjska
Poniżej przedstawiam jeden z najlepszych przepisów kuchni indyjskiej na omlet. Taki omlet można dostać na licznych straganach ulicznych w każdej części Indii.
Paratha chlebek

Jak zrobić indyjski chlebek paratha?

Kuchnia indyjska
Indyjskie potrawy zaczynają coraz częściej gościć na naszym stole. Indyjski chlebek paratha, który jest doskonała propozycją jako dodatek do ryżu, potraw z warzywami, zup i serów. Ten warstwowy chlebek zachwyca swoją prostotą i smakuje świetnie również bez dodatków. Jest bardzo szybki i prosty w przygotowaniu, a w dodatku nie wymaga zakupu drogich składników. Poniżej znajdziecie przepis na wyśmienity chlebek paratha.
placki indyjskie naan

Jak zrobić naan (indyjski chleb)?

Kuchnia indyjska
Tym, co odróżnia chlebek naan od innych tego typu placków, jest obecność na liście składników jogurtu greckiego. Nadaje on ciastu wyjątkową konsystencję, sprawiając, że naan idealnie łączy się z wszelkiego rodzaju sosami. Samo przygotowanie chleba naan jest niezwykle proste. Przepis znajdziesz poniżej.
naan

Jak zrobić chleb naan bez drożdży?

Przepisy na chleb
Jeśli cenisz zdrowe jedzenie i gustujesz w indyjskiej kuchni, zachęcam cię do zrobienia własnoręcznie chleba naan. Większość przepisów na ten wypiek zawiera drożdże, z powodzeniem jednak można się bez tego składnika obejść. Chleb naan bez drożdży ma wyjątkowo delikatną konsystencję i naprawdę wspaniały smak. Bezdrożdżowy chleb robi się też o wiele szybciej. Przeczytaj przepis i przekonaj się, jakie to proste. Z poniższej ilości składników zrobisz ok. 8 placków naan.