Tag: Cukrzyca objawy

cukrzyca

Jak wykryć cukrzycę?

Cukrzyca
Istnieją dwa główne typy cukrzycy: typu 1 – kiedy twój organizm nie produkuje insuliny lub wytwarza ją w bardzo małych ilościach oraz typu 2 – gdy organizm produkuje insulinę, ale jest ona źle wykorzystywana przez komórki. Poniżej opiszę symptomy cukrzycy poszczególnych typów i testy, jakie należy wykonać, żeby ostatecznie potwierdzić diagnozę.
glukometr

Jakie są objawy cukrzycy typu 2?

Cukrzyca
Cukrzyca typu 2 jest najczęściej spotykaną formą cukrzycy i występuje aż u 90% chorych. Szacuje się, że połowa chorych na cukrzycę nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego tak ważne jest poznanie objawów tej choroby i udanie się do lekarza w przypadku podejrzenia słuszności swojej diagnozy.

Jakie są pierwsze objawy cukrzycy?

Cukrzyca
Jak możesz rozpoznać czy masz cukrzycę? Najczęstszą przyczyną pierwszych objawów jest wysoki poziom glukozy we krwi. Jednak mogą być one na tyle słabe, że możesz ich nie zauważyć, szczególnie w przypadku cukrzycy typu 2. Niektóre osoby nie wiedzą, że chorują na cukrzycę dopóki nie pojawią się u nich problemy związane z długotrwałym niszczącym działaniem. W cukrzycy typu 1 objawy pojawiają się dość szybko bo już w przeciągu kilku dni lub tygodni oraz są bardzo wyraziste.
objawy cukrzycy

4 nietypowe objawy cukrzycy

Cukrzyca
Najczęstszymi objawami cukrzycy są niewyraźne widzenie, skrajne zmęczenie, pragnienie i uczucie ciągłego głodu, niekontrolowane oddawanie moczu, trudność w leczeniu ran i wrzodów, a także utrata masy ciała, ból w nogach i stopach. Można się jeszcze zastanawiać, czy pozostało coś jeszcze, czego możemy dowiedzieć się o cukrzycy. Cóż, istnieją pewne objawy, których nie jesteś świadomy, a które mogą zwiastować cukrzycę. Oto niektóre z wczesnych objawów cukrzycy, o których nikt ci nie powie.

15 zalet słodkich ziemniaków

Warzywa
Słodkie ziemniaki wyglądem przypominają może zwykłe ziemniaki, lecz należą do całkiem innej rodziny i gatunku. Są niebywale bogate pod względem zawartości minerałów i składników odżywczych. Najpopularniejsze odmiany słodkich ziemniaków mają żółto-pomarańczowy odcień lub biało-kremowy blask. Za ich słodki smak odpowiada beta-karoten - jest on związkiem bardzo potrzebnym w procesie przyswajania przez organizm witaminy A. jeśli w sklepach blisko ciebie znajdują się słodkie ziemniaki, nie zwlekaj i kup je, ponieważ są one także wielkim źródłem przeciwutleniaczy (nawet większym od jagód). oto 15 faktów o słodkich ziemniakach:


Podobne porady

Jak uniknąć powikłań cukrzycowych?

Cukrzyca
Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną polegającą na zaburzonym wydzielaniu insuliny, która niekontrolowana prowadzi do podwyższonego poziomu cukru we krwi. Pacjenci chorzy na cukrzycę posiadają także zaburzenia przemiany tłuszczowo-białkowej. Głównymi przyczynami powikłań tej choroby jest utrzymujący się przez dłuższy czas wysoki poziom glukozy we krwi, a także uwarunkowania genetyczne, nadciśnienie czy palenie tytoniu. Oto 12 wskazówek jak uniknąć powikłań spowodowanych cukrzycą.